z ca 3 E ttJ z èh bu S3 B NI *- KJ KJ «"-3 M §- (1) In volgend num mer brengen we meer informatie om trent het nieuw sta tuut voor het perso neel in het katholiek onderwijs. DENKEN IS GEVAARLIJK ledereen schermt tegenwoordig met de mensenrechten en nog nooit zijn deze zo veelvuldig geschonden als de jongste maanden. Alle kranten schreeuwen het uit „Rusland schend Mensenrechten". Je mag daar niet eens je eigen mening hebben of de poorten van de ge vangenis of de instelling voor geesteszieken sluiten zich achter jouw rug. Schandalig schrijven de kranten. Weerzinwekkend huilt iedereen met de kranten mee. In Duitsland heb je de Berufsverbotemaar dat is normaal Je kan toch niet willen dat de eerste de beste idioot leraar zou worden en zomaar de jeugd zou indoctrineren, of erger nog ambtenaar zou kunnen worden en alle „geheime" dokumenten zoals die van de burgerlijke stand zou kunnen misbruiken. Nee, dat kan niet. Alle verdachte elementen noemen we maar kommunist, of terrorist. Dat klinkt beter en dan geeft iedereen al onmiddellijk de daver op het lijf. „Ja maar, deze man kan toch nog altijd ergens anders werken. Er zijn toch beroepen genoeg, omdat iemand geen funktie in het staatsapparaat kan hebben, bete kent dat toch nog niet dat hij niets anders zou kunnen doen" zegt de slimste van de hoop. Maar welke baas zal achteraf zo'n gevaarlijke persoon nog werk geven. Stel nu eens dat hij WC-papier volkrabbelt met op standige leuzen, de andere goede burgers zouden mis schien eens kunnen beginnen nadenken. Want denkencjp burgers, mensen, dat zijn gevaarlijke elementen. Dat z'in van die losgeslagen benden die tegen kernenergie zijn en die, met honderdduizend soms, durven beweren dat de politiekers die ze toch zelf „vrij" mochten kiezen, dommeriken en zakken vullers zijn Nee, dat worden staatsgevaarlijke „ter roristen". Maar nu kunnen die Duitse politieke misdadigers, die beweren dat vadertje staat niet altijd gelijk heeft, nog altijd over de staatsgrenzen en Nederland of België on veilig maken en besmetten met hun krankzinnige ideeën. Nee, dat mag niet. Een Europese wettelijke overeenkomst maakt ook dit in de toekomst onmoge lijk Gelukkig dat zoiets in België niet bestaat", hoor ik al iemand gelukkig zuchten. Bij ons is iedereen vrij een beroep te kiezen en dit naar eigen wil zo goed mogelijk proberen uit te oefenen". Ja maar, hoe zit dat eigenlijk met die vrije keuze en die eigen wil. Daarvoor bestaan er honderden kommissies en Orden die alles regelen. Een dokter is ne goeie, als hij maar veel geld wil verdienen en niet te veel herrie maakt over „geneeskunde voor het volk" of dergelijke rom mel, een arbeider is ne goeie als hij maar niet te veel nadenkt over zijn positie zijn rechten op menswaardige werk- en leefomstandigheden een advokaat is ne goeie als hij maar niet teveel nadenkt overiedereen is gelijk voor de wet". Elke bedrijfstak of elk „vrij" be roep heeft langzamerhand zijn „Deontologische Ka mer" of „Specificiteitskommissie". 1Maar we zijn vrij ons beroep te kiezen als we ziek zijn, kiezen we onze dokter en als het je niet aanstaat, kan je nog al tijd naar Rusland gaan, maar daar zal je ook wel niet gelukkig zijn als denkend mens. Jaan Rap. STADSKRANT BURCHTSTRAAT 30 - 9300 AALST TEL. 053/70.28.71 na 19.00 u. ABONNEMENT Los nummer 18 fr. Abonnement 180fr. Rek. 001-0476202-08 van Stadskrant Burchtstraat 20 9300 Aalst OPEN REDAKTIERAAD Vies Oilsjt wil een blad zijn voor iedereen die zinnige dingen over het leven in onze stad te vertellen heeft. Ook uw medewerking wordt ge waardeerd. Om een volkstoeloop te vermijden, is het echter nodig dat u vooraf kontakt op neemt met het sekretariaat 053/ 70.28.71 (vanaf 19.00 u. niet op maandag I). KOPIJ Alle kopij voor nr. 10 moet binnen zijn vóór 5 september 1977. DO KUM ENT AT IE Vies Oilsjt legt ook een Archief en Dokumenta- tiecentrum aan. Personen die over een bepaalde berichtgeving beschikken over het reilen en zeilen in Groot- Aalst (en deze nuttig willen besteden), kunnen deze kwijt elke woensdagavond, in ons lokaal in 't Fabrieksken, Burchtstraat 20, 9300 Aalst. DANK U 2.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 2