m z as e- HI Z C9 HI M ja S3 tR rej ABONNEMENT s Het podium is leeg nu... en er is niets dan leegheid rond om ons... We zijn zo eenzaam dat we zouden kunnen ster ven... IK ZIE HET NIET M1ËER ZITTEN... Onlangs gelezen in een Amerikaans tijdschrift „God is dood, Marx is dood en ik voel me ook al niet zo best". Komt daar nu nog bij dat ons muzikaal idool Elvis ook dood is. Wij dertigers zien het inderdaad niet meer zitten I Dat God dood is, is voor ons nooit een punt geweest. Wij hebben er nooit veel aan gehad, behalve een boel wagen. Wanneer we hem ooit ontmoeten, zal het dan ook zijn beste dag niet zijn, want wij hebben veel op onze Jever/ vooral voor wat hij op onze aardkloot alle maal uitgericht heeft. Van de dood zijn we nooit bang geweest, wel schijnen we een grondige hekel te hebben aan dat eeuwig leven dat we zouden hebben. Moet dat een saaie boel zijn I Met Marx ligt het dan weer anders. Mei 1968 ligt ons nog vers in het geheugen. Het jaar van de grote hoop Maar de praktijk heeft het anders uitgewezen. In dit kou we kikkerland zien we zijn gedachten nog niet zo gauw tot de massa doordringen. Tenzij... ja tenzij het einde van de zeventigerjaren weer het vuur in de pan zou steken. Maar nu zien wij dat helemaal niet zitten Met Elvis was het anders zijn heupzwaai liet ons toe, einde vijftig teenagers te worden. Hij was de Teddy Bear waar we overal mee stoeiden tijdens onze vlegel jaren. Later werd hij beschaafder en wij ook. Nu nog kochten wij zijn platen. Hij was de man die een nieuwe dimensie gaf aan de muziek. Onze Rock and Roll, waar we nog gek op zijn. Zijn foto hangt nu naast Al- lende en Che Guevarra. Alle drie hebben ze dat één pun t gemeen zij zijn dood I Meteen is ook een stuk van onze jeugd het hoekje om, en resten ons alleen nog de herinneringen in boeken en platen. Er rest alleen een enorme leegte. Want er rest ons niemand meer om ons op te kikkeren. Wij derti gers zien het dus niet meer zo zitten, wij zijn ont goocheld en twijfelen aan alles I The stage is empty now... and there is nothing than emptyness all around us... We are so lonely we could die... Dat zal wel allemaal iets met het lot te maken hebben of zo, maar het is toch maar één grijze triestheid Wij zijn te oud geworden voor rock and roll maar nog too young toe die, zoals lan Andersson ofte Jethro Tuil nog onlangs zong. Wanneer die „goeie god" bestaat dan willen we het met hem daarover allemaal we! eens hebben, want nu, nee, nu zien wij het niet meer zitten. Wij zijn een ge frustreerd klootjesvolk geworden in nette pakjes, die braaf onze job doen (als we er een hebben en onze smoel houden omdat we bang zijn hem te verliezen. Eén grote masochistische dagelijkse zelfverloochening, omdat die rotmaatschappij waarin wij nu eenmaal le ven het zo wil. Ik voel me een vod in het diepst van mijn gedachten I A/s dat hier niet rap gedaan is met dat zagen gooit de hoofdredakteur ons er ook uit, want mijn kopij is weer te laat omdat onze vingers verlamd zijn door al dat ge zeik rondom ons. En dat is dan weer een frustratie meer Een ellendige Jan Raap. Drinken op hel Verleden brengl katers in de Toekomst. - 9300 AALST STADSKRANT BURCHTSTRAAT 30 TEL. 053/70.28.71 na 19.00 u. Losnummer 18 fr. Abonnement :180fr. Rek. 001-0476202-08 van Stadskrant Burchtstraat 20 9300 Aalst OPEN REDAKTIERAAD Vies Oilsjt wil een blad zijn voor iedereen die zinnige dingen over het leven in onze stad te vertellen heeft. Ook uw medewerking wordt ge waardeerd. Om een volkstoeloop te vermijden, is het echter nodig dat u vooraf kontakt op neemt met het sekretariaat 053/ 70.28.71 (vanaf 19.00 u. niet op maandag KOPIJ Alle kopij voor nr. 1 moet binnen zijn vóór 10 oktober 1977. DOKUMENTATIE Vies Oilsjt legt ook een Archief en Dokumenta- tiecentrum aan. Personen die over een bepaalde berichtgeving beschikken over het reilen en zeilen in Groot- Aalst (en deze nuttig willen besteden), kunnen deze kwijt elke woensdagavond, in ons lokaal in 't Fabrieksken, Burchtstraat 20, 9300 Aalst. DANK U EINDE 1STE JAARGANG Met dit nummer zit deze jaargang er op 1 november verschijnt nr. 1 van onze 2de jaar gang op een groter formaat nog wel. 2.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 2