^iNMiinMMmtMwiunmMtnui\nvutf(HTMNiMUimwNniv«MlftiiinaiMn«i(*l!9 8 „Zijn fans worden..." moeten één grote familie jq VINCK Voor ons dertigers is ELVIS en we be doelen duidelijk de King, en niet die janker van een Costello een begrip ge worden. Een levende legende die onze rebelse jeugd getekend heeft. Elvis ten voeten uit tekenen in dit artikel hoeft niet meer. Dat hebben de andere media eind augustus, naar aanleiding van de verjaardag van zijn plotse dood, vol doende gedaan. Schrijver zelf van dit artikel, tevens hevige Elvis fan, was dan ook ten zeerste verwonderd in Aalst iemand als Jo Vinck aan te treffen die de King werkelijk ontmoet heeft en een Maar laten we nu Jo Vinck, 28 jaar, komputerbediende en Aalstenaar, aan het woord Mijn vader was een journalist die zeer veel over show schreef. Toen ik acht jaar was, mocht ik met hem mee naar de film, meestal enkel om de bijfilm van Tarzan of Jerry Lewis te zien, maar ik bleef toch steeds kijken naar de hoofd film en dat was er dan telkens een van Elvis. Zo leerde ik hem kennen. Vader verzamelde toen reeds alles wat met Elvis te maken had. En later ging ik zelfs nog eens alleen naar de film om Elvis aan het werk te zien. Soms tot tien maal toe. Elvis in Vegas. Hilton In Memorial Fan Club opgezet heeft. Jo VINCK beschikt dan ook over een unieke verzameling platen, echte foto's, dia's, gadgets, posters, affiches en noem maar op. En omdat Elvis Presley momenteel meer in het nieuws staat, dan om het even wie, gingen we Jo opzoeken voor een uitgebreide babbel over ons idool en vooral over zijn projekten. Projekten die stuk voor stuk de moeite waard zijn. Maar daarover straks meer THE KING Voor de allerjongsten onzer lezers toch eventjes THE KING situeren. Elvis Aaron Presley werd op 8 januari 1935 geboren en overleed plots op 16 augus tus 1977 ten gevolge van een hartstil stand. Presley was die ruige kerel die de jaren '50 tekende met zijn ruwe rock roll en meteen de 14-jarigen van toen op zijn hand kreeg. Ook wij waren daarbij. Elvis werd net als James Dean voor ons hét symbool van de opstandige jeugd die een betere wereld wilden. De slijmbal- lenmuziek werd meteen naar de vergeet hoek gedreven terwijl onze moeders en vaders grijze haren kregen toen ze ons bezig zagen. Wij werden volwassener, maar Elvis ook. Hij evolueerde mee. Zijn comeback eind de zestiger jaren, was voor ons weer een hart onder de riem want ons idool swingde nog lekker de pan uit. En tot 1977 bleven zijn shows ons boeien. Het bleef onze droom hem toch maar eens levend te zien... tot aan die droom vorig jaar abrupt een einde kwam. Een einde dat ons het gevoel gaf een trouwe vriend verloren te hebben. Meteen ging ook een brok jeugdsentiment verloren, want 20 jaar was Elvis niet van onze zijde ge weken en hadden we trouw zijn platen gekocht. Maar wat gebeurde Elvis „THE KING" is nu levendiger dan ooit. Ondertussen veranderde de muziek, velen waren geroepen, maar velen gingen en Elvis, tja, die overleefde ze allen... HARDE TIJDEN... juni of 15 dagen in december. Hij op teerde voor december. Een ramp want de mensen van de klub die in juni gin gen, hadden de unieke kans de twee laatste shows van Elvis te zien. FANCLUB Ondertussen liep de Belgische Fanclub (die hij had opgezet met Vindevogel) als een sneltrein. Reeds werden kontakten gelegd met niet minder dan 22 andere fanclubs waar onder Australië en Cana da. In Antwerpen zijn er reeds 800 le den en in Aalst 382 en nog stromen er dagelijks massa's brieven binnen. (Heb ben we zelf kunnen vaststellen ONVERGETELIJKE TING ONTMOE- Daarna kwamen er moeilijke tijden. In 1969 had ik met mijn vader een zwaar auto-ongeval. Waarbij ik zware verwon dingen opliep aan de ogen en pas een week na het ongeval vernam dat vader overleden was. Maar in 1968 was er ook de comeback van Elvis en besloot ik het werk van vader verder te zetten. Zelf was ik toen al meer dan 100 procent Elvisfreak. Voor Jo stonden er toen harde tijden voor de boeg. Zijn moeder kon zich niet over het verlies van haar man overzetten en ging er aan ten onder. Voor Jo bete kende dat, dat hij de studies moest stop pen, dag- en nachtwerk moest doen om rond te komen, maar met avondstudie vlot Engels en Frans ging studeren en komputertechniek. Ondertussen had hij zijn Elvis-werk niet stilgelegd. Hij werd lid van diverse bin nen- en buitenlandse fanclubs. Werkte drie jaar zonder vakantie te nemen met dat ene doel Elvis zien in de States. GELUK ONGELUK Door zijn kontakten met de Belgische, Franse, Nederlandse en de Engelse Inter nationale E.P.-Fanclubs kreeg hij in 1973 voor het eerst de gelegenheid Elvis in het International Hotel te Las Vegas aan het werk te zien. In '74 ging hij opnieuw kijken. Maar in 1975 had hij geboekt voor tien dagen Las Vegas en dit werd een geluk met een ongeluk. Hij kon er de openingsavond meemaken in het Hilton Hotel en de twee volgende shows. Toen werd Elvis ziek. De overige zeven dagen werden prompt overge boekt voor december. Zodat Jo Vinck in 1975 Elvis twee keer aan het werk zag op één jaar. Het jaar daarop was hij er weer bij, maar 77 werd voor Jo een rampjaar. In 1977 moest hij op het werk de keuze Samen met Jean-Marc (Frankrijk) en nog enkele mensen had Jo op een be paalde dag het geluk van zijn leven. Toen ze het bureau van de beruchte Colonel Tom Parker mochten betreden, stond daar totaal onverwachts in een hoek... jewel, Elvis in eigen persoon. Hij was nog even het programma aan het doornemen vóór het optreden. Met zijn zessen kregen ze toen van de kolonel elk 1 minuut om met The King te spreken. Niemand kon bij het shakehands een woord over de lippen krijgen, zo perplex waren ze. Het was Elvis tenslotte zelf die het woord nam om hen te bedanken voor hun komst uit het verre Europa. Bijna waren ze de Gouden Platen die ze oorspronkelijk aan de Colonel moes ten afgeven, vergeten. Zeg nu zelf, hoe zou je zelf geweest zijn. Zij kregen nog extra wat foto's, waarvan Elvis er zelf enkele tekende. Een foto die nu heel wat waard is. Maar ik denk dat men over Jo's lijk zal moeten gaan om die los te krijgen. De Elvis trips lieten Jo toe een aardig stukje van de wereld te zien, want naast het optreden van Elvis werden er steeds uitstappen gepland naar b.v. Disneyland, Florida, Miami Beach, enzovoort. FAAM Ondertussen heeft de Aalstenaar Jo Vinck nogal wat naam en faam verwor ven bij Radio en teevee en doen talrijke magazines een beroep op zijn meer dan unieke verzameling foto's en dia's. Hij beschikt over een 200-tal LP's, 500 sin gels, opnamen van koncerten, Fanclub magazines en dit allemaal uit binnen- en buitenland. Hij was dan ook al op radio en teevee. PROJEKTEN Met de International Elvis Presley Memorial Fanclub wil hij vooral de oudere en nieuwe fans bijeenbrengen. Het lidgeld bedraagt 50 fr. maar er wordt 100 fr. gevraagd, omdat een ge deelte van het geld bedoeld is om in Memphis een Elvis Museum te bouwen. De grond wordt ter beschikking gesteld door de familie Presley maar het ge bouw zelf zou uitsluitend door de Fans bekostigd worden als hulde aan de KING. Wie lid wordt, wordt op de hoogte gehouden van alle mogelijke Elvis Meetings die in het land plaats heb ben en ook in het buitenland. Jo be zoekt ze persoonlijk allemaal. Een tweede projekt is alle Elvis Fans zo veel mogelijk tot elkaar te brengen en er als het ware één grote familie van te maken. Kortom een vriendenkring waar men steeds welkom is. Een enorm werk dat moet rezulteren in een boek waar elk lid met foto en adres en leeftijd zal inkomen, dit alles afge wisseld met unieke Elvis foto's. Zijn in zet is dan ook totaal en kompleet be langloos. Elvis mag dan wel fysiek dood zijn, maar mentaal is hij levendiger dan ooit. Wie meer informatie wil, kan steeds te recht bij JO VINCK, MERESTRAAT, 115, 9300 Aalst (tel. 053/ 77.41.19 liefst na 17.00 u.). Als Elvisfan kunnen wen Jo enkel het allerbeste wensen en vooral veel door zettingsvermogen want toen we hem verlieten, zat hij nog met een berg administratief werk, plus een boel kor- respondentie met andere fanclubs. O ja, Jo is steeds bereid een uitgebreide dia avond te geven en dit voor een peulschil. En waarom hij dit allemaal doet, zul je vragen Eenvoudig voor Elvis Elvis- Fans, Jo rekent op u. Keep Elvis in your heart' Rony. Jo tijdens de presentatie van de zo veelste Elvis Meeting. jg en Elvis, tja, die overleefde ze allen... maken tussen een reis van 7 dagen in veelste Elvis Meeting.

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 8