VUILE MONG EN ZIJN VIEZE GASTEN IN ECHTE. CIRCUSTENT m 'wi-i w 5£®bI! i! ÏBpf mg lil -- ■■_-•*' I flHpMpsjflffglgplijyTOW r|MPMMl—^HW Een oude droom van VuileMongen zijn vieze gasten is waar geworden. Ze trekken nu rond met een nieuw programma ineen heuse tent. circus Star genaamd. Zo be zoeken ze ook Aalst op vrijdag 14ju)j. Op de grote parking aan de Pontstraat treden ze twee maal óp te 17 u. (jeugdvoorstelling) en te 20 u Een goede aanleiding dus om eens een interview voor Vies Oilsjt af te nemen met deze groep die nu toch reeds meer dan een jaar geleden met sukses zijn 5-jarig be- staan vierde. 3 V.O. Wat is je bedoeling nu met een tent rond te reizen Mong Het is in eerste instantie de verwezenlijking van een oude droom, we noemden trouwens vroeger „het Circus van Vuile Mong en zijn vieze gasten". Sinds '74 experimenteerden we in open lucht en kwamen veel men sen af die niet wisten wat er ging ge beuren. Of dat nu ook zo zal zijn, we ten we nog niet zo best. Wel hopen we met die tent, die een beetje neutraal terrein is, een nieuw publiek te berei ken, o.a. door niet te moeten spelen in zalen die in vele dorpen en gemeenten alleen publiek van een bepaalde partij of ideologie aantrekken. V.O. De tent betekent wellicht ook voor de groep een verandering Mong Een enorm voordeel is dat we nu zelf het totale verloop van de avond in handen hebben. We openen de tent pas om 5 voor acht waarbij het orkest begint te spelen en geleidelijk de circussfeer opgebouwd wordt. Eens de tent vol start het pro gramma dat perfekt kan verlopen om dat we steeds op hetzelfde even grote podium spelen met steeds dezelfde schikking en noem maar op. Wat een ongelooflijk verschil is met de toestan den die je op de podiums in een aantal Vlaamse zaaltjes meemaakt. Heel de sfeer trouwens die er groeit op de dag vanaf het opzetten van de tent is erg tof en lokt heelwat volk. In deel 2 wordt Bommerskonten van de kaart geveegd door de fusies en krijgen we thema's als de grondspecu- latie, het ruilen van de veldwachter voor een degelijk politiekorps, de kernenergie, enz. Op het einde doen we een oproep tot eenheid en solidari teit om er samen iets aan te doen. Er is trouwens niet zoveel verschil tus sen de belangen en problemen van een buurt in een stad en een dorp in een fusiegemeente. We pogen met ons programma altijd diegenen die bezig zijn, aktief te on dersteunen en diegenen die nog niet bezig zijn aan te sporen om aan de slag te gaan. V.O. Zit je soms niet de retro-toer op Het heimwee naar vroeger toen er bv. nog geen supermarkten waren Mong Neen, wij verheerlijken zeker niet zomaar het dorpsgebeuren uit het verleden. Wel zien we, neem maar het voorbeeld van de supermarkten die de kleine winkeltjes de keel toeknijpen, deze dingen als symptomen van het verdwijnen van de kleinschaligheid op alle terreinen. Dingen waar de mensen gewoon niet tegen op kunnen en alle uitzicht verliezen. En dan maar het jaar van het dorp in al zijn hypokrisie. Wij zeggen niet dat er geen supermarkten mogen zijn, wel stellen we aan de kaak dat de gewone dorpeling daarover langs geen kanten kan meebeslissen. V.O. Is er ergens een link tussen jullie politiek en kuitureel werk Mong Toen we starten, gegroeid vanuit het buurthuis, deden we aan politiek werk. Pas later zijn anderen ons komen zeggen dat het kuituur was en we via het kuitureel front moesten opkomen voor ons recht op subsidies. Nu ligt dit wel anders. Er zijn mensen zoals ik, die als invalshoek het politiek werk hebben en hiertoe het middel theater gaan gebruiken. Anderen hebben het theater of de muziek als beroep en willen dit, als het materieel mogelijk is, ten dienste stellen van het politieke werk. V.O. Houden de subsidies geen ge vaar tot inkapseling in Mong Op dit ogenblik eigenlijk niet. Net zoals bij de overgang naar het ge subsidieerd stelsel, werken we nu met 12 mensen full-time bij de groep, er zouden zich wel een paar problemen stellen, moesten we geen subsidies meer krijgen. Belangrijker is wellicht dat de kwaliteit var. ons programma zou verminderen door gebrek aan voorbereidingstijd zonder full-time medewerkers. Censuur op de inhoud is er immers niet, enfin tot nu toch nog niet, men kan zich dat trouwens moeilijk veroorloven. In het kuitureel front staan we immers als een sterke solidaire groep met de Internationale Nieuwe Scène, 't Paard, Tentakel enz... V.O. Welke thema's nemen jullie nu onder handen Mong Centraal staat de enorme hy pokrisie van „het jaar van het dorp" nadat men met de fusies bijna alle dorpen van de kaart geveegd heeft en ermee samenhangend de ons steeds knellender omringende C.V.P.-staat. V.O. Bommerskonten I Mong Ja, Bommerskonten wordt zowat in heel Vlaanderen gebruikt voor een verloren (boere)gat. In onze show overkomt Bommerskon ten in deel 1 de streken van de boeren bond, de overal doordringende auto strades, de komst van de industrieter reinen en de moordende supermark ten, de weekendhuisjes en noem maar 28 V.O. Wat verwacht je zoal van de in richters die jullie vragen Mong We sturen er dit jaar op aan zo veel mogelijk langs volwassenen orga nisaties zoals bvb. het C.S.C., even tueel in samenwerking met een jonge renorganisatie, gevraagd te worden om een ander en ruimer publiek te berei ken. We ervaarden reeds dat het pro gramma hiervoor geschikt is, want in Proven bvb. dacht iedereen dat de show op hun situatie gemaakt was. De mensen herkennen zich dus wel. In die zin verwachten we dus van de inrich ters een degelijke publiciteit en een vlotte organisatie zodat ook de zoge naamde gewone mens geprikkeld wordt om de tent binnen, te stappen... Polle GEEN PRECEDENT VOOR „CIRKUS VUILE MONG" Reeds op 6 juni deden C.S.C. De Rank en C.S.V. 't Fabrieksken een aanvraag bij de burgemeester en het schepencol lege i.v.m. een optreden van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten met het cir- kus „Star" op 14 juni. Meer bepaald werd o.a. gevraagd een stuk van de par king aan de Pontstraat hiertoe te kun nen gebruiken. Een 10-tal dagen later een antwoord, dat de zaak onderzocht wordt. 15 dagen later een negatief antwoord. Wij citeren „In antwoord op uw schrijven van 6 dezer, spijt het mij te moeten meiden dat ik U niet kan laten beschikken over de parking aan de Pontstraat op de door U gevraagde da ta, zonder een gevaarlijk precedent te scheppen. U kunt echter wel beschikken over een terrein achter de stedelijke feesthalle van het Keizerlijk Plein. Gelieve mij te laten weten of U hier- mee akkoord gaat, ten einde U hiertoe, alsmede de andere gevraagde toelatin gen, te kunnen geven". Toevallig kon op zondag 11 juni de parking wel verleend worden voor een autorally waarover u aldus in dit blad meer vindt. Het lijkt ons niet onrede- H lijk te stellen dat er met twee maten en gewichten gewerkt wordt. Trouwens ook voor Engelse weken en braderijen lijkt het nooit een probleem om stuk ken van parkings gedeeltelijk of volledig voor meer dan een week in te nemen. Circus Star van Vuile Mong en zijn vie- cl ze gasten zal zijn staanplaats NIET op r de parking aan de Pontstraat hebben, maar wel op het gebied achter de Kei zershallen, nl. in de (Zie ook Vies Nieuws) A Beekveldstraat. '-«| mi

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 5