7 wam 3. BAL 4.WETSWINKEL OHS ROZE DRIEHOEKJE Laatik ook nog dit zeggen niemand vraagt erom een homo te worlen, een speling van de natuir zorgde ervoor dat wij ons aangetrok ken v>elen tot 't zelfde geslacht als wij zelf... Wees "blij, a.s je met zo'n menta liteit loopt, dat je zelf geen homo bent, wantje zou jezelf kinnen gaan haten. K. Verspeet voor Q.O.C. Wanneer men in onze stid rondslentert en z'n aan dacht vestigt op de meisen, dan gaat men hier en daar eikele mensen opmerken die ter hoogte van hun hart een klein roos driehoekje dragen, een paar enkeliigen weten de be'ekenis van dit driehoekje, andere: hebben geen flsuw benul van wat dit teken wel kaï betekenen. Om de bstekenis te achtarhalen, moeten we samen een aantal jaren terugkjren in de tijd, namelijk naar de tijd van de tweide wereldoorlog. In Hit- Iers korcentratiekamnen werd de roze driehoek op de kleding van homosexu»le mannen en vrouwen ge naaid, dit als duid el i ji herkenningsteken, een teken vaj verachting. D«ze mensen kregen in de koncentntiekampen dan cok een "speciale behan deling", immers zij wercen door de Nazi's be handeld net een duideli;ke afkeer, voor Hitier zelf wat en homo's "van hin geaardheid losge slagen, verwijfde figuren, die over bijzondere antennes beschikken, die de normale manspersoon onthouden bli jven" In cie zelfde koncsntratie— kampen weiden behalve Jcden en politieke ge vangenen ook homo's vernederd en gedood., 't aan tal gedode homo's is ni<t gekend, doch schat tingen geven cijfers gaónde van 10.000 tot 250.000* Hu, 30 jaar na 't beëindigen van de 2e wereldoorlog gaan hoio's opnieuw dit teken dragen, doch niet als vjrachtingsteken, wel als symbool van een homievrijdingsstrijd, want die is nodig, vandaag ij 't bvb. nog steeds onmogelijk dat twee horro's hand in hand op straat lopen zonder verbijtende blikken te moeten ontvangen of te 'orden nageroepen door absurde of obscene opmerkingen Waarom Omdat de doorsiee mens in zijn eigen leefwereld je met een beirompen, enge geest van iemand anders niets anders verwacht dan wat hij zelf ie. Omdat te mensen van vandaag angst hebben hun persooilijkheid te tonen, te laten zien wie ze zelf ;ijn en zich veel lie ver wegsteken achter eei cliché van de massa mens, een cliché waaraciter ze zich schijnbaar gelukkig voelen en wee diegene die zoveel lef heeft met een ander id«e naar buiten te treden en op de koop toe nog iurft te laten zien ook. Niet alleen via dit roze driehoekje, ook uit onze gedragingen gaan wij aan de massamens te kennen geven wie wij zijn, hoe we leven, hoe we ons voelen. Toïn ik onlangs met m'n vriend ging samenwonei, nét iets buiten 't centrum van Aalst, werden we in 't begin met min achting bekeken, wij zijn ons verder blijven ge dragen zoals we ons roeien en nu zijn we zover dat enkele geburen reeds goeiedag knikken bij 't passeren, een kleine strijd, enkele wankele stappen, een nieuw begin. Daarom roepen wij alle homo's op om samen met ons te tonen wie we zijn. Wij vormen samen een groep die 5 a 15 van de bevolking omvat, dat zijn in gans Groot - Aalst een goeie 2S00 a 7800 mensen die homofiel zijn, dit is geen mensenmaasa die men zomaar aan kant kan zetten, als wij tonen wie wij zijn, als wij voor onze gevoelens ('durven) uitkomen dan gaat de "maasamens" hierover moe ten nadenken, dan gaat diezelfde "massamens" hierover moeten nadenken,dan gaat diezelfde "massamens" ons moeten aanvaarden. Ons roze driehoekje, een teken van een strijd die ve zelf moeten voeren. Mensen met problemen omtrent zichzelf of an deren kunnen steeds terecht in 't G.O.C. - Gesprek en Onthaalcentrum - Hoogstraat 64-66 te Aalst. Tel. 053'T?.12.46 De openingsuren zijn maandag woensdag vrijdag zaterdag zondag 20.00 tot 24.00 19.00 tot 24.00 20.00 tot 02.00 20.00 tot C2.00 15.00 tot 24.00 Onze werking omvat t een werkgroep gehuwde homofielen, (bijeenkomst iedere eerste maandag van elke maand in 't G.O.C) een werkgroep anonieme homofiele alkoholiekers (A.H.A.) contaktadres WHA/G.O.C. t.a.v. A.H.A Postbus 75 9300 Aalst 1 een onthaalteam in onze café - een consultatiebureau (woensdag van 19.00 tot 21.00) - en we zijn discreet. Voor G.O.C. Aalst K. Versoeet je cijfers overgenomen uit flikkeragenda tekenend voor de positie van de homo's toen én nu is toch wel dat niet eens het aantal slacht offers bekend is. Zoals het de rol van een bloem is, deze bloem te worden die ze in wezen is, zo is het de taak van elke mens deze persoon te worden die hij in wezen Een paarse bloem kan je niet anders kleuren, zon der ze te BESCHADIGENDie kleur is eigen aan haar natuur. Zo ook is het bij de mens. (uit één op honderd, over homo-ero- tiek en zelfverwerkelijking door Mark Gijselen. AALST BBTK EN KLEDING-KONFEKTIE AAN DE SPITS De staking in het Aalsterse op 7 december werd slechts een gedeeltelijk sukses wegens de on gelijke inzet van de lokale ABW-centrales. Tussen 6 en 8 uur reden we langs de belang rijkste bedrijven slechts aan vijf op de vijftien stonden enige piketten Edmont Belgium, V0V(beide kleding-konfektie)FFR, Tuperware en INNO—BM. Aan twee van de grootste bedrijven, Amylum en Gates, was nergens een piket te bespeuren. Een grote nalatigheid Het belang van piketten blijkt uit het voor beeld van Edraont-Belgium, waar door de dis- kussie aan het piket ook de meerderheid van de ACV-leden gedurende de hele dag buiten bleef (aanvankelijk waren trouwens slechts de ACV-delegees binnen gegaan), waardoor het bedrijf grotendeels werd lamgelegd. Bij de openbare diensten gingen de ACOD-af- deling van het gemeentepersoneelPTT en onderwijs (deze laatste enkel 's namiddags) in staking. Cp de ABW-meeting in het Volkhuis weken de toespraken wel af van die van Debunre en üerieuw te Kortrijk de BBTK-sekretaris viel immers, naast het patronaat, ook de regering aan Na de meeting deed de plaatselijke vakbonds leiding geen oproep tot betoging. Een spij tige "nalatigheid" Op de meeting waren in en rond het Volkshuis 500 a 800 ABVV-leden aanwezig. Genoeg om te betogen Er is echter wel door de BBTK (Bond van Bedienden, Techni ci en Kaders) opgeroepen om met plakkaten aan de INNC-GB te gaan staan. RAL Kalfstraat 22 Aalst Wetswinkel Aalst bestaat bijna twee jaar. Het werden twee jaar van intense werking een 400-tal individuele kliënten, vergaderingen, vor ming, aktie. Al die tijd genoten we van de gastvrijheid van Hak, die ons ruimte, akkomodatie en materiële middelen ter beschikking stelde, waarvan we dan ook dankbaar gebruik maakten. Momenteel zijn we dan aan een verhui Op 11 januari openen we op ons nieuw adres Hop markt 11. Ook de Wereldwinkel van Aalst neemt in dit huis zijn intrek. Het grote probleem hierbij zijn de financiën. Wetswinkel leefde tot hiertoe van de tegemoetkomingen van Hak, van het solida— riteitsgeld van de medewerkers en van toevallig giften van kliënten. Bij een verhuis is dit on voldoende. EN DAAROM DOEN WIJ EEN BEROEP OP U We zoeken een pak mensen die maandelijks een storting van minimum 100 fr willen doen, zodat we maandelijks tenminste onze vaste kosten kun nen betalen (huur, electriciteitverwarming, telefoon,...) Rekeningnr. 001-0773999-15 Mogen wij op uw solidariteit rekenen Van harte dank bij voorbaat De Wetswinkelploeg Hopmarkt 11 Aalst

Vies Oilsjt | 1980 | | pagina 7