UITSLAG. A der Genieentekiezingen w OOST-VLAANDEREN. Aalst. Du katholieken overwinnen met 506 stemmen meerderheid. Gent. De liberalen zegenpralen met 1800 stemmen meerderheid. Leaeberg. De liberalen zijn gekozen met 00 stemmen meet der heid. Gentbrugge. De katholieke kan didaten zijn gekozen met. 50 stemmen meerderheid. BasseveldeDe katholijke kandi daten zijn gekozen. Audenarde. De katholijken over winnen met 30 stemmen meerderheid. Dcndermonde De katholijken zijn gekozen ine' 170 stemmen meerder heid. St-N>kolaas. F'e katholijken zijn gekozen Moerbeke De liberalen zijn geko zen, de klerikalen hebben den strijd niet durven aangaan. Ninow. De liberalen mislukken met 46 stemmen minderheid. Deinse De klerikalen gekozen zonder strijd. Afsné Vier liberalen gekozen. Balloteering tnsschen JV1M. Dewever, liberaal en Dumoleyn, klerikaal. Capryeke Katholijken met 10 stemmen meerderheid. Ronse De katholijken zijn her kozen met 80 stemmen meerderheid. Sotlegem Katholieken zijn herko zen met 87 stemmen meerderheid. Waarschoot Op 292 hebben de katholieken 182 stemmen bekomen. W etterenKatholieken herkozen. Nevele Katholieken herkozen. Boitelaere Twee katholieken tre den in den raau. Hoortzeele Twee katholieken en een liberaal gekozen. Lokeren Vier uittredende katho lieken overwinnen. Balloteering tus- schen 3 liberalen en 3 katholieken. De kiezing zal betwist worden. In alle geval bewaren de liberalen de meer derheid in den raad. Geeraardsbdrgen —Katholieken her kozen Baasrode 4 liberalen en 1 katho lieke zijn gekozen. Selzate Liberale zegenpraal. 192 stemmen tegen 103 1 ive-St-Eloi Zegepraal der libe ralen Nederzwalm Liberalen gekozen. St. Amandsberg, Destelbergen, E- vergem, Schellebelle, Hoorebeke-St- Maria, Oostakker, Nederbrakel. V\ i- chelen, Eckloo, Erembodegem. De klerikalen zijn herkozen. Doel. Baloteering tusschen de libe ralen en de uittredende klerikalen. Drongen en Loochristy Klerikalen zijn herkozen. WESTVLAANDEREN. Brugge De katholieken winnen met ongeveer 200 stemmen meerder heid. Roeselaere. Katholieken zijn her kozen zonder strijd. Balkenberghe. Zegepraal der libe ralen. Nieupoorl. Liberalen zijn herkozen. 1 eurne. Geheel de liberale lijst is gekozen. Adinkerke 0 liberalen zijn gekozen met 30 stemmen meerderheid. Avelghein Zegepraal der liberalen. Kortrijk katholieken zegenpralen. Isarlebeke. Katholieken zijn met. 30 stemmen meerderheid gekozen. Thourovt. 120 stemmen meerder heid aan de katholijken. Anseghem. be katholijken over winnen met 120 stemmen meerder heid'. 3laden. Katholijken gekozen. Knocke, Liberaal. Dixmuide,5 uitredende liberalen. Zegenpraal der liberale lijst. Heyst 4 uitredende katholijken Twee liberalen en twee katholijken w rden gekozen, IJperen Eene meerderheid van 140 stemmen aan de liberale lijst. Meenen uitredende leden 3 libera len en 3 katholijken. Baloteering voor de geheele lijst. ANTWERPEN. Antwerpen Zegepraal der libera len, 658 stemmen meerderheid- Groo- te geestdrift in de voornaamste stra ten. Mechelen De klerikalen overwin nen met 50 stemmen meerderheid od 2925 kiezers. De liberalen behouden eene stem meerderheid in den raad. Boom. Liberaal zonder strijd. Ilemixem De liberale lijst zege praalde. Hoogstraten Katholijk. Lülo De liberalen overwinnen. Merxem, Oude-God en Reeth Liberale zegepraal. Turnhout De katholijke kandida- ten zijn gekozen met 220 stemmen meerderheid. BRABANT. Brussel De lijst der Liberale As sociatie heeft gezegepraald met eene meerderheid van 800 stemmen. Anderlecht Dfij indeperiten ge kozen. Baloteering 'usschen drij libe ralen en drij independenten. Literbeek Geen strijd de libera len zich onthouden hebbende, zijn de independenten gekozen. St. Gilles (Brussel,) 10 uittredende liberalan. De liberalen zegepralen met 250 stemmen meerderheid. Schaarbeek11 uittredende liberalen De liberalen zijn gekozen met 100 stemmen meerderheid. Ixelles M. Jules Janson alleen is gekozen, Balloteering voor 10 zetels. Laeken De klerikalen vereenigd met de indepenten zijn gekozen met eene kleine meerderheid. De kiezing wordt betwist en zal waarschijnlijk vernietigd worden, St.-Jans-Molenbeek Uitslag der kiezingen van St.-Jans-Molenbeek Stemmers, f,284 Ongeldige briefjes' 81 Geldige briefjes, 1,203 Volstrekte meerderheid, 602 Zijn gekozen Li berale lijst, VI Jenart, herkozen Independente lijst, MM. Decock en Jacobs gekozen Er is ballotteering tusschen de andere kandidaten dei- twee lijsten, uitgenomen voor MM. Lebrun en Vandenhove, der indepen dente en Stroobant. der liberale lijst. St. Joos ten Aoode M. Vandersmis- sen. independent, is alleen gekozen. Balloteei ing voor al de overige kandi daten, behalve voor M. Du Fief die er afvalt. Boitsjort De liberalen zijn gekozen. Biaine-lalleud De liberalen zijn gekozen. Leuven De liberale overwinnen met 250 stemmen meerderheid. Groo- te geestdrift in de stad. Biest 6 uittredende leden. De libe ralen zegepralen met 102 stemmen meerdei heid. Aat schoot De klerikalen zijn geko zen met 115 stemmen meerderheid. Court St. Etienne De liberalen zegepralen met eene groote meerder heid Hal De klerikale kandidaten zijn gekozen met 80 stemmen meerder heid Uuysingen De liberale lijst gaat door met M. V an Camps, Burgemees- ti r aan het hoofd. ST PIETERS jette liberalen 41 stem men meerderheid Het is de eerste maal sinds onheugelijke tijde, dal «ie libera len in de gemeenteraad treden. jodoigne De liberalen zijn gekozen. léau Drij liberalen en een klerikaal zijn g"kozcu, perwez Zegepraal de liberalen. ternatii De liberalen zegepralen. thienen Liberalen gekozen met 170 stemmen meerderheid. uccle Vier liberalen kandidaten zijn gekozen, drij ballotteeringen. vilvoorde Volledige zegepraal der liberalen mei 60 siemmen meerderheid. waver Drij liberalen gekozen. Bal* lotering tusschen 5 libaralen 5 klerikalen haecht Liberalen gekozen zonder strijd, audfrghem Drij kaihoiijken geko zen. Ballotering tusschen 1 katholijk en 1 liberaal. nijvel Zijn gekozen: MVI. Semal, Bhambilie, Bauthier Hance. katholij ken, Balloteering tusschen VLM. Berger- lache, katholijk en Dubois, liberaaf HENEGOUWEN. bergen De verdeeldheid der libe ralen schijnen de klerikale kandidaten Ie bevoordeeligen. Gekozen Englebienne, klerikaal 857 Paternoslre, liberaal, 773 - Har- mignies. klerikaal, 767 en drij libera len Scrvais, 737 Dustot. 724 en Saincieletle, 71a. Balloteering tusschen Pichiièque, Delnest, Lebrun en Hamar te, liberalen. anderleus V ier liberalen zijn geko zen Balloteering tusschen 2 liberalen en 2 klerikalen. ATH en beaunont De liberalen zijn gekozen. binche Gekozen 1 liberaal en 3 klerikalen. Balloteering voor 7 plaatsen bonne espérance De kalboiijkeii zijn gevallen. boussu 4 uittredende liberale leden en 7 liberalen zijn gekozen. braine le comtd De liberalen win nen met 80 siemmen meerderheid brugelette De liberalen overwin nen met eene groote meerderheid. chatelet en chévres Geheel de liberale lijst is gekozen. écaussines lalaing De liberalen lijst is gekozen. ghlin De liberale kandidaten MM. -Piron, Delannois, Daumeries en Mare- chal zijn gekozen, gosselies De liberale lijst overw int la louviere De liberalen met eene groote meerderheid gekozen. l Es sin es Liberalen gekozen. 40 stemmen meerderheid. leuze Liberalen gekozen. soigmens De oppositie bekomt 48 siemmen meerderheid. thuin 2 liberalen 3 katholieken gekozen. doornijk 7 liberalen overwinnen balloteeriug tusschen 3 liberalen en 5' klerikalen. dampremy De liberalen zijn gekozen. cuesmes De liberalen zegenpralen" I-rasnes fIe katholijken zijn gekozen bois d haine De liberalen zijn ge kozen. familleureux Zegepraal der libera len. marghinelle De liberalen zijn lier- kozen. sivry De katholijken zijn herkozen. thien Zegepraal der liberalen. CHARLEROI Een liberaal der opposi tie rn 6 ijiiredende leden zijn gekozen LUIK luik De liberale Jijst zegepraalt met 400 stemmen meerderheid. verviehs. De optelling was om 1 ure geëindigd in 4 bureelen. De liberale lijst bekomt eene meerderheid van 200 slem- men. ensival. De liberalen zijn gekozen. hoel Vijf liberalen gekozen der lijst van den heer burgemeester en een afgevallen liberaal. louveigsee, De liberalen behalen eene meerderheid van 12 stemmen, spa, De liberale lijst gaal door M. Lezaack, klerikale burgemesler, is niet gekozen. doloain. Algemeerio zegepraal der liberalen met eene groote meerderheid. waremme, De liberalen zijn her kozen. De liberalen zijn gekozen zonder stiijd te Statveiol, Louvegnée. en Hidewont. Met eene groote meerderheid te Dison. Dolbaink Limburg, Heusy, Andrimont. Liberalen gekozen te Theux en Olne. Lijst van den burgemenster. te Mont- zen, en baloteering tusschen een liberaal en een klerikaal. Tc Welkenraadt, burgeniesster her kozen en 3 klerikalen. Klerikalen gekozen te Aubel en Char- neux. De liberalen zijn gekozen te AngïëuT V isé en St-Mon. Er is balloteering te Ougrée. NAMEN. namen Al de liberalen zijn gekozen mei 200 stemmen meerderheid. Mont- pellier, volksvertegenwoordiger, is mis lukt. andenne De liberalen zijn gekozen mei 123 siemmen meerderheid. ciney MM. de Moreau, Desey Henin Mahoux, Polet en Richald, libe ralen zijn gekozen. dinant De liberale kandidaten be haalden 125 stemmen meerderheid. florennen— Een liberaal en twee klerikalen gekozen. gedinne De liberalen zijn gekozen gembloers De liberale lijst over wint. grand-leez Een katholiek geko zen. Balloteering tusschen 3 liberalen en 3 katholieken. moustier —2 klerikalen zijn niet herkozen, Er is h.illotceriiig. noem fort o katholieke gekozen. walcocrt De liberalen zegenpia- Jen. beaüraing De liberalen overwin nen. riesme-colonaise 3 liberalen ge kozen. Balloteering tusschen 1 liberaal 1 katholiek. LUXEMBURG. étalle Liberalen gekozen: bastogne Twee liberalen en drij katholijken werden gekozen. bouillon De liberale kandidaten zijn gekozen. durbuy De liberalen kandidaten zijn op nieuw gekozen. florenville De liberale kandida ten werden gekozen. houffaljze Zegepraal der kleri kalen met de meerderheid van één slem. laroche Klerikaal. marche De kandidaten der liberale lijst zijn gekozen. messancyEen klerikale kandidaat is gekozen Bartering tusschen 2 libera len en 2 klerikalen. paliseul De liberalen zijn geko zen. st-hubertTwee liberalen zijn gekozen MM. Beaujean en Dechesne. met een klerikaal. M.Margerotte. Ballotering tusschen twee libnalen, MM. Lambin en Tschoffen. WELLIN Twee liberalen gekozen; MM Lamber' en Lebrune Balloteering tus schen MM. Gillain, liberaal Dupierre en Bemacle, klerikale, neufchateau De liberale lijst over wint, LIMBURG. beenring De liberale lijst zegepraalt. I.OOZ De liberalen overwinnen. maeseyck De klerikalen overw innen, mechelen sur meuse De liberalen zijn gekozen. tongeren Drij uittredende katho lijken zijn gekozen. Ballotering tus- MM. Noven, Barthels liberalen en TUynanls, Goor katholijken. KIES KRON1JK. Ziehier nog ecnige uilslagen van kiezingen die ons z'jn toegekomen OOST-VLAANDEREN. - Boitelaere. Gekozen Van Cauwen- berge, lid van het schoolkomiitit, met 40 stemmen Stas de Richelle en LI Verslraeten, katholijken, 39. Niet gekozen Kielemoes en Van den Broecke, liberalen, 38 Coupé, katho lijk. 37, De kiezing had plaats op de school kwestie. Ondanks de macht van twee miljoenuairs, Stas en Verslraeten, heeft VI. Van Cauwenberge meer stemmen gehad dan de twee klerikalen. Landscauter Hevige strijd. Zijn ge kozen B. Lieds, liberal J. Tylgat, klerikaal, Ballotering tusschen D. Eeck- houl en V. Hassaert. Ruyen Men schrijft uit Ruyen. In dc gemeente Russeignies, Amougies Orroir en Ruyen hebben de katholijken het niet gewaagd kandidaten voor te

Vooruit | 1881 | | pagina 2