EEN BEETJE BRIEFWISSELING,. In verband niet onze stadspolitiek werden volgende brieven gewi seld. Aalst 21 Juni 194S Hooggeachte Iïcer Burgemeester., Ik moet Üed. opnieuw mijn verwondering uitdrukken dat het stad bestuur het niet nodig heeft geacht, de raadsleden uit te nodi!. tot de officiële ontvangst van de Aéro Club van Aalst verleden Zaterdag 1° Juni. Ik heb het dan ook nuttig geacht her bestuur van de Aérc Club op de hoogte tebrengen van de handelwijze var. het schepencollege tegenover de raadsleden. Mag ik üed. anderzijds vragen Hooggeachte Heer Burgemeester mi, te willen laten weten tot welke bediende ik mij mag richten vo het bekomen van allerhande inlichtingen nopens het personeel e~ de volledige lijst van het stadspersoneel met de indeling der diensten. Wil ook zo vriendelijk zijn mij te laten weten de naam van de Heer die voorzitter is van het Verbond der Culturele Verenigin gen der Stad Aalst waarvan de neer Claes Sekretaris is. In die afwachting wil aanvaarden Hooggeachte neer Burgemeester de verzekering mijner welgemeende gevoelens. Raadslid Aan de Heer Jozef' Borreman Gustaaf De Stobbeleir. Burgemeester der Stad Aalst Als antwoord op deze brief schreef de Heer Burgemeester.? Aan de lieer De Stobt S-lv Raadslid Churchilliaan, 79 T/S. Aalst, 25 Juni 194S. Mijnheer, Wij hebben de eer u te laten weten dat, vooreerst wat de ont vangst van de Aéro-Club betreft, er tot ons bestuur geen aan vraag werd gericht om officieel ontvangen te worden. Derhalve had slechts een intieme ontmoeting met het Schepencollege plat Wat de inlichtingen nopens het stadspersoneel betreft, kunt U zich tot de Heer Stadssecretaris wenden die het nodige kan doe om U de gevraagde gegevens te bezorgen. Tot slot kunnen wij U niet zeggen wie de heer voorzitter.'is vc het verbond der culturele verenigingen» U zoudt zich hiervoor best tot de heer Claus zelf wenden. Met hoogachting, De Burgemeester, J. Borreman. Aan de Heren Voorzitter en Bestuursla den van de Aéro Club te Aalst, Aalst, 21 Juni 1943» Waarde Heren, De feestelijkheden welke door uwe club werden ingericht voor zagen een ontvangst op het Stadhuis verleden Zaterdag 19 Juni 1.1.- Bij dergelijke omstandigheden nodigden de vroegere Stade besturen de leuen van den Gemeenteraad tot dergelijke entvang sten uit. Ons nieuw stadsbestuur heeft met die traditie r.fgeb: ken. Het is naar mijn oordeel ook een gebrek aan beleefdheid i genover de gekozenen der aalsterse bevolking, te meer dat de f V.P. in stemmenaantal de meerderheid van de bevolking niet ve' tegenwoordigd» 5

Waarheid | 1948 | | pagina 5