m z a g g z GU nci m ï5* rfl j Z H3 <£- E- BOEM ZEI AMYLOEM /?ef nummer vijf van ons eigenste Vies Oiisjt" hadden we het nog maar net gehad over de gevaarlijke milieupolitiek zoals die bedreven en omschreven werd door Amyium of daar hadden we hei al Het accidenteel feit, zoals het in het blad „Standpun ten" van Amyium mooi vernoemd werd, gebeurde. Een accidenteel feit waar de omwoners dan ook dagelijks moeten mee leven. Kortom het doodge wone feit dat zo'n stinkfabriek ook wel eens kan in de fik gaan. En dat gebeurde dan ook een paar weken geleden. Eén fikse knal en gans het centrum van de stad Aalst verduisterde in de vroege morgen alsof het plots nacht geworden was. Een dikke, harde zwarte rook spaarde mens noch dier. Net Dylans ,A hard rain that's gonna fall" I Mensen kregen af te rekenen met longaandoe ningen, naburige scholen moesten ontruimd worden, want een afdeling van Amy/oem had BOEM gezegd. Eén of andere scheikundige afdeling had het plots begeven en spatte open I Gevolg tientallen arbeiders werden zwaar verbrand en opgenomen in een speciale afdeling van het Aalsterse ziekenhuis en er in een strenge quarantaine gehouden waar niemand in de buurt mocht komen omdat men vreesde voor verdere besmetting. Maar de grote bazen weigerden alle kom men taar I Zoiets kan nu allemaal gebeuren wanneer zo'n stinkfa briek midden het centrum van de stad ligt, maar daarop zegt Amyloem dan ook vrolijk 'm zijn perso neelsblad „Een accidenteel feit is echter altijd mogelijk en dat moeten de omwonenden beseffen. Ze moesten dit trouwens doen op het ogenblik dat ze de beslissing namen in de omgeving van de fabriek te komen wonen en Amyium bestaat hier al meer dan 100 jaar 1" Das dus biezonder klare taal. Als Aalst niet wil leven rond Amyium dan moet Aalst maar verhuizen. Want alleen de omwoners zijn er de schuld van dat ze dagelijks verpest worden door die stinkfabriek en dat de ganse stad kilometers ver te herkennen is aan zijn enorme graan silo's. Dus Vies Oi/steneers begin maar al uit te kijken naar nieuwe woonoorden want Amy/oem blijft en de stad kan de hort op I Want wie zegt ons dat er morgen niet nog zo'n eens een giftwolk „acci denteel" uit de fabriek ontsnapt en dat wij dan niet meer kunnen ontsnappen en alle Aalstenaars dan maar in Seveso moeten gaan wonen. Wij zijn het dan toch gewoon tussen giftdampen te leven midden een alles verpestende stank I Een ander alternatief ware natuurlijk dat de direktie zo goed wilde zijn alle omwonenden een zuurstof- of gasmasker te schenken zodat we toch nog veilig in het park kunnen spelen met onze kinderen. Dus iedereen zijn gasmasker dagelijks bij de hand in Aalst, want vandaag of morgen doet Amyloem weer BOEM en kunnen we rustig stikken. Stellen wij het verkeerd ais we zeggen dat Amyium een tikkende tijdbom is die elk ogenblik kan openspatten In elk geval wij zijn nu gewaarschuwd geen voet meer buiten de deur zonder ons gasmasker onder de arm en eventueel een alarmlamp omdat we mekaar nog zouden zien lopen tussen de donkere giftwolken. Wij danken U heilige Amyloem voor de waarschuwing. Boem, boem I „And it's a hard, it's a hard rain that's gonna fall" (Bob den Dylan Een misselijke Jan Raap. STADSKRANT BURCHTSTRAAT 20 - 9300 AALST TEL. 053/ 70.28.71 (of 053/ 70.29.25) na 19.00 u. Los nummer 18 fr. Verschijnt maandelijks Abonnement :180fr. uitgenomen juli-augustus Rek. 001-0476202-08 van Stadskrant Burchtstraat 20 9300 Aalst OPEN REDAKTIERAAD Vies Oiisjt wil een blad zijn voor iedereen die zinnige dingen over het leven in onze stad te vertellen heeft. Ook uw medewerking wordt gewaardeerd. Om een volkstoeloop te vermij den, is het echter nodig dat u vooraf kontakt opneemt met het sekretariaat 053/ 70.28.71 (vanaf 19.00 u.). OPGELET Vanwege de verhuis van de Wellekensstraat naar de Burchtstraat bestaat de mogelijkheid dat bovenstaand telefoonnummer nog niet is aan gesloten. U kunt dan het voorlopige nummer draaien 053/ 70.29.25. KOPIJ Alle kopij voor nr. 8 moet binnen zijn vóór 6 mei 1977. DOKUMENTATIE Vies Oiisjt legt ook een Archief en Dokumen- tatiecentrum aan. Personen die over een bepaalde berichtgeving beschikken over het reilen en zeilen in Groot- Aalst (en deze nuttig willen besteden), kunnen deze kwijt elke dinsdagnamiddag en vrijdag avond, in ons lokaal in 't Fabrieksken, Burcht straat 20, 9300 Aalst. DANK U Ons vorig nummer was natuurlijk nummer 6 en niet nog eens nummer 5... Onze ekskuses INHOUD Nr. 7 Blz. 4 - 1 Mei 6 Gijzegems recreatiedomein 9 Struktuurplan Aalst 10 Logies in't ziekenhuis 11 St. Kamielstraat Woonerf 15 Vies Nieuws 2.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 2