Bezoekt Aalst.... De verlichting van onze stad, Het voorstel REY En Minister Liebaert klopte Bij de opening van de en haar monumenten. - Dat is het slagwoord gevonden door de C.V.P.schepen M. Haers. Hij is ook president van de commissie om het toerisme te bevorderen. Aangezien hij er ook nogal rap bij is om zich alle betaalde postjes toe te eigenen, zo speelt hij ook "reisgids,, en bij een gebeurlijk bezoek van verloren gelo pen toeristen, komt hij aan de Brusselbaan. En ziehier nu de laatste witte villa's gebouwd door de zorgen van de stad. Wij hebben er lang over nagedacht om dan eindelijk maar over te gaan tot het optrek- ken van deze prachtmonumenten. Droog is het hier niet, maar wel vochtig. Sterk zijn de huizen niet, maar zij waggelen op de grondvesten die zij niet hebben. Naar de zee moeten de inwoners van het aalsterse kamp van Beverloo niet gaan want bij een klein slagvlaagsken, kunnen zij hier met bootjes varen. De schilders van het ganse land komen hier hunne doeken bekladden met deze prachtige motieven. Waar zou men het nog vinden langs een grote inter- nationale baan, de meest bereden baan van ons België, de weg Luik-Brussel-Oostende dat met de pisdoeken en stopdoeken de breed open vrouwenbroeken nevens de versleten-met-kantjes-afgeborduurde-smalle manscalegons ziet wapperen. Men ziet er de bavetten en de rose en bleek-blauwe met en zonder elastieke 21-jarige meisjes- broeken Halt, het is genoeg. Proficiat heren van de C.V.P. - Uw cachet staat op de witte villa's. In gans den Belgiek spreekt men van uw prachtig initiatief. En was het niet de Voor zitter van de C.V.P., de Heer Moens de Hase die uitriep in de gemeenteraad het zijn de huizen van de C.V.P. - Dacht hij dan reeds aan die vrouwenbroekjes krijgt met de dag meer en meer vorm. Het is een schoon en goed werk. Het zal geld kos ten, ongetwijfeld veel. Dat geeft er niets toe. De mensen die belastingen betalen hebben recht aan iets dat werkelijk de ganse bevol king ten dienste komt. Deze verlichting is werkelijk iets dat de mensen kunnen beschouwen en waar zij plezier aan beleven. Het is te hopen dat in de kortst mogelijke tijd de ganse stad op een der gelijke manier mocht verlicht zijn. Een zaak is toch jammer waarom, daar waar het te vermijden was, die grote ijzeren poteau op de voetpaden plaatsen Konden b.v. op het Esplanadeplein de twee ijzeren staven die nu op het plein staan niet vermeden worden als aan de gevel van de Kerk twee placementen werden gedaan zoals er werden gedaan aan andere privaat huizen en de verlichting te regelen zoals op het Vredeplein Kon er geen overeenkomst getroffen worden met de Firma DeWolf- Cosyns en het gesticht van de Broeders die hun hof hebben in de Vrijheidstraat, om die gevaarlijke ijzeren staven te plaatsen ACHTER de MUREN, in plaats van .op de voetpaden Ik geloof dat ons stadsbestuur hier aan haar verplichtingen is te kort gebleven. Is het te laat om die gevaarlijke en lugubere gendar men weg te nemen VOOR TAAL EN VRIJHEID is aan het studeren. - Wij mogen het nog niet verklappen, maar het schijnt dat het een stuk zal zijn van de bovenste plank. in zake WEDEROPBOUW, werd in de Senaatzitting bij eenparigheid van de 154 senators goedgekeurd. Minister Rey werd langdurig toegejuicht door AL de Senators bij het einde van zijn schitterende rede. Het was een rede van het gezond verstand, van het begrip en de uitdrukking van de vaste wil om de geteisterden in den kortst mogelijken tijd uit te betalen ten einde de wederopbouw te doen bloeien. er verleden Woensdag niet neven. Elke uitval van de socialistische oppositie werd door een striemend antwoord van Minister Liebaert weerlegt. - Zij zaten werkelijk genepen. nieuwe zittijd van het parlement werd de samenstelling van beide Kamers herzien. Volksvertegenwoordiger Louis D'Haeseleer blijft lid van de Commissie van Arbeid en Sociale Voorzorg. Senator Gustaaf De Stobbeleir zag zijn mandaat hernieuwen als sekretaris van de Senaats-Commissie van Wederopbouw met de H.H. Professer Van Houtte als Voorzitter (C.V.P.) en Pincé als onder-voorzitter (soc.). Verders maakt hij deel uit van de Commissie van Koloniën en de bijzondere commissie voor het Marshallplan.

Waarheid | 1949 | | pagina 2