m PUNKERS IN AMSTERDAM "iiii luwt w ifeï Ir - üvawmn fer jk*& iilte;. ■MÈ .'fowl fer: pi::; r (T; ■'Ijf Uui;'., 'ffflrafiB .jjj'j 1 Wij zijn hét enige, echte karnaval maar gevlucht -alleen al om wille van die échte koningen- en naar het vrije Amsterdam ge- trokken voor een paar dagen. Terug naar Amsterdam dus, terug naar die swingende city, waar nacht en dag en visa versa in mekaar vloeien zonder dat je daar enig idee van hebt. Alleen misten we nu de echte hippies en kregen we af te reken met onvervalste punkers op fietsen. Want inderdaad, daar He- - pen ze weer bij bosjes in strakke lederen pakken, geschminkte ogen, „toespellen" door kaak, neus en oren en kettingen over de schouder en in de lenden. Een soort Heli's Angels dus, maar op fietsen. Nu maakt zo één punker niet veel indruk, maar we! als ze met - zijn vijven zijn. Echte freaks hu, hu Freaks on dope Maar af gezien van dit stelletje blijft Amsterdam nog altijd wat het vroeger was. Alleen leek het ons vroeger wat vrolijker, punks zorgen wel een beetje voor de aggressieve aanpak. 's Nachts is het er ook niet meer zo vrolijk, naar een rasechte Amsterdammer ons vertelde loop je der 's nachts veel kans om voor een dubbeltje tot moes geslagen te worden als vreemde ling, gewoon omdat de jongens keihare guldens nodig hebben om er aan de nodige heroine te komen. Hasj en zo liggen niet meer in de markt, wel de dodende heroïne. En daar moet véél voor betaald worden Maar voor de rest een echt toffe en zeer tolerante stad. Altijd de moeite waard om te bezoeken om nieuwe frisse ideeën op te doen. Toen we 's woensdags terug op bureau waren, hadden we al een even grote kater, alsof we drie dagen aan één stuk karnaval gevierd hadden, dus toch nog liever in Amsterdam zonder poen dan in Parijs met een miljoen. Hoe scherven geluk brengen... Toen we de vrijdag daarop naar kantoor gingen, braken we nog vlug een fles spuitwater. In de overtuiging dat scherven geluk - brengen, lieten we ze voor wat ze waren, er van overtuigd dat de multinational op ons zat te wachten om een boel werk te verzetten. En dat bleek ook zo. We moesten nog vlug vlug een jaarprogramma van onze publikaties opzetten. Dat gebeurde dan ook zodat we omstreeks vier uur in de namiddag met de - zaak rond waren, uiteraard niets dan lof omtrent dit program ma. Tot iets voor vijf onze foon belde om dringend naar de vergaderzaal te komen. Niks aan de hand dus. Het was niet de eerste keer dat nog dringend iets moest besproken worden. Groot was dan ook onze verbazing dat we gereorganizeerd werden en we dus weer zes maanden kregen om een nieuw werk te vinden. Het waarom zal altijd wel een open vraag blijven. Alleen weten we dat we in augustus weerde oranje-ro de en witte stempelkaart in onze pollen zullen gedrukt krijgen. Maar wees gerust, we gaan door. La tutte continue zeggen ze op z'n Frans. Het dopperskomitee schijnt ons hard nodig te hebben I Over die scherven hebben we die avond en de volgen de dagen nog dikwijls nagedacht. Nu geloven we zeker in niets meer. JAN punk RAAP REDAKTIONEEL MAART Dat de maand februari nogal veel van onze krachten vraagt ('t is karnaval geweest en we kunnen twee volle nachten minder uitslapen dan in januari), is er de oor zaak van dat Uw stadskrant wat minder vol lijkt te staan dan anders. Maar geen nood de feestneuzen zijn gekreukeld opgeborgen en voortaan schrijven we weer serieus verder. Dat is wel nodig, want na een dolle karnavalperiode is de triestige werkelijkheid nog steeds even grauw van kleur. De walm van Amylum tast alweer onze herse nen aan, in Meldert zijn de beken ook al vervuild ge- raakt, de Keizershallen hebben ook koninklijke toilet ten (geuren en plassen) en in de Duivekeetstraat we- ten ze al niet meer of ze op I of op II moeten parke- ren. Gelukkig zorgde schepen De Neve voor een licht punt 'met zijn persconferentie over zijn plannen. Alhoewel onze kritiek-manager daarop ook nog iets te zeggen heeft. Onze afdeling Kul en Tuur is nog steeds ergens te vel- de aan het uitwaaien, zullen ze nog ooit het mooie Centrum, dat voor hen gebouwd werd terugvinden Come and see next month. Dat doet me dan aan de film denken een volledig hernieuwde filmzaal bracht in februari Cadaveri Ex- cellenti. De KFL en het Masereelfonds hebben uitge rekend dezelfde periode deze film ook op het pro- gramma staan. En ik had natuurlijk nooit geen tijd niet want ik moest nog het redactioneel schrijven en 't moest op tijd klaar, want 't was februari en dan zijn er 2 dagen minder maar dat had ik al gezegd. REDAKTIONEEL APRIL Nog nooit hebben zoveel mensen vol belangstelling naar Vies Oilsjt gevraagd als deze maand I Opeens was het er niet, wat zou er gebeurd zijn Wel, beste ge trouwe lezers, 't is nogal eenvoudig wegens techni sche moeilijkheden (de zetter liet het afweten wegens ziekte) kon het nummer van maart ten vroegste '15 maart klaar zijn. Daar wij dit nogal laat vonden hebben we de eigengereide beslissing genomen niet in maart, maar wel nog eens extra in juli te verschijnen. - De abonnenten krijgen dus hun beloofde tien num mers dit jaar ondanks alles toch. "En nu niet langer meer gedraald maar met het lezen _begonnen I JAN punk HAArjucyuuucu I j g

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 2