Provinciaal nieuws <T3 cn Woelig politiek jaareinde Freya Van den Bossche, Paul Van Grembergen en Dirk Van Der Maelen zijn top-drie voor de Kamer in Oost-Vlaanderen jg. 64 nr.io december 2002 De federale regering kreeg het verbod van de reclame voor tabaksproducten op het autocircuit van Francorchamps als bananenschil voor de voeten gegooid. Gelukkig bleef ze overeind, want er zijn in onze maatschappij oneindig veel belangrijkere politieke knelpunten die een oplossing vragen. Denk maar aan een concreet integratiebe leid met rechten en plichten voor allochto nen in een volwaardig inburgeringstraject (o.a. onderwijs, tewerk stelling, huisvesting). Zowel Abou Jahjah als Filip De Winter moet worden ontmaskerd in hun doelstelling de samenleving te diabolise- ren en groepen tegen mekaar op te zetten. Dat is nog niet alles. Bij gebrek aan overeenstemming tussen de soci ale partners, moet de regering initiatief nemen om voor de werkne mers een sociaal verantwoorde stijging van de loonnorm mogelijk te maken. Daarnaast is een voluntaristisch tewerkstellingsbeleid nood zakelijk, gelet op de almaar stijgende werkloosheid, voornamelijk en opnieuw bij jongeren. De vermindering van de vennootschapsbelasting en de personenbe lasting zou een stimulans kunnen zijn voor meer tewerkstelling op basis van verminderde arbeidskosten en verhoogd particulier ver bruik. Dan is er nog de oplossing van de financiële problemen bij de NMBS, waar de federale regering moet tussenkomen in de te zware financi ële lasten uit het verleden. Voor de sp.a moeten ook een verhoging van het aanbod en een kwalitatieve dienstverlening centraal staan. De vermindering van het prijskaartje voor de gebruiker is daarbij noodzakelijk om het treinvervoer te promoten. De stimulering van het openbaar vervoer zal trouwens een noodzakelijk middel zijn om een hogere verkeersveiligheid in de hand te werken. De sp.a heeft terecht de verkeersveiligheid centraal gesteld. Dit zijn maar enkele aandachtspunten op het federale niveau. In het Vlaams parlement is de discussie lopende inzake gelijke kansen in het onderwijs en de noodzakelijke hervormingen hiervoor. Daarenboven zijn op het vlak van ruimtelijke ordening en leefmilieu enkele heikele punten opgelost, namelijk de problematiek van de vreemde bedrijven, de problematiek van de weekendverblijven, het decreet op het natuurbehoud en de aanpassing van het plan huis houdelijke afvalstoffen. Op het vlak van mobiliteit heeft de sp.a met Steve Stevaert alvast de hoofdtoon gezet, ook door haar acties ten voordele van de zwakke weggebruiker (o.a. aanleggen voet- en fietspaden). De vraag blijft - ook na het "Groot Onderhoud" en het bijbehorende congres - of wij als partij ook de toon kunnen zetten in de andere actuele politieke debatten en dit in het vooruitzicht van de federale verkiezingen. Het is absoluut noodzakelijk dat de sp.a duidelijke politieke standpunten inneemt en er ook naar handelt. Zwijgen over een actueel probleem is nooit goed. Een duidelijke marsrichting voor onze militanten en het middenveld is meer dan ooit noodzakelijk. We sluiten af met een eresaluut. Deze week nam Herman De Loor afscheid van het parlement. Tijdens zijn parlementair mandaat van méér dan 20 jaar, respectievelijk in Kamer, Senaat en Vlaams parle ment, is Herman steeds vrij en vrank voor zijn mening uitgekomen. Zijn inzet bracht de partij tot prachtige en ongekende verkiezingsre sultaten in het Zottegemse, nochtans geen typische arbeidersstad. Ere aan wie ere toekomt: het is weinigen gegeven. Dank je, Herman. Jacques Timmermans Vlaams volksvertegenwoordiger FEDERALE VERKIEZINGEN 2003 Het lijstvormingscomite van sp.a Oost-Vlaanderen, opgericht na het fusie congres en bestaande uit "wijzen" als Luc Van den Bossche, Frank Beke, Norbert De Batselier, Freddy Willockx en - voor de regio Aalst-Oudenaarde- Ronse - Gracienne Van Nieuwenborgh (Aalst) en Johan Thomas (Brakel), stelde recent het ontwerp van modellijst sp.a/Spirit voor, tenminste wat de belangrijkste plaatsen betreft. De Gentse schepen van Onderwijs Freya Van den Bossche zou lijsttrekker worden. Vlaams minister van Binnenlandse Aangelegenheden, Cultuur, Jeugd en Ambtenarenzaken Paul Van Grembergen (Spirit) en sp.a-fractielei- der in de Kamer Dirk Van Der Maelen worden respectievelijk nummer twee en drie op de kartellijst. Uittredend volksvertegenwoordiger Daan Schalck (Gent) zou de vierde stek bij de effectieve kandidaten innemen. De eerste opvolgersplaats wordt voorbehouden voor een Spirit-kandidaat. Magda De Meyer (Temse), eveneens uittredend sp.a-kamerlid staat op de tweede plaats. Lijstduwer hier wordt de huidige burgemeester van Sint-Niklaas, Freddy Willockx. Inmiddels kreeg Freya Van den Bossche van de afdeling Gent het fiat om het mandaat van parlementariër tijdelijk te cumuleren met dat van schepen (in principe tot einde 2004Dat gebeurde op een algemene ledenvergadering, op maandag 9 december, met 84% van de stemmen pro, dus ruim meer dan de statutair vereiste tweederde meerderheid. Een provinciaal sp.a-congres moet deze afwijking op de mandatencombinatie eveneens goedkeuren, zij het bij gewone meerderheid. Het lijstvoorstel, ook met een ontwerpinvulling van de andere plaatsen (er zijn in totaal 31 kandidaten nodig), gaat naar het provinciaal bestuur (bij het ter perse gaan van deze editie was er nog niets bekend over het resultaat van de vergadering van dinsdag jongstleden). De integrale modellijst moet vervolgens nog worden goedgekeurd op een provinciaal congres. In princi pe zou dit moeten gebeuren op zondag 19 januari 2003, waarbij het congres gekoppeld wordt aan de traditionele nieuwjaarsreceptie van de sp.a (die dus ook voor de eerste maal provinciaal georganiseerd wordt). (CV) COLOFON Maatschappelijke zetel: De Malanderplein 7, 9600 Ronse tel. 055-21 48 50 - aor@s-p-a.be Administratie - publiciteit: De Malanderplein 7,9600 Ronse tel. 055-21 48 50 - fax 055-21 03 04 Redactie: De Malanderplein 7, 9600 Ronse Verantwoordelijke uitgever: Dirk Van der Maelen (federaal voorzitter) Hoofdredactie: Chris Vancoppenolle (federaal secretaris) Redactiesecretaris: Jonny Lampens Teksten: alle teksten dienenten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen val len volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller

Voor Allen | 2002 | | pagina 2