mmphbhSlmmmmm9"mm-UES 0iLSJT .x/i- Q'lsjt - viES oilsjt III •fif WW pfBj TOEKOMST vragen WIJ NIET ALLEEN BESLUIT^^H^^^M DE CROOCK BESLIST ZICHZELF NIET AF TE BREKEN HET SYSTEMATISCH WETTEN OVERTREDEN...E3ÖZ323 EN DAN KOMT HET MEDELIJDEN... DE GROTE VERZOENENDE BEMIDDELINGl De bemiddelende rol... SLOTI ZEG UW ZEG EN ZWIJG DAN MAAR - VIES OILSJT ViES OILSJT luchtkoeling en uitbreiding van de frigo's (15 miljoen fr.). 4. de keurders blijven in dienst van de stad. 5. met de zelfstandigen zal on derhandeld worden om hen toe te laten hun beroep ver der uit te oefenen en de om zet te verhogen. 6. de elektro-mekaniekier kan in dienst treden van de firma Goossens. 7. het personeel zal minstens 40 man bedragen binnen de 12 maanden na uitvoering van de investeringen, de waterprijs moet aange- ast w orden d.w.z. vermin derd worden zoals dit het ge val is voor het OCMW en an dere grootgebruikers. Volgens Goossens kan het aan tal slachtingen gedreven wor den tot 250.000 per jaar en zal later nieuw personeel aange worven worden. Allemaal roze- geur dus, want de stad is van het miljoenenverlies af. Anderen daarentegen beweren dat Goossens er met de grove bor stel zal doorgaan wat het perso neel betreft en het aantal slach tingen nooit zal kunnen opdrij ven. In elk geval is het slachthuis, gered. Alleen de gemeenteraad van 9 mei a.s. (nvdr. als we dit uittikken) moet nog zijn zegen geven. Wat waarschijnlijk geen probleem zal zijn. Vragen van ons waarom heeft men het slachthuis 5 jaar lang laten knoeien op kosten van de gemeenschap (40 miljoen) Waarom heeft men de mistoe standen bij de zelfstandigen la ten voortduren. Waarom heeft het stadsbestuur geen promo tiekampanje gevoerd ten gunste van het slachthuis Zal men nu plots zoveel meer slachtingen kunnen uitvoeren, daar waar vroeger een klant met 10.000 varkens de laan uitgestuurd werd Ook weten we dat vroegere veeartsen-keurders in het „zwart" betaald werden. Waar om heeft men het slachthuis en kel en alleen in CVP-handen qe- laten Kortom er zit een onfrisse reuk aan het vijfjarig deficitair karak ter van het slachthuis. Een rendabiliteitsstudie door het „Europees Ekonomisch Bu reau" komt tot de volgende kon- klusies besluiten komen overeen met deze van de stedelijke onderzoekskom missie. er waren veel administratieve en boekhoudkundige gege vens beschikbaar. er mogen geen investeringen meer gedaan worden. er is kritiek van iedereen op iedereen wat niet bevorder lijk is voor een degelijke wer king. er heerst een echt wanbe heer en korruptie. gunsttarieven bevoordeligen enkele groten. 3/4 van het stadspersoneel werkt slecht 50 voor de stad. laksheid is een overwegend verschijnsel. een openbare aanbesteding voor uitbating is aangewe zen. voorstel om bedrijfsleider van de E.E.B. aan te stellen om tot sanering te komen. Kostprijs 640.000 fr. per jaar. Een kontrole op de boekhou ding overde jaren 1976 en 1977 door de Inspektiedienst van het Ministerie van Binnenlandse Za ken heeft volgende opmerkin gen goedgekeurde slachtrech- ten worden niet toegepast; wel gunsttarieven dossiervandebroeikuipvoor varkens was niet in orde fakturatie van de bacteriólo- gische onderzoeken gebeurt tegen alle regels in het goedgekeurd perso neelskader wordt met 5 een heden overschreden de rekeningen zullen slechts goedgekeurd worden na rechtzetting van de feiten. De slachthuis-affaire is zeker nog niet aan haareinde toe. Vies Oilsjt zal dan ook één groot oog in het zeil houden hoe de zaak in de toekomst zal evalueren. Wij zijn vooral benieuwd wat deze koncessie voor de stad zal in houden. Het zal beslist de moei te lonen. R.B. Va <5 0 Nee, we gaan de feiten niet weer eer,s op een rijtje zetten. Die zijn wel al nrn of meer gekend. We zeggen welmin of meer, want in sommige kranten werden wel kanjers van kemels geschoten. Maar goed dat hebben wij ook al eens meege maakt... Is niet voor iedereen weggelegd. Daarvoor moet je steun hebben. In deze zaak zijn op dat vlak wel een paar voorbeelden aan te stippen. Een kleintje maar. Je koopt grond, verkrijgt een bouwvergunning en dan zet je het gebouw op een an dere plaats op bedoeld lapje grond neer. Zoals het je best schikt, 'n Voorbeeld van praktijken die reeds jaren ons landschap, woon- en leef milieu verminken. De reglemente ringen i.v.m. bouwvergunningen, landschapsbescherming en noem maar op, zijn nog onvoldoende. In naam van de individuele vrijheid en ontplooiing kan je nog steeds ons woonmilieu verder aantasten. Erger natuurlijk nog als de wetten niet toegepast worden en de be voegde toezichthoudende overhe den laten of hun neus bloedt, staan we zeker nergens. Wat nu meestal het geval Is. Denk maar even aan de C. A.-plannen in de Nieuwstraat. Want 't is toch erg dat een splinter nieuw gebouw moet afgebroken worden omdat er enkele fouten zijn begaan. Na de daden... komen we tot overleg, zo hoort het toch in een demokratische samenleving van beschaafde mensen, of niet soms En zo verging het ook in de Raffei- gemstraat. De beheerders van de appartementsgebouwen van de over kop gegane firma Etrimo hiel den voet bij stuk. De bull-dozers stonden klaar „in de startblokken". Het mes was gericht op de keel (of liever het hart) van de supermarkt. Edoch, plots belegde de bedreigde zaakvoerder een persconferentie. Lucien Van Impe zag intertijd geel na een of andere tour. Lucien De Croock zag geel van deernis, als „emotioneel gebroken man". En zo ook waren vele perslui ont roerd. Woorden als overleg, met el kaar praten, bemiddeling vanwege het stadsbestuur vloeiden in zwarte inkt op het gewillig krantepapier. Een later volgende perskonferentie van de beheerders van Etrimo kreeg over het algemeen een geringer plaatsje toebedeeld. De aansporing aan het adres van het stadhuis om een bemiddelende' rol te spelen, weerklonk in sommige oren. En zo gebeurde het dat sche pen De Neve de hoorn van de rood gloeiende stadstelefoon ter hand nam om aan mensen van Etrimo te vragen toch te trachten tot een menselijke oplossing te komen. Zo niet zou de aankoop van het park door de stad wel eens kunnen In het water vallen. Endeze niet te versmaden intimida tie bleek gemeend te zijn, want op de volgende zitting van de gemeen teraad was dit punt van de agenda geschrapt... Een slot is er eigenlijk nog niet Het warenhuis blijft. L. De Croock on dertekende alle eisen van Etrimo voor akkoord en de gevel blijft dus staan. Het park... in verband daarmee wachten we af of het destijds gege ven woord door het stadsbestuur zal gehouden worden. PN Het stadsbestuur van Aalst heeft zijn tweede inspraakronde voor de bevolking beëindigd. In een vorige reeks inspraakvergaderingen - an no 1979 - hadden de burgemeester en de schepenen beloofd terug te komen, onder meer om verslag te geven over de uitvoering die ze had den gegeven aan de vragen van de deelnemers en om te motiveren waarom ze op bepaalde vragen niet zijn ingegaan. Van 7 november'78 tot 17 april '79, met een onderbre king rond Kerstmis en Nieuwjaar, werden zij om de 14 dagen op een' dinsdag netjes door hun dienstwa gen met chauffeuren begeleid door een patrouille van de dienst organi satie-informatie in de onderschei den deelgemeenten gedropt. Aanvankelijk werd ook een deskun dig moderator uit Drongen afge haald en 's nachts veilig thuisbe zorgd. De man, licentiaat psycholo gische en pedagogische weten schappen, postgraduaat specialisa tie „Studie van de sociaal-psycho logische problemen van onze on dernemingen" en Alumnus van het .Salzburg Seminar of American Z,^ Studies in Management" - hij verge ve ons indien wij in dit wetenschap pelijk palmares wat vergeten te ver melden zijn - werd aangesteld om de vergaderingen te begeleiden en om zijn deskundigheid aan te wen den om de afstand tussersde inwo ners en het bestuur te overbruggen en een atmosfeer van openheid te scheppen, waarin de mensen zich op hun gemak zouden voelen. Na Baardegem en Erembodegem heeft men de man niet meer terug gezien zijn deskundigheid was zo groot dat de burgemeester, die bij de volgende hearing te Gijzegem zelf de touwtjes in handen nam, het niet moeilijk had om het beter te doen. Waar het scenario van de avond zelf zich te Baardegem en te Erembo degem beperkte tot de beantwoor ding der vragen uit vroegere verga deringen en een diamontage, waar na de bal naar het publiek werd toegespeeld, werd daar vanaf de inspraakavond te Gijzegem ookeen door de burgemeester aangeboden - en door ons aller betaalde - gratis drink aan toegevoegd. Slechts zelden werd er - buiten de mooie plaatjes uit de diareeks - aan de bevolking getoond wat sinds 1 januari, datum van de fusie, de rea lisaties zijn van het stadsbestuur. Alhoewel aan de aanwezigen onder de titel „Inspraak en informatie een dialoog met en voor U I" steeds een bundeltje papieren werd ver strekt, waarin ook zeer summier het beleid werd voorgesteld, werd er door het stadsbestuur op geen en kele hearing informatie over dat be leid zelf verstrekt. Daar werd met geen woord over gesproken. Slechts wanneer een of andere vra gensteller daar aanleiding toe gaf werd een tipje van de sluier opge licht. Meteen stelt men vast dat alle in spraakavonden aldus hun doel hebben gemist. Slechts persoonlij ke problemen van individuele men sen werden bekeken - wat op zich zelf wel positief is - maar nooit heeft men het publiek een blik gegund op TJI&VtlIfcHM

Vies Oilsjt | 1979 | | pagina 4