Soc'iLM groot aalst| EX33EZZ5ZSEI B Voortaan wil Vies Oilsjt elke maand een regionaal persover zicht verzorgen. In het begin zullen uiteraard be paalde tijdschriften niet vermeld worden en wel omdat wij nog niet alles ter beschikking hebben. Ook kan het niet de bedoeling zijn, alle artikels uit deze tijd schriften te bespreken. 'Tussen de reklame door lazen wij het volgende WATERZUIVERING Mevrouw De Backer, minister van Vlaamse Aangelegenheden, heeft aan de directie van „Land van Aalst" laten weten dat zij de optimaliseringsstudie, uitgevoerd door het studiebureau N.V. So- ciété de Traction et d'Electricité in opdracht van minister De Sae- ger, heeft goedgekeurd. Deze studie heeft betrekking op de zones Aalst, Denderleeuw en Geraardsbergen. De minister gelast „Land van Aalst" de uitwerking van deze studie te bevorderen. De eerste opdracht die thans moet worden uitgevoerd is de opdracht toevertrouwd aan de stad Aalst om een projekt voor het aanleg gen van collectoren op het grond gebied van Aalst uit te werken. En nu zien, wat er gebeurt. _i 'p Tijdschrift van de Jongsocialisten Groot-Aalst, 1ste jaargang, nr. 10. Over de nieuwe telefoonlijn 777777 heeft U waarschijnlijk reeds gehoord. Deze verbindt U met een auto matisch antwoordapparaat, waar op U Uw problemen i.v.m. stads diensten kwijt kunt. De stem van de burgemeester L. D'haeseleer zegt erop als inleiding „Ik zal Uw zaak behartigen... en ervoor zorgen dat U spoedig antwoord krijgt". „IK" de burgemeester) zou volgens Jong Rood oorspronke lijk moeten geweest zijn „WIJ" (- college van burgemeester en schepenen). En, wij citeren Spreekt de burgemeester de waarheid De realiteit is natuurlijk dat alle vragen naar de bevoegde dien sten doorgegeven worden voor verdere afhandeling. Ondertussen hebben de vraagstellers echter de indruk dat hun zaak snel en effi ciënt door de burgemeester in hoogst eigen persoon wordt be handeld. Wij stellen ons echter ook de vol gende vragen WIE zal kunnen kennis ne men van alle gestelde vragen en problemen Zal ook de gewone dienstver lening (en niet alleen beleids vragen en hangende dossiers) de burgemeester moeten pas seren Zal dit de afhandeling van een probleem niet eerder vertragen dan versnellen Zullen er nog eigen initiatie ven van de andere stadsdien sten kunnen gerealiseerd wor den Ruikt heel dit initiatief niet naar politiek sociaal dienstbe toon Als tweede belangrijk artikel over het Aalsterse lezen we CVP- fraktieleider Ghis Willems contra de Stedelijke Jeugdraad. Hierin wordt het steekspel Ghis Willems versus de huidige jeugdraad ver der gezet. Ook in DE VOOR POST werd daarover reeds een en ander door beide partijen geschre ven. Ghis .Willems; vindt dat de Jeugdraad doorschepen Monsieur en de Jongsocialisten gemanipu leerd wordt en dat deze stelstel- matig het christelijk geïnspireerd jeugdwerk achterop stellen. Hij pleit dan ook voor de ontbinding van deze raad. Het maandblad van de Aalsterse KP had het deze keer tamelijk uitvoerig over de demokratisering van de rechtshulp Wetswinkel in Aalst, een stadsombudsman voor rechtshulp en een eigen pro ject eerste lijns-rechtshulp. Ook komt het Aalsters Sociaal Overleg ter sprake. Dit koördi- neert de werking van meer dan 30 organismen die zich hier met sociaal werk bezighouden. Verder nog Delhaize, de vijf 1 mei-vieringen in Aalst (BSP, KPB, LSW, VUJO en Politieke Werkgroep) en... DE SLUIKPLAKKERS CVP-volksvertegenwoordiger Ghis Willems heeft nogal wat la waai gemaakt over ,^/uikplak- kers". Wat wou hij daarmee be reiken Dat de burgemeester de politie strenger doet optreden De burgemeester heeft een be richt gepubliceerd. De verenigin gen kunnen affiches laten aan plakken op de officiële borden. De burgemeester beslist dewelke. De andere zullen verwijderd wor den. WAT IS ER NU OPGE LOST Wie zijn doorgaans de ,jluikplak kers", Ghis Degenen die minder dagbladen hebben, minder geld en geen radio of TV om hun me ning bekend te /naken. Degenen die niet zoals de CVP maanden lang grote- publiciteitsborden kunnen huren. Hebben die dan niet het goed recht hun mening bekend te maken, ook als dat een waarschuwing is of protest Er zijn er die overdrijven Juist. Beter niet op gebouwen of pri- vee-eigendom Ook juist. Moet trouwens ook gezegd worden te gen de man die notariële affiches plakt en op alle andere plakkers censuur uitoefent. Maar waarom zouden, naar het Zweedse voor beeld, niet over het grondgebied van Aalst een dertigtal goed inge plante en verzorgde aanplakbor den van formaat kunnen worden ingeplant, waarop iedereen dan zonder vrees bij klaarlichte dag zijn affiches zou kunnen aanplak ken Allen gelijk voor de wet is beter dan politieoptreden dat verzet uitlokt.

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 11