—Jt,— TUSSEN HANGEN EN WURGEN; Toen we voor een diietal weken de moeilijkheden voospelden, die na het parlEmentaire verlof zouden enige te voorschijn komen in het ?oS~ lukt...Üuwelijkavan Mej Cevepee en M. Beespee, beter gekend onder de deknaam van Regering Spaak, dan hadde we, eerlijk gezegd niet vermoed dat beide partijen een haarkepluk zouden aanvangen nog voor neu parle ment bijeenkomt. En toch is zulks gebeurd. Minister Spaak, uit naam van de socialisten, heeft te Grevignée verk klaard, dat het voorstel tot volksraadpleging in zake de Koningskwestie in Kamer en Sen: it zal te berde komen, en hij heeft er onomwonden bij gevoegd, dat hij Mej. Cevepee zal laten zitten indien ze haar zin mocht krijgen. Minister Struye van zijn kant, uit naam van de C.V.P. is iaa^ ®e~ sneld, op er te,verkaren, dat het voorstel er door moet, en dat de Cevepee voor geen Kamerontbinding zal zwichten. Dat heet scherp "fegen scherp en zeer duidelijk. Mar in de veronderstelling, dat Mej. Cevepee door haar mystieke min naar verlaten wordt, wat moet er dan diet dat arme schaap geworden Minister Spaak heeft zonder aarzelen gezegd: Ze moet maar trachten de liberalen aan te lijmen Minister Struye, die ook advocaat is, en bijgevolg van echtscheidingen toch eveneens iets afweet, die is het met Spaak eens om te verklaren: dat de liberalen dan hun verantwoordelijkheid moeten nemen: met an dere woerden; dat zij zich moeten sacriffèren om de eer te redaen van Mej. Cevepee.Zo niet de ontbinding We geloven, dat het voor iedereen thans klaar is, dat z* in de- familie Be'èspee-Cevepee iets gewaar worden, dat ongeveer ligt TUSSEN HANGEN EN WURGEN. „ori Die vaststelling gedaan zijnde door de eensluidende verklaringen van de belanghebbende partijen, kunnen; we verder praten. Eerst stelle^ we vast, dat beide partners dè liberalen als zondebok- ken willen gebriuken. Tot de Be'fespee zeggen we: Ge hebt ons immers reeds lang dood gezegd en begraven, en we begrijpen niet hoe een dode partij nog verantwoordelijk heden kan dragen. Of hebt ge misschien gelogen en alleen uw wens voor werkelijkheid gehouden? Tot Mej. Cevepee zeggen we Uw bladen schrijven nog dagelijks, dat de biberale Partij dood of stervend is. Wat kan een jonge, levenslus tige juffer als gij, met zo'n partij aanvangen Men leeft toch niet met doden of stervenden Mar alle lol ter zijdé gelaten, wa.r nijpt de schoen eigenlijk. Is het de Koningskwestie Wie dat gelooft, kan nimmer zalig worden, want hij doolt. De C.V.P. en de B.S.P. hebben maling aan de Koningskwestie en ze zou den er veel voor over hebben', ipdien ze maar niet bestond, be vinden toch zo heerlijk met een ministerportefeuille onder de arm te lopen. Ach, warrem kan die heerlijke droom niet blijven duren De Koningskwestie is maar een voorwendsel, waarachter beide partijen zich verbergen. De eigenlijke kwestie is deze: De Cevepee wordt gewaar, dat haar bedrogen kiezers haar de rug toekeren. Ze heeft zich met lijf en ziel verkocht aan de socialisten en ze heeft voor de prijs van enige honderden millioen subsides een Marxistische wetgeving in 't leven geroepen. De nijveraarsdie haar hebben geloofd, zien zich deerlijk bedrogen. De Middenstand, die van haar steun en be- scherming verwachtte, werd geboeid en verkocht, Tachtig duizend \QO,OOO moeten er van tussen:... de syndikale vruijheid wordt gebruikt en een rijk van dwang staat de vrije man te wachten.

Waarheid | 1948 | | pagina 2