Doch ik wil de vraag eens stellen. Hebben die heren reeds een van die talrijke gezinnen bezocht, die in krotten... neen in holen wonen Hebben die heren Uevepeers de be schemers en protagonisten der Kroost rijke Gezinnen al eens geïnformeerd r.ar.r de ellende die daar wordt af gebeten Zouden die heren mij vallen zeggen of ze dat een menswaardig bestaai heten Het vare een vloek zo iets te beweren. laat men mij niet verkeerd begrijpen. Ik ben geen voorstander van stelselmatige kinderbeperking, want ons volk mag niet vergeten dat het gebrek aan kinderen ons duur zal te staan komen en dat we een langzaam wegstervend volk zullen worden. Ik ben veeleer voorstander van een gezonde nataliteitspolitiek, doe? dan ook daarnaast van een sociale politiek die iedereen van laag tot hoog, toelaat van het leven te genieten. Hoe wil men de nataliteit bevorderen, v?anneer jonge paartjes niet vreten \^arheen om hun nestje te bouwen. Vanneer ze verplicht zijn bij familie of vrienden een plaatsje af te bedelen, waar ze met veel moeite een bed, een kachel en een tafel kunnen plaatsen... "Gaat en vermenig vuldigt U prachtig maar of die sukkelaars het even prachtig vinden is een andere zaak Zou men honger lijden Voor een mondje meer Men hongert niet alleen naar eten, heren Cevepeers, doch ook naar kleding en woning... en naar alles wat de mens nodig heeft om. gelukkig te zijn... Dat begrijpt Ge mogelijk niet, want TJw liefde voor het gezin schijl, niet verder te gaan dan de stembus. "Wij liberalen, die de ware sociale vrede willen, omdat we weten dat alle mensenkinderen broeders zijn en tijdens hun leven recht hebben on hun deel te Inrijgen van wat duizende jaren beschavingsstrijd heeft verw zenlijkt, we kunnen niet dulden dat een groot deel vem ons volk het slachtoffer blijve van de beloftenverbrekenfie politiekers der C.V.P, en B.S.P. We willen dat geen ogenblik meer verloren worden en dat de daklozen- waarbij wij 75 der jonggehuwden voegen,- evenals de krottenbeweners een gezonde woning krijgen. We vallen niet dat de stoffelijke ellende ze tot wanhoop voere; we willen niet dat de familiebanden lijden onder een gevaarlijke promiscuï teit; we zijn geen zedeprekers als de C.V.P.-ers, naar wij willen daad werkelijk ons volk redden uit de poel van van stoffelijke en zedelijke ellende, die het uit wanhoop voeren zal naar het Communisme. Hieraan zijt Gij medeplichtig, heren C.V.P.-ers. Moge het U weigaai naar er bestaat geen reden van fierheid. HET C.V.P. C 0 H G R E S. De mannen van de C.V.P. hebben dus eens vergaderd, nr waren tien tallen leden die hun woord wilden deen on de handeMngen, of beter, het niet handelen der C.V.P.-ministers te kritikeren, maar het woerd werd maan aan enkelen verleend, ye buitenwereld mag niet weten dat het niet goed meer gaat in het katholiek huishouden.- De oningewijden vroegen hoever het stond net de uitsluiting van de heer Pierlot, oud eerste minister, die het blad van voer de mond had ge daan en geschreven ovei- de koningskwestie. Wij aanzien dus de heer Piei iet, oud eerste minister» die het blad van voor de mond had gedaan en geschreven over de koningskwestie. Wij aanzien dus de heer Pierlot als eon rechtzinnig j^gns; naar bij de C.V.P. mag men maar praten -zelfs

Waarheid | 1947 | | pagina 7