vrijheid geeerbiedigd worde, want deze is de bron van alle welzijn en zij alleen kan aan allen een menswaardig bestaan verzekeren. De staatsinmengingen en de duizenden belemmeringen in handel en nijverheid moeten verwijnen,, De rol van de Staat is niet de vrijheden te ontnemen doch te beletten dat deze zouden misbruikt worden do<r de sterken ten nadele der zwakken,, In de komende dagen zal een vinnige strijd geleverd worden in het parlement, die een echo zal zijn van de diepe ontevredenheid die heerst in alle standen van onze bevolking, die achtereenvolgens getroffen wer door de noodlottige maatregelen der regering. Het zal weldra blijken dat de miskenning van de economische vrijheid' ons weldra aan de rand van de afgrond zal brengen. De regering der Cevepee'érs en der Socialis ten is er niet in gelukt de prijzen binnen een redelijk peil te houden, omdat ze hiertoe kunstmatige middelen heeftjaangewend die de natuur verkrachten. Herinner U vrat we destijds schreven over onze uitvoer. We zegden toen dat deze teerde op de Zwarte Wereldmarkt; omdattwe, dank zij een groot tekort, aan overdreven prijzen kunnen verkopen.Deze uitvoer die ongetwïjfeld" een groot deel van de tijdens de oorlog verloren kapitalen zou doen terugwinnen; wordt thans op zijn beurt lamgeslagen door onze regering op zoek naar inkomsten door een taks te leggen van 3 De groeiende concurentie op de wereldmarkt uit oorzaak van groeiende pro ductie in andere landen, zal ons nopen onze prijzen omlaag te drukken en de winstmarge tot een minimum te heTleiden, Is de regering dan z6 verblind, dat se het crisisspock niet nade ren ziet Sen crisis temidden van een stijgende levensduurte en ter wijl thans het leven voor zeer velen buitengewoon lastig is. Ziet ze dan de mogelijkheid niet in ener catastrofe zonder weerga Indien dit mocht gebeuren, dan is het uit met de democratie en dan gaan we regelrecht naar het communisme, Is het dat wat onze bevolking verlangt Wie zich democraat noemt, kieze onverwijld en zonder aarzelen, want de tijd dwingt. B35iO?!2I SS UITVOERING. De ultra-democratische regering van katholieken en socialisten houdt xreeds zes maanden het stuur in handen, De periode der beloften was buitengewoon glansrijk; het zou wat worden met de nieuwe partij van de C.V.P.haar jong-scheppende kracht zou alles meesleuren en vernieuwen; Eelgie ging naar het toppunt van zijn bihoei; maar eerst moesten die oude pruiken eruit van dat verou derd en stervend liberalisme; dan eerst zou de johge C.V.P. al haar energie kunnen ontplooien en ons land wederopbcuwen tot meerdere heil eü glorie van de C.V.P. Helaas, de periode van uitvoering is reeds lang aangebroken. Een te groot aantal goedgelovigen hadden zich niettegenstaande ernstige waarschuwingen laten blinddoeken. Nu zijn de maskers gevallen. Zelfs de katholieke pers kan de ge broken potten niet meer wegwerken. Natuurlijk wordt de schuld gelegd op de vorige regeringen en surtout cp die liberalen, die alles in de war gestuurd hebben. Zij hebben immers het geld langs deuren en ven sters weggegooid, en zonder dat geld, schrijven ze zelf, kunnen wij C.V.P.-err, geen mirakels doen.Maar wacht neg wat; naarmate de pot nog verder aangebrand geraakt zullen de schuld gaan schuiven op hun bestuurskameraden? de socialisten, Ja, zal het dan luiden, we kunnen het niet doen zoals wij willen; telkens als we met een goed initiatief

Waarheid | 1947 | | pagina 6