1 «Mmn MivniiMtMVV/iuiimHMMiniRraiHearvvMnrMiffM niimmimtnaaummKwjk Vrijdag 1 september - 20-21 uur: beiaardconcert door Con stant Versichel. - De Weide kookt in 't Fabrieksken. Zaterdag 2 september - 20 u., Centrum St.-Anna Bambrugge: optreden van Johan Vernimmen, org. Dansclub Horra. Zondag 3 september - Jeugdclub Ypsilon, Meuleschettestr. 32 Hartelijke kussen uit Hong Kong (met de Chariots). Maandag 4 september - 20.30 u. Heropening der scholen. (Of is dit 8.30 u.?) Dinsdag 5 september - 20.15 u. Kollektief, d.i. open be- leidsvergadering van CSV-'t Fabrieks ken iedereen die zich van dicht of van ver bij de werking van 't Fabrieks ken betrokken voelt, wordt uitgeno digd. Woensdag 6 september - 20.30 u.. Stadhuis Pianorecital door Piotr Palecny in het kader van het Fes tival van Vlaanderen (B.fr. 150-250). Donderdag 7 september - 20 u., Rijkslagereschool 2, Eikstr. 6 „De les moraal is niet zo saai" Ge- spreksavond met 30 min. video, met als spreker o.a. de Algemene Nationa-, Ie Sekretaris van de Oudervereniging voor de Moraal. - 20 u., Stadsschool De Kat (Vrede plein) Yoga, uiteenzetting met de monstratie. Inlichtingen tel. 77.74.90. - 20 u., 't Fabrieksken (kelder) Open Redactievergadering Vies Oilsjt. - 15 u., Openbare Werken (vergader zaal 02), Kapellestraat 8 Aanbeste ding voor het inrichten van een deel van de St.-Kamielstraat als woonerf. Zaterdag 9 september - 14-17 u., alle dagen behalve vrijdag, tot 1 oktober in het Museum Oud Hospitaal Schilderijen en aquarellen van Karl Heeremans. - 20 u., tot 2 oktober, binnenplein Stadhuis, tentoonstelling Beeldende Kunsten met muzikale omlijsting door Alain Pierre. - 20 u., 't Fabrieksken Blues-avond. - 20 u., Folkkroeg Parnassos, Steenweg op Ninove, Denderleeuw Openings concert met Roland. - 20 u., zaal Perfa (Burst) bal met Raymond van het Groenewoud. Sodiga-fuif in HAK. Zondag 10 september - 10-18 u., Grote Markt Eerste Am- bachtsmarkt (in het kader van het Jaar van het Dorp). Maandag 11 september Keizershallen, Tweedaagse van de Derde Leeftijd. - 14 u., plechtige opening van doorlo pende tentoonstelling van werken van 3 x 20-ers. - 15 u., grootse massabelotting gevolgd door zang en dans. Dinsdag 12 september Keizershallen, Tweedaagse van de Derde Leeftijd. - 14 u., Shownamidaag met zang-, goochel- en akrobatienummers. - 18 u., gezellig samenzijn. Woensdag 13 september - 14 u., zaal 't Kapelleken, Meuleschet- testraat animatiefestival, organisa tie Theater Lanseloet. - 20 u., 't Fabrieksken Vergadering over alternatieven voor het sluikplak- ken. Alle demokratische en onbemid delde groepen, die aangewezen zijn op sluikplakken, worden dringend uitgenodigd. Vrijdag 15 september - 20 u., Keizershallen voordrachtdoor Joop den Uyl over „Socialisme en Christendom in het Europa van Mor gen", organisatie CSC - De Rank (20 B.fr.). 20 u., Jeugdcentrum Zonnestraat, Film De Twee Missionarissen. - 20.30 u., V.T.I., Vakschoolstraat „Swingle II" in het kader van het Festival van Vlaanderen (B.fr. 150- 250). Zaterdag 16 september 19.30 u., Zaal St.-Gudula (St.-Gudu- lastraat) „Duizend en één hand", filmvoorstelling door Sodiga. 14 u., Katholieke Industriële Hoge school Oost-Vlaanderen, St.-Anna- laan 99 Info-namiddag met inlei ding door Dir. Ir. Van Haver. Zondag 17 september 11 u., Kermis Moorsel, Kunstconcert door Koninkl. Harmonie St.-Cecilia. 20.30 u.. Stadsschouwburg Vrede plein, Film Scarecrow van J. Schatz- berg (U.S.A. '73), organisatie An- trakt. 20.30 u., St.-Vincentiusinstituut Gij- zegem Florilegium Musicum Mün- chen, in het kader van het Festival van Vlaanderen (B.fr. 75-150). Dinsdag 19 september 20.15 u., 't Fabrieksken Kollektief (tweewekelijkse open vergadering van het CSV). Woensdag 20 september 20.15 u., 't Fabrieksken redactie vergadering Vies Oilsjt. Algemene Vergadering van de Jeugd raad. Donderdag 21 september 20 u., St.-Jozefcollege Film „Fami ly Plot", organisatie KFL. 20.30 u.. Stadhuis, Varsovia Kwartet in het kader van het Festival van Vlaanderen (B.fr. 150-250). 21 u., Nieuwerkerken, hoek Kerk- veldweg-Maaldreef vuurwerk. Zaterdag 23 september 20 u., 't Fabrieksken optreden van Joy Stick. 20 u., Folkkroeg Parnassos Dave Evans. Mikisclub, Nieuwbeekstraat seizoen openingsfeest met allerlei volksspelen. Woensdag 27 september 14 u., Zaal 't Kapelleken poppen kast 't Ajuintje met „20 005" organi satie Theater Lanseloet. 19.30 u.. Gemeenteraad. Toeganke lijk voor het publiek Vrijdag 29 september 20 u., zaal 't Kapelleken Jeugdthea ter Lanseloet met „De Stille Zwarte Vogel" van Karei Verleyen. Eveneens zaterdag 30 september en zondag 1 oktober. 20.30 u., O.L.V.-Hemelvaartskerk Erembodegem Vlaams Jeugdorkest van Brussel met Stabat Mater van Dvorak (B.fr. 150), in het kader van het Festival van Vlaanderen. 21 u., vzw 't Uilekot (Herzele) Film „Kafr Kassem" over Israëlische invasie in Palestijns dorp. Zaterdag 30 september Mikisclub, Nieuwbeekstraat Grote Belotting. Zondag 1 oktober 20 u., Jeugdclub Ypsilon, Meuleschet- testraat 32, film „Dr. Francoise Gail- land" (drama - Annie Girardot). 20.30 u., Stadsschouwburg Vrede plein, film „Farewell My Lovely" van D. Richards (V.S.A.'75), organisatie Antrakt. Dinsdag 3 oktober 20.15 u., Kollektief in't Fabrieksken. Donderdag 5 oktober 20 u., St.-Jozefscollege, film „Pic Nic at Hanging Rock", organisatie KFL. Vrijdag 6 oktober Vanaf 20.30 u., De Weide kookt in 't Fabrieksken. 20 u., Openingsmanifestatie van de socio-culturele 10-daagse van Dender leeuw met Wannes van de Velde, mi- megroep Sabatini en De Familie Klep- kes in zaal Osiris (sportstadium, Veld- straat. Denderleeuw). Zaterdag 7 oktober 20 u., Folkgroep Parnassos Gerry Lockran. Zondag 8 oktober 20 u., 't Fabrieksken, film „La gran de Bouffe" van Marco Ferreri. Mikisclub, 14.30 u., optreden van een Roemeens orkest. VERGEET bovendien NIET Dat er elke zaterdagavond spaghetti in 't Fabrieksken kan gesmuld wor den t.v.v. Vies Oilsjt. Dat er elke maandag en vrijdag om 19.45 u. in de Stadsschool, Vrede plein, een cursus Helper Rode Kruis georganiseerd wordt. Dat het bloedtransfusiecentrum, Kei zerlijke Plein 45, open is elke dinsdag van 15-17 u. en elke woensdag van 17-20 u. Je kan helpen door bloed te geven. FILM KALENDER SODIGA BRENGT FILMKLUB ANTRAKT, STADSSCHOUWBURG VREDEPLEIN Zaterdag 16 september DUIZEND EN EEN HAND In zaal Sint-Gudula (St.-Gudulastraat). Regie Souhei Ben Barka. Het zijn de handen van de mannen, de vrouwen en de kinderen die de wol spinnen, kaarden, verven en weven voor het vervaardigen van kleurrijke tapijten die men in de rijke woonsten van Casa blanca, Rabat en elders zal terugvinden. „Duizend en een hand" is de geschiede nis van dit kleine volk en in het bijzon der van een familie waarvan de vader in een ververij werkt en weigert dat zijn zoon in Frankrijk zou gaan werken. „Gij zult hetzelfde werk doen als ik", zegt hij hem. Het werk, het leven van alledag, de nauwkeurige gebaren, eindeloos her haald, van deze mensen die voor een spotloon vanaf hun jongste jaren aan hun werk gebonden zijn. Dan dringen wij in in een wereld die zich op een andere planeet schijnt te be vinden de luxe, de weelde waarin de eigenaar van de tapijtenfabriek en zijn Europese vrouw leven, hun bezigheden, hun ijdel leven. De vader-verver is slachtoffer van een ongeval en wordt thuis verzorgd. Zijn zoon neemt zijn plaats in op het werk. Hij vraagt herhaaldelijk door de baas ontvangen te worden maar wordt altijd afgewezen door vlijtige bedienden. De vader sterft. De zoon vindt werk, eens in een steengroef, dan weer elders. Zijn pogingen om door de baas van de tapijtenfabriek ontvangen te worden blijven vruchteloos. Op zekere dag treedt hij het huis van deze onbereikbare man binnen en vindt zijn vrouw in het grote salon bedekt met tapijten. Haar onthaal is koel, zij zegt hem niet met zijn vuile schoenen op haar tapijten te lopen. Zij worden handgemeen en de jonge man wurgt haar. Een weinig later wordt hij door de politie weggevoerd. De moeder van de gevangene leidt een van haar dochtertjes naar de tapijtenfa briek om ze te doen aannemen... Een man, simpel van geest of profeet, loopt door de straten, de velden, de grootse landschappen en roept hevige vervloekingen tegen degenen die de waar digheid van de mens niet eerbiedigen. Hij is het symbool, de woordvoerder van het verdrukte volk. Deze film werd sterk gekontesteerd door de Marokkaanse vriendenkringen „Ami- cales", die het uitbuitingsregime van koning Hassan steunen. Zondag 17 september te 20.30 u. SCARECROW (J. SCHATZBERG) U S.A. 1973 Kleuren 118 min. Re gie Jerry Schatzberg Grote Prijs Can nes '73 Scenario M. White Fotogra fie Zsigmond Montage E. Lottman Muziek F. Myrow Vertolking Gene Hackman (Max), Al Pacino (Lion) e.a./... Twee zwervers (de ene op zoek naar zijn hem onbekend kind bij zijn door hem verlaten vrouw, de andere naar een gele genheid om een succesrijke car-wash te beginnen). Naarmate er meer avontuur komt in hun zwerftocht, groeit de (in 't begin geringe) solidariteit en vriend schap. Vrijheid, eenzaamheid, verlangen naar de warmte van een vrouw en/of een kind verbinden hen, tot de pijnlijke slot- situatie... Uitstekende vertolking van Hackman Pacino die dagenlang als tramps in lom pen rondliepen vóór de opnamen, en zich zo in hun ietwat groteske persona ges inleefden. Karaktervolle tekening, levensecht, met nodige dosis humor. Zondag 1 oktober te 20,30 u. FAREWELL MY LOVELY U.S.A. 1975 Regie Dirk Richards Kleuren /95 min. Scenario D. Zelag Fotografie J.A. Alonzo Montage W. Thompson Cox Vertolking Robert Mitchum (Marlowe), Charlotte Rampling (Velma), John Ireland (Nulty) e.a. Mu ziek D. Shire Een Amerikaanse „zwarte reeks", geïn spireerd door een roman van Raymond Chandler - geestelijke vader van de be roemde detective Phillipe Marlowe -. Deze Marlowe krijgt de opdracht de vrouw van een gangster terug te vinden. Zijn speurtocht voert hem langs kroegen, nachtclubs, clandestiene speelholen. Een angstwekkende wereld waaruit „onze held" toegetakeld tevoorschijn zal komen als uit uit één lange nacht merrie. Zeer sfeervolle, puike kreatie van Robert Mitchum onvergelijkbare humor met heimwee naar Humphrey Bogart - Hollywood films. KFL-AALST FILMFORUM 78-79 Donderdag 21 september FAMILY PLOT U.S.A. 1976 120 min. Regie Alfred HITCHCOCK met o.a. Karen BLACK, Bruce DERN en Barbara HARRIS Mu ziek John WILLIAMS. Een „Hitchcock" als het ware in mineur gefilmd, vergeleken met adembenemen de films als The Birds, Psycho of Marnie. Is dit daarom een onbelangrijke film Zeer zeker niet, de hand van de meester is gestaag aanwezig, maar niet zo over donderend. Het is een eerder lichtvoetige prent, waarvan de pointe ligt in de wijze waar op de hoofdfiguren (twee koppels) el kaar ontmoeten en hun motieven en da den in elkaar verstrengeld raken. De plot van de film is een erfenisaffaire die leidt tot Chase and fake (1) toestan den. De ironie ligt hierin dat de „slechten" (het „schuldige koppel") misdadig zijn uit plezier misdaad als hobby, elegant tijdverdrijf en seksuele stimulans. De „goeden" (het „onschuldige" stel) daar tegenover zijn minuskule oplichters die bedriegen uit materiële noodzaak... Goede soundtrack van John Williams himself. (1) Chase achtervolging Fake misleiding, bedrog. Donderdag 5 oktober PICNIC AT HANG ING ROCK Fantastieke en zeer poëtische film over een paar verdwenen kostschoolmeisjes, met paranormale toestanden op het einde van de vorige eeuw. Regie Peter Weir, Australië 1975. 250). WËmma om Regie Peter Weir, Australië 1975.

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 11