Bresiliaanschen Troep, Burgerlijke stand in de Zonnebloem, Geeraardsbergschestraat. Schietingen mei den Handboog. Bij uitscheiding van be drijf. derom de liberalen I Wie heeft de barrierrechten op de wegen afgeschaft Op nieuw de wel doeners der landbouwer», de libera len Wie geeft nu drij miljoen voor de buurtwegen De liberalen Wie breidt het landbouwonderwijs uit De liberulen ic zal het landbouwkrediet in richten? Het liberaal ministerie. Wie zal de buuriijzerenwegen ma ken Wederom het liberaal ministe lie. Genoeg voor vandaag. Denk op deze korte maar veelbeteekenenende aan halingen en dezen zullen u. landbou wers, bewijzen dat de liberalen uwe ware weldoeners en beste ondersteu ners zijn. Leve I het liberaal ministerie HIEL'S WERKMANSLIEDEREN. SLAPEN GAAN. Zuchtjes ïinkt de zorine neder, Onze taak is afgedaan Mat 't geweten kalm en teder Mogen wij nu huiswaarts gaan. Ons kan niet de herberg lokken, 't Een of 't ander beuzelspel, Door de liefde voortgetrokken Volgt ons hert en het duet wel. Klimt de maan, met zilvre stralen Schenkt ze 's nachts den glans der zon Liefde doet ze in 't herte daleD, Reine liefde, zegebron. 't Huis verwachten open armen, Teedre kussen ons als loon... Waar wij ons gemoed aan warmen, Juichond blij hoe schoon hoe schoon Dan ter tafel gul gezeten, Met de kindren lief in 't rond Dwingt de vrouw ons lachend te eeten, Zoete blijdschap maakt gezond Nog een liedje wordt gezongen, Eer we zaani ter ruste gaan... Vroeg wordt in het bed gesprongen, Om weer vroeg aan 't werk ts staan. In het bedde, zoete droomen Spelen voor ons aangezicht 't Is een wonder zamenstroomen Zonnelicht en manelicht Zacht voor onze zielen rijzen, Onze werken rein en goed Zij versterken ons en wijzen 1 Doel in voor- en tegenspoed. WIJZIGINGEN AAN DE PROVINCI ALE EN GEMEENTEWETTEN. Er is dezer dagen door den heer mi nister van Lionenlandschc zaken een wetsontwerp in de Kamer neergelegd dat wijzigingen, of veranderingen toe brengt aan de provinciale en gemeente wetten. Deze veranderingen moeten bijzon der dienen om de klerikale gemeentebe sturen te dwingen, de wellen na Ie levrn cn namelijk in wat betreft de betaling der jaarwedden van gcmeeHtconderw ij zers. Ziehier den tekst der wijzigingen aan de gemeentewet Art. 4. Het art. 53 wordt vervangeD door de volgende bepaling Mogen het ambt van gemeentesecre taris of ontvanger niet waarnemen 1'De bediende van liet provinciaal gouvernement of van hel arroudisse- ïiienlscomniissaiiaai 2 De personen onder welken titel ook gehecht aan een geslicht van lager onderwijs. Nogians kan een nvnisteriecl bc- jluit de samenvoeging dezer functies toelaten niet degenen van onderwijzer, hulponderwijzer of lid van een scliool- comiieit van Imi lager onderwijs inge richt door de wet. De minister mag den gouverneur afvaardigen om deze machtigingen ie verlcenen. Art. 5'. Hel artikel 106 is vervangen door de volgende bepaling x> De gemeentesecretaris wordt be noemd. jcscliorst of afgesteld door den gemeenteraad, mits goedkeuring der Be stendige Deputatie van den Provincie raad en behalve toevlucht tot den Ko ning, van wegeden gouverneur der pro vincie, alsmede van het gemeentebe- stuui of van den belanghebbenden per soon. Die toevlucht zal moeten genomen w orden binnen de tien dagen der be kendmaking van de beslissing. ii In geval van bepaalde weigering lot liet goedkeuren eener benoeming, zal de gemeenteraad gehouden zijn een anderen titularis te benoemen binnen de maand na hel verloopen van het tijdstip der loevluchl of den dadum der hedenkmakiiig van hel koninklijk be sluit, bij gebreke van w elke de benoe ming ambtshalve zal geschieden door den Koning, na de Bestendige Deputatie gehoord Ie hebben, De opschorsiug zal voorloopig wor den uilgevorrd. De secretaris kan insgelijks worden geschorst cn afgesteld door drn gou verneur, op gelijkvormig en berede neerd advies dei bestendige deputatie van den provincieraad. ïHij wordt voorafgaandelijk geboord. De opschorsiug kan niet langer dan drij maandeu duren. De eerste benoeming van dc secre tarissen wordt aan bet Gouvernement gclalen. Het Art. 6, art. Ill is als tolgl ge wijzigd De jaarwedden der secretarissen worden vasigestehl door den gemeente raad, onder goedkeuring der Bestendige Ptpulalle van den piovineieraad. Zij mogen verhoigt worden door de 1)e- siendige deputatie, na den gemeente raad te hebben gchoort en behalve toe vlucht tol den Koning, van wege den Gouverneur of hel gemeentebestuur.» Art. 7. Het art. 1 14, w ordt door de volgende bepalingen vervangen. De raad benoemt, schorst of stelt den gemeenteontvanger af, mits goed keuring der bestendige Deputatie van den provincieraad, en behalve toevlucht tol den Koning van wegc den Gouver neur der provicie alsmede van het ge meentebestuur en van den belangheb benden persoon. Die toevlucht zal moeten genomen worden binnen de tien dagen der be kendmaking van de beslissing. ln geval van stellige weigering tot bet goedkeuring eener benoeming, zal de raad gehouden zijn een anderen titu laris te benoemen Linnen de maand vol gende op bet verval van het tijdstip der toevlucht of van den dag der bekend making van het koninklijk besluit, zoo niet zal de benoeming ambtshalve ge schieden door den Koning, de bestendi ge Deputatie gehoord zijnde. De opschorsiug zal voorloopig wor den uitgevoerd zij zal niet Iar.ger dan drij maanden mogenduren. De ontvanger kan insgelijks w orden opg?scborst en afgesteld door den Gou verneur, op gelijkvormig eo berede neerd advies der bestendige Deputatie van den provincieraad. Hij wordt voorafgaandelijk gehoord. Art. 8. Het i rt. 147 wordt als volgt gewijzigd ln geval van weigering of vertraging in liet bevel geven tol betaling van hel beloop der uitgaven welke de wet ten laste der gemeente logt, beveelt de Gouverneur, na den gemeenteraad te hebben gehoord, en desnoodig, dat de betaling onmiddelijk gesehie ie. Deze beslis-ing staat gelijk aan een mandaat, en de ontvanger der gemeente is, onder zijne persoonlijke verantwoor delijkheid,verplicht er liet bedrag van Ie betalen. Weigert hij, d/n zal er legen hem dwang kunnen worden uitgeoe fend, krachtens artikel 121. Bericht De werklieden van de heeren gebroeders Vak Der Smissen, zullen Maandag om 2 uren, eene kroon neèrleggen op het graf van den diep betreurden heer EDOUARD VAN DER SMISSEN Al de liberale vrienden worden verzocht deze plechtigheid bijtewonen Dezen avond om 8 uren zal de laatste en definitieve vertooning plaats l hebben door den beroemden JAPONEESCHEN tot vaarwel aan de inwoners dezer stad Al wie eenen aangenamen avond wil doorbrengen begeve zich erheen. In eene calechismusles. de pastoor (zich tot een meisje wenden de.) Wie was de bruidegom van Maria Bet meisje. De H. Jozef, M. de pastoor. De pastoor. Goed. Een ander meisje. (den vinger omhoog stekende.) M de pastoor in mijn gebeden boek slaat, dat Maria de bruid is geweest van den H. Geest De pastoor. it is waar, mijn kind. Een derde meisje, En God de V ider, die de vader van kristus is, was ook de man van Maria. Heeft Maria dan drie mannen gehad. En de pastoor, het teeken des kruises makende, loofde God om de voortreffelijkheid der zedeleer. die hij aan zijne Kerk heeft gegeven. Hij i» niet getrouwd geweest. I De pastor eener gemeente, in de omstreken van N... gelegen, is op zijne ronde, om le schooien voor de katholieke school. Hij komt bij eenen pachter met een talrijk huisgezin, die sedert eeaigen tijd tamelijk wel beproefd was geweest, eu wiens wijf zeer kijfziek is. Pastoer. «Pachter, ik kom verzoe ken, mij uwen penning te jonnen voor onze katholieke school. Pachter. Hel ware heler, M. de pastor, dat gij mij wat bracht, in plaats van mij wat komen te vragen. Ik heb mijne twee lieste koeien verloren, mij- no twee zwijnen zijn ziek, en onze twee jongste kinderen zijn gestorven van de roode koorts. Mijne vrouw, daarenbo ven, doet gansche dagen niets dan zuehlen en kijven. Het is hier bijna niet meer uilhoudelijk. Pastoor. Dit zijn beproevingen, pachter gij moet op Kristus peinzen die heeft zooveel voor ons geleden. Pachter. Ja, maar M. de pastoor, hij is toch niet getrouwd geweest Plaatsen van hulp-kommies in de vhainsche poslburcelen, zij open. De jongelingen, de vlaamselie taal kennende en den vcreischten ouderdom lubbende, en de andere voorwaarden door de Moniteur veropenbaard, kun nende voldoen, en die verlangen voor deze plaats mede te dingen, worden vcizochl hunne vraag te doen tot drn lieer minister van openbare werken, er aide noodige stukken bijvoegende. Dezer dagen heeft op den spoor weg Saitzburg Duitscliland een ver schrikkelijk drama plaats gehad. De trein was op liet punt de statie binnen te stoomen, toen de machinist zijn eigen zoon, een dertienjarige knaan, zich voor de locomotief zag werpen. De ongeluk kige vader bad den tijd niet meer om den trein te doen stilhouden en hij zag zijn kindonder de wielen verbrijzelen. De knaap had zich om het leven ge bracht omdat bij in de school gestraft was geworden Men kan over de wan hoop des vaders oordeelen. Een goede priester sprak tot een Ier dood veroordeelden Wal zijt gij gelukkig mijn zoon, he den zult gij met de engelen avondmalen. Zoo gij er aan houdt, zal ik u mijn plaats overlaten, sprak deze. Ik zou volgaarne aanveerdeo, m*ar 't is heden vastendagwas het ant woord van de slimme priester. Een landbouwer van Bcllcm be zit eenen struik porei, welke reeds veertig jaar ond is, en waarvan hij jaar lijks gezond zaad bekomt. De struik heeft in den grond eenen rensachligen knol, waaruit alle jaren stammen op schieten. Aan eenlge zijner geburen ncefl hij stukken van dien knol gege ven, welke afzonderlijk geplant, ook goed zaad hebben voortgebracht. Een smartelijk ongeval heeft veria- den zoedag plaats gehad tijdens de wan deling, welke door de burgerwacht van Charleroi naar Gilly gedaan werd. Naast de muziekanten liepen, zooals dit gewoonlijk het, geval is, een groot getal kinderen. Teganover der gazfabriek van Gilly moest de burgerwacht plaats makon voor een rijtuig van den tram, Daar dit juist aan eene wisseling gebeurde en hot muziek der burgerwacht speelde, hoor de men niet dan een ander tram in de te genovergestelde riifitingaangeredenkwam Een knaapte van 6 h 7 jaar liep op de riggels naast de muziekanten het werd door de paarden omvergeworpen en rolde oude-de wielen van het zware rijtui", waardoor den onderbuik verpletterd werd. Het onglukxig kind stierf om zoo te zeg gen oogeublikkclijk toen het opgenomen werd, diaaide deoogen twee of drijmaal in de oogholte en dat was rlles. L'économie finawcière, onzième an- née. Rédacteur L'hoest avocat. Prime gratuite. (Voir annonces.) van 24 lot 31 Maart GEBOORTEN. Mannelijk Gb™ Vrouwelijk 6) HUWELIJKEN H, Vorleyzen, braaier, met M. Gillis, z- 6- F, Da Rouck. twijndersg.niet B Van Gysegem, dagloonster. E. Me- ganck, reiziger, met M- Meert, z. b. OVERLIJDENS J. Van Bever, vrouw Van der Meeree, herbergierster, 58 j, Nieuwstraat. P. Vati den Brempt, man Vaa den Bossche, ban - delaar. 68 j., Molenstraat. M. Hosse laar, braaister, 42 j,Schaarbeke. J Luyckx, wed Colson, z. b. 80 j.. Loopold- straat. P. Van Hentergbem, wed Do Coen, schrijnwer., 57 j- Schaarbeke. P. Van Nuffel, man Baeyens, 7. b. land bouwer. 65 j.. Mijlbeke. - A. Philips, wed Podevyn, z. b. 68 j., Mijlbeke. M. Dierick, dienstmeid, 21 j., Zoutstraat. 5 kinderen onder de zeven jaren. STAD AALST. HANDBOOGMAATSCHAPPIJ Vrede en Vendracht I" op Zondag 9 April 1882, 1"* Paaschdag. Vooruit fr. 100. Inleg fr 6; terug fr. 5. 2' op Zondag 14 Mei 1882, (zijnde St. Job Kermis.) Vooruit fr. 150 Inleg fr. 7,50 terug fr. 6. Verdeeld op 5 oppervogels. Zooveel vogels als schutters, hoog vogels medegerekend. Een vrij peloton ran 6 mannen. Begin om 2 ure einde 5 1/2 ure. 15centimen pijlrapersgeld. De Sekreinris, De Koning, De Vnorzitler. Ero. GEHOT. C. BELLINCKX. JMOYERSOEN VERKOOP AAN EN ONDER DEN PRIJS DER FACTUUR, bij den heer VAN COUTSHEM-VAN NUFFEL, Molenstraat, N°3, te Aalst Van eene grootc hoeveelheid lakens, elastieken, moskowas, rooden blau wen en zwarten baai, flanellen fran- sche merinos, brillantine, Orleans, satin mixte, satijns voor mantelskap- pen gilets, gedrukten demit, bamla- kens, servietten, bomesyn, blauwka- toen voor manshemden, kuiperska- toen, wilkatoen, zakdoeken, witle

Vooruit | 1882 | | pagina 2