Communistische opzet mislukte, dan is zulks in de eerste plaats te wijten aan de aanwezigheid in diezelfde groepen van ware vaderlanders, die geen gehoor leenden aan de Communistische drijverijen, maar wier ogen bijtijds open gingar. Een ander maneuvre der Communisten was het tot stand brengen van de EENHEIDSSYNDIKATEN. Een prachtig motto voorwaar, want het ware mooie alle loontrekkenden verenigd te zien in eên enkel grote organisatie, die het welzijn van allen zou nastre ven volgens de regels der rechtvaardigheid, zonder zwakheid doch ook zonder geweld noch aanslagen tegen de vrijheid. Vele arbei ders hebben zich toen aan dit schone woord laten beetnemen am dat ze het beu waren cm als voedbankje te dienen voor eer zuchtige politiekers. Helaas Thans kamt de aap uit de mcuw. Het enig doel bij de stichting van de eenheidssyndikaten was de Socialistische Syndikaten te ondermijnen,, er vaste voet te vatten en de hefbo men te grijpen. Het valt niet de ontkennen dat zulks in ruime mate gelukt is en als bewijs hiervan de wilde stakingen in de sleutelbedrijven. Dat de Communisten hun ware bedoelingen niet aan de bel hangen is zonneklaar, en dat ze zogezegd strijd voeren om de armoede te lenigen is toch een heel natuurlijk lokaas... Maar het is misdadig onze economie te doen ineenstorten e» onze hele bevolking met gebrek en ellende te bedreigen al leen om ptlitieke doeleinde te bereiken. Indien hun opzet moest lukken, indien nijverheid en handelv stilvallen, dan zal net als in Frankrijk #nze frank het moeten Ontgelden. De helft onzer bevolking en in de eerste plaats de loontrekkenden en middenstanders zullen het hard te verduren hebben. De met geweld afgedwongen voordelen zullen on voldoende blijken in verhouding tot de vertikaal stijgende levensduurte. Het zal gaan van de ene staking naar de andere en van de ene devaluatie naar de andere, tot de radeloze massa het Communisme als de enige redplank verkiezen zal Dat verhopen ten min:te de raddraaiers van het Kommin- form. Gelukkig is onze bevolking niet rijp voor het Communisme en be2adigd genoeg orn het gevaar in te zien. In deze strijd tegen het Communisme zal de Liberale Par tij haar plicht doen want zij weet. dat, waar het Communisme aan de leiding is, het woord VRIJHEID uit de taal wordt geschrapt en vervangen door de DWINGELANDIJ. De Liberale Partij weet dat, in een Communistisch stelsel alle vrijheid uitgeschakeld wordt on dat Heen nog het recht heeft" te denken zoals de rode Bonzen dexiken, en dat in een Communistische staat zelfs voor de arbei ders het recht niet bestaat om wegens lotsverbetering te staken... OPENBARE AUTOBUSDIENST. Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, brengt ter kennis dat er bij het Provinciaal bestuur eon aanvraag is ingediend tot het inrichten van een Openbare Autobusdienst tussen Aalst (Station) en Assche-ter-Heyden. De personen die menen opmerkingen te moeten maken tegen dit ontwerp worden verzocht hu* reklamatie hetzij schriftelijk het-^ zij mo*4eli!j s aan het Schepencollege te laten geworden ten laat ste op 16 Maart 1948 te 11 uur Vucrmiddag daar alsdan het onder zoek van eommodo en incommode zal gesloten worden.

Waarheid | 1948 | | pagina 3