-a 9 H3 E ca ca tü J bu ui BJ E- z HOERA VERKIEZINGEN Wef volgende doet zich voor een dub heeft 300 betalende leden. Die komen allemaal samen en verkiezen een bestuur. Daarna zegt de voorzitter van dat bestuur „Gaat nu allen heen in vrede en hij ontbindt de dub. Alleen het bestuur blijft over en handelt de lopende zaken af. D.w.z. de „zaken" die zo snel lopen dat zij het be stuur dreigen te ontglippen... Dan worden er verkiezingen gehouden om 300 nieuwe leden bij mekaar te krijgen. Die zullen dan wéér een bestuur kiezen, enz... De eenvoudige lezer heeft natuurlijke begrepen dat het hier om de demo cratie gaat. De democratie is een schone zaak en schenkt het mensdom veel vermaak. Op één na zijn de acht regeringen van Tindemanders alle maal gevallen. Dat gaf een grote plof. En op 17 april komen wij bijeen in het stem hokje om de negende samen te stellen. Maar het zal deze keer een stevige zijn I Want als de socialisten bekomen zijn van de beledigingen die het Staatshoofd werden aangedaan, zullen zij waarschijnlijk méédoen. En ook de liberalen zijn er niet vies af. Nooit geweest trouwens. Zo doende krijgen wij een gloednieuwe formule allemaal mensen die hun verantwoordelijkheid zullen opnemen. In de oppositie blijft er zo goed als niets over wat Volksunie en wat KP. Moet daar wel erg eenzaam zijn. Want die twee zijn nu eenmaal niet de natuurlijke, bevriende gesprekspartners. Wij stellen dus voor, omdat alle mensen belangrijk zijn, er een cinq- partite van te maken. Alleman aan de pot. Dat zou nog eens een echte democratie zijn Alle leden in het bestuur. Dan kan iedereen achter de zaken aanlopen die hem liggen. Want men mag die lopende zaken niet uit het oog verliezen. En Leo kan dan een hit zingen „Don't cry for me, Belgica... the truth is never left you I". De rozerode-groene-geelzwarte-blauwe-bloed- rode coalitie kan dan elke maand onderling van ministers verwisselen, er een paar ontslaan en er nieuwe opnemen. De keuze wordt dan veel groter. Maar De Croo moet op Onderwijs blijven. Want een mens moet ook al eens kunnen lachen. Ran Jaap. STADSKRANT WELLEKENSSTRAAT 45 - 9300 AALST TEL. 053/ 70.28.71 Los nummer 18 fr. Verschijnt maandelijks. Abonnement 180 fr. uitgenomen juli-augustus. Rek. 001-0476202-08 van Stadkrant Wellekensstraat 45 9300 Aalst OPEN REDAKT1ERAAD Vies Oiisj't wil een blad zijn voor iedereen die zinnige dingen over het leven in onze stad te vertellen heeft. Ook uw medewerking wordt gewaardeerd. Om een volkstoeloop te vermijden, is het echter nodig dat u vooraf kontakt opneemt met het sekretariaat 053/70.28.71 (vanaf 19.00 u.). Ons systeem staat uiteraard nog niet op punt. Kom uw voorstellen doen Alle copy voor nr. 7 moet binnen zijn vóór 6 april 1977. DGKUMENTATIE Vies Oilsjt legt ook een Archief en Dokumentatiecentrum aan. Personen die over een bepaalde berichtgeving beschikken over het reilen en zeilen in Groot-Aalst, (en deze nuttig willen besteden), kunnen deze kwijt elke dinsdagnamiddag en vrijdagavond in ons lokaal, 't fabrieksken, Wellekensstraat 45, 9300 Aalst. Vanaf 16/4 Burchtstraat DANK U INHOUD Blz. 4 Remi Van Vaerenbergh 7 Etrimo en leefmilieu 9 Jeugdraad (Gijzegem) 10 Bomen (Moorsel) 13 Dolf is weg 14 Minder-validen 15 Stadskernvernieuwing 16 Vies Nieuws 18 Filmnieuws 19 Kalender 2.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 2