A Platina voor Alfons Versteels en Alice Temmerman Rudi Desmet wil de ploeg op de sporen houden Herzele Kluisbergen Noteer nu al in uw agenda! jg. 64 nr.io december 2002 SINT-LIEVENS-ESSE Zeventig jaar huwelijk voor deze Essenaren, die met hun 92 jaar nog een kranig echtpaar vormen. Op 30 november 1932 traden zij in het huwelijk en gingen in Sint-Lievens-Esse wonen, in hetzelfde huis in de Arestraat trou wens dat ze nu nog altijd betrekken. Fons werkte eerst als gast in de brouwerij Mertens-Boeckaert. Daarna was hij tot zijn pensioen bouwvakker in Brussel. Hij was steeds een voorvechter van de socialistische partij en nam dan ook deel aan de oprichting van de plaatselijke afdeling in 1967, gesteund door volksvertegenwoordiger Jacques Timmermans uit Ninove. De partij heeft altijd op Fons kunnen rekenen. Daarvoor werden hij en Alice indertijd in de bloemetjes gezet met een persoonlijke hulde door toenma lig partijvoorzitter Karei Van Miert en volksvertegenwoordiger Mare Galle. Eerbetuigingen waren er ook tijdens het 1 Mei-feest dit jaar, door Kamerfractievoorzitter Dirk Van Der Maelen.Toen werd in de verf gezet dat Fons ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds van deur tot deur trekt om tom- bolakaarten aan de man te brengen waarvan de opbrengst integraal naar het kerstfeest van de sp.a-afdeling gaat. Alice heeft de kwade oorlogsjaren meegemaakt en stond er alleen voor toen Fons als krijgsgevangene naar het verre Oost-Pruisen werd gestuurd. Toen de kinderen kwamen, bleef zij thuis uit de fabriek want twee zonen moesten worden opge voed. Op hun beurt zorgden die voor vier kleinkinderen en vijf achterklein kinderen. Onlangs brak Alice nog een heup. Ze kreeg een prothese en wan delt nu met een stok. Maar ook dat komt in orde, zegt Alice. De sp.a-afdeling van Sint-Lievens-Esse'- wenst Alice en Fons nog vele gelukkige en zorgenloze jaren toe. Wij hopen hen nog vaak te kunnen ontmoeten op de activiteiten van de partij. Fons en Alice, samen met hun nageslacht tijdens de viering van hun platina-huwe- lijksjubileum. (foto VA) AFSCHEID EN VERNIEUWING Enige weemoed maakte zich van mij meester toen ik me naar mijn bureau begaf voor een allerlaatste Voor Allen-bijdrage. Met de Internationale op de achtergrond zou het wel lukken, dacht ik. Makkers, ten laatste male, tot de strijd ons geschaard. In die sfeer van afscheid nemen willen wij hulde brengen aan gewezen schepen en nu ook gewezen sp.a-voorzitter Gilbert Van Wambeke (70). Na een decennialange inzet voor medemens en partij, weet hij nog steeds niet wat eigenbelang bete kent. Gilbert Van Wambeke was in zijn jonge jaren al zeer actief binnen de Berchemse BWP en BSP. Hij kreeg het met de paplepel mee. Vaak en met genoegen vertelde hij over de éénmansacties van zijn vader zali ger. Nadien trok hij naar Zottegem, waar het bestuur in hem een mede werker vond waarop kon worden gebouwd. Zijn belangrijkste wapen feit echter - althans voor ons - dateert van in de herfst van zijn politieke carrière. In 1994 keerde hij naar Kluisbergen terug. Gilbert was Gilbert Van Wambeke deed de stem van de Kluisbergense SP luider klinken. toen al 62, maar veroverde meteen een schepenzetel. Hij zette het werk van Jenny Gevaert en Arthur Claeren verder, maar meer nog slaagde hij er in Willequet en co dui delijk te maken dat de SP als vol waardige partner binnen het Gemeentebelangenkartel (GB) moest worden genomen. DANKBAAR Omdat GB in zowat alles het alleen recht opeiste en lak had aan gemaakte afspraken, kwam het tot een breuk. Jarenlang stond Gilbert er in het schepencollege alleen voor, maar dat belette hem niet om een verjongde ploeg rond zich te verzamelen, de dossiers nauwgezet te blijven opvolgen en zo de SP weer op het goeie spoor te krijgen. We zijn er hem eeuwig dankbaar voor. Bij de verkiezingen van 2000 verza melde Gilbert als lijstduwer het grootste aantal stemmen op de SP- lijst. Hij koos er echter voor de fak kel door te geven aan een jonge kracht. Op die manier kwam Pascal Van Steenbrugge in de gemeente raad terecht. Gilbert bleef het roer echter stevig in handen houden, want met zijn volle gewicht gooide hij zich op het voorzitterschap. Ook een voetbalploeg van jonge, gedre ven maar soms onbesuisde spelers heeft de ervaring en het inzicht nodig van een oude krokodil. Twee jaar later vindt Gilbert dat de tijd is gekomen om de enthousiaste ploeg die hij op de sporen heeft gezet haar gang te laten gaan. Die ploeg brengt hem een eregroet. BLIJVEN VERJONGEN De door de algemene vergadering unaniem verkozen kersverse sp.a- voorzitter Rudi Desmet (45) zette 13 zijn eerste stappen in de politiek in de jaren 1980, toen hij voor Agalev op de provincielijst prijkte. Dat engagement lag in het verlengde van zijn activiteiten bij het toenma lige jeugdhuis Valentijn. Overigens is engagement een sleutelwoord in de handel en wandel van roodgroe ne Rudi. Jarenlang was hij actief in de ouderraad van de Kluisbergense gemeenteschool, een tijdlang zelfs als voorzitter. Voor de 11.11.11-actie kan men elk jaar opnieuw op hem rekenen. En moeten in Brussel of waar dan ook de rechten van een minderheid worden verdedigd door een betoging, dan is hij paraat. Die gedrevenheid wil hij nu gebrui ken als voorzitter van de socialisti sche partij.anders en daar zijn wij heel tevreden mee. Zelf vindt Rudi dat de vernieuwde ploeg het verre van slecht doet en dus wil hij mee aan die kar duwen. Of trekken, als het moet. Zegt Rudi:"lk zie voor mezelf een rol weggelegd als degene die mensen weet te motiveren wanneer het eens wat moeilijker gaat. Maar voor het overige maak ik gewoon deel uit van de groep. Ik ben een ploeg- speler. Eén van onze belangrijkste uitdagingen voor de komende jaren is blijvend de ploeg verjon gen. We moe ten meer jon geren kunnen aanspreken. Ik weiger te geloven dat 'de jeugd van tegenwoor dig' niet in politiek geïn teresseerd zou zijn. Als er al een afkeer bestaat, dat is het voor de kleine kantjes van de politiek. Niets menselijks is ons vreemd, maar daarover durf ik in alle eerlijkheid stellen dat die bij ons slechts in heel kleine hoeveel heden aanwezig zijn. Ik ben ervan overtuigd dat geëngageerde jonge ren zich thuis kunnen voelen binnen de Kluisbergense sp.a. We hebben een project dat hen moet aanspreken, daarvoor verwijs ik naar ons verkiezingsprogramma van oktober 2000. Dat is een werk stuk waar we terecht en nog steeds fier over kunnen zijn." Kersvers voorzitter Rudi Desmet wil graag nog meer jong bloed in de sp.a. Op zondag 19 januari om HU30 wordt u verwacht in 't Zaaltje in Kwaremont om het glas te heffen op 2003 en de benen onder tafel te schuiven voor een duo van varkenshaasje en warme beenhesp met koude en warme groenten en gratin dauphinois. Inschrijven tegen de prijs van 10 euro kan in het Bond Moyson-kantoor in Ruien of bij de bestuursleden. VERANTWOORDELIJK SP.A KLUISBERGEN PASCAL VAN STEENBRUGGE HAZESTRAAT 17 9690 KLUISBERGEN 055-38 60 06

Voor Allen | 2002 | | pagina 13