EINDELIJK EEN PÖZlTIEF STUK m WlflOTWI1(IBlll%SJ1SWEII[J3fVLT1f!M!lH\l(.,5KIEI17J5tvr.1S1IIHll(lBJraiü/llWaW I m ABONNEMENT |H3 i STADSKRANT .BURCHTSTRAAT 20 9300 AALST TEL. 053/70.28.71 na 19.00 u. Losnummer 20 fr. Abonnement 200 fr. Rek. 001-0476202-08 van Stadskrant Burchtstraat 20 9300 Aalst OPEN REDAKTIERAAD Vies Oilsjt wil een blad zijn voor iedereen die zinnige din gen over het leven in onze stad te vertellen heeft. Ook uw medewerking wordt gewaardeerd. Om een volkstoeloop te vermijden, is het echter nodig dat u vooraf kontakt op- Teemt met het sekretariaat 053/ 70.28.71 (vanaf 19.00 u. 'niet op maandag I KOPIJ Alle kopij voor nr. 9 moet binnen zijn vóór 10 auqustus 1978. Jan Raap. \0tm0ÊÊÊÊÊ Er wordt mij, uw aller Jan Raapverweten dat ik onze maat schappij veel te donker Inzie. Dat ik het altijd maar opnieuw „niet meer zie zitten" en dat ik een fanaat 18de eeuws anti klerikalisme in mijn waarschijnlijk rode vlag voer. Nou, moe Dat is bepaald een ganse mond vol en misschien kan dat alle maal wel best wezen. Maar we vinden het toch nogal kras uit gedrukt. Een feit is dat wij inderdaad niet blij huppelend door dit leven gaan. Dat zal dan wel een stuk aan onszelf liggen. Vele geestes genoten stierven al vrij vroeg, anderen kozen bewust voor een ,Mop de wereld, ik wil eraf". Leiders waar we naar opkeken, werden koudweg vermoord of gewoon gezelfmoord. Ergens zal dat wel aljemaal op ons gemoed inwerken. Vandaar... Maar dat neemt toch niet weg dat wij het een boeiend en fas cinerend en schoon leven blijven vinden. Anders hadden wij onze tikmachine allang verkocht en de centen gewoon opge dronken, maar dat brengt dan weer ook alleen maar doffe el lende. Dus schrijven we nu een pozitief stuk. Als het ware. In de overtuiging dat mijn stukjes toch nog altijd in Vies Oilsjt mo gen. Wat dan toch één pozitief aspekt is van onze Kristen Demokratische Kapitalistische Maatschappijstruktuur. Al schieten die stukjes bij sommigen dan wel eens in het verkeer de keelgat. En ik kan mijn beste vriend M. verzekeren dat ik dergelijke stukjes niet zou moeten schrijven waar hij mij situeert. Je weet wel, ginder achter het Grote IJzeren Gordijn. Want dan waren er twee mogelijkheden ofwel zat ik nu patatten te planten in Buiten-Mongolië ofwel was ik nu een gevierd dissident hier in het Westen, die biezonder veel poen op een Zwitserse Bank had staan. Ik zou dan misschien ook om de haverklap gevraagd worden als sprekerd in de rijke rechtse klubjes om met een weemoedige blik, smachtend van heimwee, over het Grote Koncentratiekamp te vertellen dat mijn moeder- soit vaderland wel is. Nu ben ik helaas geen gevierd dissident maar aanzien sommi gen mij als een Rode Mol in het Vies Oilsjterse nest. Nou moe, sorry hoor, maar ik voel me in de eerste plaats een vrijdenker en eis dan ook het recht op vrij te blijven denken. Sommigen zijn het daar blijkbaar volmondig mee eens zolang het maar bij „denken" blijft. Gaat men dat denken op papier zetten dan, hola maar, wordt men alras een rooie rakker. Mais depuis Mai '68, on restera toujours Ie Gauchist de quelq'un, nespa I En wat dat 18de eeuwse anti-k/erika/isme betreft, nou ja, je be kijkt het maar hoe je het wil. Maar een geloof of een overtui ging is voor ons een strikt persoonlijke zaak die iedereen maar voor zichzelf moet uitmaken. Het kan mij niet bommen met wie ik praat al is dat nu een Zhen-Boedist of een katholiek les bische negerhoer. Daar maak ik geen punt van. Zolang ze mij maar niet willen bekeren. Ik sta op mijn vrije meningsuiting en heb ook niet de pretentie mijn mening in dat soort zaken aan iemand op te dringen. Dan nog liever een vrije rooie rakker dan een kristen demokratische... jawel I En dét is nu zo pozitief aan Vies Oilsjt dat iedereen er met zijn mening terecht kan. Al zoeken sommigen dan ook spijkers op biezonder laag water. En als wij het toevallig allemaal niet zo goed zien zitten dan is dat onze zaak. Trouwens ik daag iedereen uit me een lijstje te sturen met al dat goede in onze maatschappij. Nu hoor ik weeral iemand zeggen „Als het op een ander -en je weet wel waar- toch allemaal zo goed is, waarom ga je er dan niet wonen" Een toogargument waar we trouwens niet op in gaan. Er is hier immers nog zoveel te doen. Konk/uzie wij vinden het biezonder pozitief dat we er in Vies Oilsjt nog niet uitgeschopt zijn. Wij kennen vele plaatsen waar dat met „vrij-denkers" wel gebeurd is en zou gebeuren. Wij strijden dus dapper voort met de enige wapens die wij ken nen de papborstel en ons tikmachientje. En laat ons tenminste nog vrij onze mening te zeggen in een vrij stadskrantje, waar iedereen met zijn problemen terecht kan. Meer eisen wij niet meer van deze rot, pardon, van deze maatschappij. Laat ons als/eblieft zoeken naar een eenheidsplatform waar de progres sieve geesten nog kunnen aan bod komen. In Vies Oilsjt kan dat, en laat ons daarom strijden. De geest van mei '68 mag niet teloor gaan. Wij dertigers die het allemaal meegemaakt hebben, en bewust meegemaakt hebben, kunnen die vri/e gedachten niet meer uit ons hoofd bannen. Wij hebben dan ook de verdomde plicht in die zin verder te weiken en de kreatieve geest van Mei '68 over te dragen op de generaties die na ons komen, want Ie fond de fair is nog altijd rouge.

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 2