Gij werklieden, hebt genoeg aan uw karig loon om rond te komen, de Heren C.V.P.-volksvertegenwoordigers en Senators, die hebben het toch zo lastig met hun 180.000 of 145.000 Pr., plus hun vette bijverdiensten. Gij ongelukkige gesinistreerden, die sedert jaren wacht op een ge rechtvaardigde vergoeding voor de geleden schaden, weest maar stil en tevreden, want als de C.V.P. zal verzadigd zijn aan de miUi oenenkraan dan zullen er toch nog altijd enige druppeltjes afleken voor u. Gij» jonggehuwden, daklozen en krotbewoners, dank en zegent de C.V.P want onze grote Minister De Man gaf u een prachtig voorbeeld om aan een deftig.huis te geraken. Hij huurde een kasteel op de kosten van de staat en doopte het tot villa Gijs gepensionneerden, die een gerechtvaardigde heraanpassing vraagt van uw te mager pensioen, weest geduldig, men zal uw pensioen vermeer- deren als ge dood zijt of toch heel zeker als de prijzen nog wat nog zullen gestegen zijn... Gij economisch-sterken, die de grote eer geniet die adellijke titel te dragen, weest fier, want de C.V.P. heeft hem u geschonken. Gij draagt op uw schouders de grote eer het Staatsbudget voor milliarden te hebben ontlast, wat aldus de C.V.P. toelaat zich te verzadigen aan de millx0ene kraan van de Staat. Wit doet het er toe dat gij honger en dorst neot, als de C.V.P. maar dik en vet en verzadigd is. Gij, Middenstanders, die door de C.V.P. vertroeteld wordt en In ar heel uw vertrouwen hebt geschonken, schreeuwt het uit over de claKen hoe dankbaar gij haar zijt, omdat zij U verwijten durfde, dat keraars zijt en dat gij de Staat bedriegt bij de aangifte wer bel1E gen. alhoewel zij met hun "VERENIGIHGI3Ï ZOHDER WETGEVEND DOEL mil- lioenen in hun zakken stoppen. Is dat niet eerlijk van die grote C.V.P.. Gijlandbouwers, die de ziel waart van de G.V.P., zingt thans^maar luid en"hoog haar lof. Of hebt ge hiertoe geen reden? Waarom niet Zal men later, sprekende van onze zalige tijd, met peggen! a k toen de kleine Orban minister van Landbouw was en dat de ColoradoKev r tot hun volle ontwikkeling kwamen. En gij, patroons, die gedacht hebt, dat de C.V.P. een rem zou zijn tegen hit communisme, helt ge thans begrepen en gevoeld, dat de C.V.P. dorst naar etatisering Dat ze de trusten beschermt en de individuele vrijheid wil doden en het er op aanstuurt u er onder te krijgen door u het leven onmogelijk te maken en milliarden belastingen op te leggen. Spijtig, dat de plaatsruimte ontbreekt om nog verder door te hamere IHTERPELATI ES I H DE KAMERS. De C.V.P.-B.S.P. zoeken de interpolaties der liberalen in de Kamer zoveel mogelijk te verkleinen, zonder daar altijd in te lukken. De in- terpelaties hebben tenslotte toch hun doel bereikt. Zij hebben de meerderheid getoond, dat zij niet ongestraft alles mag doen wat ze wil. Wij hebben de te strenge controle aangeklaagd en de regering wijlct achteruit. Wij hebben gezegd dat de regering niets gedaan heeft voor de mid denstand. Het enige wat minister Spaak daarop wist te zeggen was, dat de mid denstand zichzelf moest helpen. Wij hebben het onrecht aangeklaagd der "economisch sterken» en economisch zwakken» en de regering moet dat toegeven.

Waarheid | 1947 | | pagina 4