Eerste -minister Spaak geeft onmiddellijk uiting van grote misnoegdheid en zinspeelt op het gebrek aan vertrouxen tussen beide groepen van de meerderheid,waardoor onvermijdelijk vroeg of laat de kwestie van het vertrouwen in de regering zal gesteld worden.- "Le Peüple vindt het een slechte dag voor de regering, en vraagt zich af, indien de C.V.P. reeds nu terugdeinst voor het ontwerp Delattre, wat het dan zal worden, wanneer de eerste ontwer- -pen van structuurhervormingen ter sprake zullen komen.- "De Standaard" replikeert: De knoop moet eens doorgehakt worden wat betreft de belangrijke politieke kwestie die hangende zijn. Een regering moet toch regeren en indien zij slechts kan lev./ door alle moeilijkheden te ontgaan of te versohuiven, heeft zij ternauwernood nog bestaansrecht Voor ons liberalen wordt het meerven meer duidelijker, hoe beide regeringspartners de regeringsverklaring naar eigen inzichten hebben opgevat.- Dat de huidige regering zich terdege herinnert, hoe ook Huys- -mans over de kolen is gestruikeld. Die regering kreeg wel de ver- -maardheid een meeuw o'p één poot te zijn, maar de huidige oombinati hangt reeds sedert weken met beide benen in da lucht en na het verlui- kan de koord heel vlug worden doorgehakt.- NIEUW JAARSWENSEN Sedert 1 Januari heeft het nieuwe jas.r, dat men 194-8 noemt,zi, intrede gedaan. Men noemt deze idag wel eens een-SCHONE dag; waarom is me niet duidelijk, want waarin hij eigenlijk verschilt van 31 December, heb ik nog nooit kunnen vaststellen; alleen de plukkalena. die zijn laatste blaadjes verloren had, heeft thans een nieuw 'blokj gekregen en 's morgens ontvingen we veel gelukwensen van familie- -leden, vrienden en kennissen en de brievenbesteller heeft ons bijb.,a -der bedacht met een overvloedige briefwisseling, waarin ons weeral een hele reeks BESTE HEILWENSEN worden toegestuurd. Dat is ongeveer het enige verschil, dat ik heb opgemaakt,- Waarom toch al die drukte om -elkander het beste toe te wensen Omdat iedereen haast heeft een punt te zetten achteraan de lange lijst van bittere teleurstellingen en niet vervulde verwacht- -ingen. Omdat het verlopen jaar ons meer bitterheid bracht dan vreug Omdat we onze hoop niet willen laten varen en steeds maar herhalen: 't Zal morgen beter gaan Laten we voor een ogenblik al de bittere teleurstellingen vergeten en onze blikken richten nap.r de belovende toekomst. Laten we enige stonden genieten van het hoopvolle nieuwe jaar.- La.ten we hopen, dat het jaar lC:4-8 een jaarczal zijn, tijdens hetwelk de mensen van goede wil werkelijkde vrede op aarde zullen mogen genieten, en dat ze hun levensdagen in voorspoed zullen mogen doorbrengen. Laten we hopen, dat handel en nijverheid tijdens dit jaar se hoge vlucht zullen nemen en dat ze ons Vaderland terug zullen brengc; aan de spits der beschaafde naties. Uit de bloei van handel en nij verheid wordt immers het welzijn geboren vanllé arbeiders van hoog tot laag» van de leidende patroon tot de kleinste leerjongen. hogen_ ze allen begrijpen, dat nauwe samenwerking en gedurige plichtsbetraoi -ting de onontbeerlijke hefbomen zijn om te bereiken en te genieten datgene, waar ieder mensenkind zo hartstochtelijk naar streeft en verlangt: een beetje levensgenot.- Moge dit jaar geplaatst zijn in hetv teken van het RECHT.-

Waarheid | 1948 | | pagina 3