Van dat ogenblik waren ze het allenaal roerend eens en de opstandige stermen zwegen als een graf. De C.V.P. gaat dus een nieuwe slag slaan en natuurlijk op haar ge liefkoosd terrein DE SCHOOL Een Belg betaalt niet graag belastingen dat staat vast} doch als het neet, zij het dan ook al norrend draagt hij toch zijn aandeel bij de ontvanger. Het noet echter uit zijn, eeuwig en altijd de propaganda van de C.V. te blijven betalen. We nenen dat die heren zulks net hun 180.000 Er. per jaar wel zelf kunnen belwerken. Terwijl wij thans honderden en honderden nillioenen betalen voer de katholieke propagandawerken die en onverzaadbaar nonster blijken te zijn wordt er geen geld gevonden on de geteisterden en oorlogsslacht offers te redden en te helpen. De Staat schijnt op hun daad te wachten on er van af te zijn. De gedoopte Marxisten der C.V.P.de propagandisten der kroostrijke gezinnen, hebben geen tijd gevonden on aan het woningenvraagstuk, dat ïl gevaarlijk op onze toekonst weegt, een oplossing te geven. Geen geld te vinden, zeggen ze. Geen geld Voor gezonde volkswoningen, neen, naar voor eigen zakken en propaganda wel. Het nonsterverbond tussen het gedoopt en ongedoopt Marxisne, indien er geen einde aan gesteld wordt, zal ons land ten slotte naar den onder gang voeren. Dat is het gevoel dat stilaan veld wint in de openbare ne- ning. Er noet een nieuwe politiek gevoerd worden die alle partijbelangen over het hoofd ziet en alleen 's lands welzijn behartigt. Aleen de li berale politiek kan zich hierop beroenen.. "S LAHDS HOOED. Dat de C.V.P. niet hoog cplocpt net de Prins-Regent, dat is allang een publiek gehein geworden. Toen het duidelijk bleek voer iedereen dat Koning Leopold weinig kans had on terug naar Belgie te konen en prins Karei zich noreel ver plicht zagh in het voordeel van het land en ook van het vorstenhuis ze. het regentschap te aanvaarden, toen schreven de katholieken dat zij di< oplossing voorlopig zouden dulden. Ze hadden toen imiers nog al hun hoop gesteld op de verkiezingen die grote verkiezingen waarin de C.V.P. alles zou wegvegen wat hun de bran wou versperren En ja, ze hadden teen een nieuw stokkepaardje "de koning in "ballingschap", een prachtig propagandaniddel voor ae eerste na-oorlogse verkiezingen. We weten op welke nanier de koning in die periode neegesleurd werd niet zo zeer als een doel, naar veeleer als een niddel. Socialisten en vooral liberalen kregen toennogal wat naar hun kop Zij werden uitgescholden voor konigshaters, zij wilden het vorstenhuis doen verdwijnen, zij wilden Belgie overleveren aan de anarchie en het ccnnunisne. Maar de verkiezingen gaven aan de katholieken op verre na niet wat ze verwacht hadden. Ondertussen heeft de Prins-Regent de synpathie van een groot deel der bevolking voor zich gewonnen door zijn tactvol optreden in zekere noeilijkeonsta.ndigheden. En dat is niet in de^kaart van de katholieke^ heerschappen. Hun voorspellingen kenen niet uit, want er is 6eeiJ schij1 of gedacht van dat in ons land een beweging zou kunnen tot stand kon ei. tegen het koninklijke huis.

Waarheid | 1947 | | pagina 3