door BeJbouwde "we9 STADS HER WAARDERING so Tie ST. ANN A Het ministerie van verkeerswezen was zich zowat blind aan het sta ren op de voor haar blijkbaar e- nige oplossing een sluitstuk van de ring. En dat zal het na tuurgebied de Osbroek voor een groot gedeelte verminken. Boven dien wordt aan het feit, dat er momenteel een soort van gevaar lijke autostrade door de drie wijkkernen Mijlbeek, H. Hart, en St. Anna loopt, door dat sluit stuk ook niets verholpen. De verkeersbelasting en hinder zal er blijven. Werkgroep Stadsherwaardering heeft in samenspraak met de mi lieugroepen en het wijkcomité H. Hart daaromtrent een voorstel gemaakt aan de betrokken beleids mensen, Mathot, minister van o - penbare werken, Mark Galle als AaIs tenaar en minister van het Vlaamse gewest, en schepen De Neve van openbare werken Aalst. We besparen jullie een techni sche uitleg. Je kon er heel wat over lezen in de pers. Bijge voegde tekeningen spreken ook voor zichzelf. De werkgroep gaat er van uit dat een GEDEELTELIJKE ring, die de voornaamste invalswegen met el kaar verbindt, volstaat. (De Tangentweg) Deze infrastruktuur is er immers al. Enkel zou het verkeer ondergronds in de wijk kernen en daar waar gewoond wordt, in een verzonken bedding gebracht worden. Je slaat zo twee vliegen in een klap het natuurgebied blijft beschermd en de verkeersdrukte aan de ring wordt heel wat minder storend voor de bewoners. Bovendien krijgt het sociaal leven in de wijkkernen door verkeersvrije pleinen weer alle kansen. De autobestuurder krijgt een vlot verkeer voorgeschoteld zon der hinderlijke verkeerslichten op de ring. Het ganse boeltje kost zeker niet meer dan het sluitsuk ach ter de Osbroek. Beide ministers antwoordden met een vriendelijk schrijven dat ze de zaak zullen onderzoeken en ons op de hoogte zullen houden Uit goede bron vernamen we dat de ministers de geplande ver keerstellingen zullen afwachten alvorens besluiten te nemen. Het valt echter niet goed te pra ten dat deze verkeerstellingen een vals beeld zullen geven van de verkeersdrukten in het Aals- terse. Zowel de St. Annabrug als de Zwartehoekbrug zijn tij dens die tellingen gesloten. Het omgeleid verkeer zal in die tellingen terecht komen. En met die cijfers zou het natuurgebied er wel eens aan kunnen gaan voor een immaginaire verkeersdrukte. De betrokken beleidsmensen zijn van de zaak op de hoogte ge bracht door de werkgroepen. E.L. ■sen. voorstel van. wekgroep stactstiervuckxrcteritui - aaJst ontwerp, euijeen licbau-t urbeuiisfc. ja.IL- 10fto

Vies Oilsjt | 1980 | | pagina 8