leis voor de Heer Schepen Haers. M. Schelfhout in de val, de volksbedriegers en volksopjagers maar uit hun schelp komen om ons te bestempelen van reaktionnairs. Maar de misbruiken zou den uit de weg moeten en wat men zou uit sparen aan misbruiken, en er zijn er, dat weten de volksvleiers ook, zou het algemeen welzijn dienen en vooral de werkelijke werk lozen. G.D.S. Het bord geplaatst aan de Brusselsesteen weg "Bezoekt Aalst en haar Monumen ten,, is maar alleen voor de automobilisten die van het Brabantse komen. - Als zij aan dat bord komen, dan zijn zij reeds de pisdoeken drogerij aan den Tir voorbij. Dan blijft de Zeebergbrug of de brug van "De Zwarten Hoek,,, het vervallen Begijn hof, onze kerk zonder toren, de "Zwarte Man,, de "Vervallen Graaf van Egmont,, en de ondersteunde "Katholieke Cerkel,,. Komt er een slagvlaag dan gaat de automo bilist onder de overdekte markt met nen paraplu en hij staat in het droge. Waarom ook geen bord aan het begin van de St. Annalaan Daar valt hij onmiddellijk in de merkwaar digheden van de stad. De opgegraven St. Annalaan, een der weldaden van de oud-katholieke schepen Frans Callebaut. Hij heeft daar het prachtig zicht aan den hoek van de Molendreef en Merestraat, sedert jaren aangekocht door de stad om dat kwar tier op te knappen en het verkeer te verge makkelijken. Juist omdat die huizen reeds jaren aange kocht zijn, is er ook sinds jaren niet meer aan gewerkt. - Die huizen staan natuurlijk op invallen. - Daar is geen slagvlaag nodig om de mensen met nen paraplu in hun bed zien te liggen. - Een muggetje dat P.... is al voldoende. - Een beetje verder, langs beide zijden van het begin van de Churchilllaan (hoek Posthorenstraat en hoek Gentsestraat) een mestpleintje. Hoger op, aan Hoogland (dus aan de Haring) op die hoofdbaann" 10, internationale baan Luik-Brussel-Oostende, 10 wagens met Bohemers en al de demonstraties die er aan verbonden zijn. En waar de autos, komende van Brussel enerzijds en van Gent anderzijds, elkander kruissen, dat is in het midden van de Leopol-III-laan. aan het Groot Aalsterse Mestplein. Daar halen de automobilisten de neusdoek uit om..,, elkander toe te juichen. Voorwaar. Mijnheer de filosoof Haers, Schepen van Onderwijs, Schone Kunsten en Toerisme der Stad Aalst, gij zijt nen "Charel,,. (Vervolg van "Het vertrouwen en de Eendracht in de C.V.P.,, verschenen in ons nummer 1, datum 7-1-1950). M. De Stobbeleir herinnerde aan Mr. de Schepen van finantiën Schelfhout, dat AL de jaren dat Schelfhout deel uitmaakte van de oppositie, en de Stobbeleir, Schepen van Hnantiën was, M. Schelfhout zegde M. de schepen Stobbeleir, ik kan uw begroting niet stemmen, want zij is niet in evenwicht. Zij gaat geweigerd worden door de hogere overheid. Hewel, Mijne Heren, vandaag zeg ik hetzelfde. Ik kan uw belastingen niet stemmen, omdat uw begroting NIET in even wicht is en omdat gij al de middelen niet hebt aangewend om uw begroting in even wicht te brengen, De Heren Van Hoorick en Bomon hebben ook kritiek uitgebracht, maar zij hebben geen zakelijke kritiek gedaan. - M. De Stobbeleir wijst op de geweldige uitgaven voor het onderwijs die niet in verhouding zijn met de inkomsten. En dit ondanks wat de Heer Schelfhout beweert. - In de begroting 1949 waren de inkomsten immers 7.851.093 franken en de uitgaven 11.462.759 franken of een te kort van 3.265.732 franken. Voor 1950 hebt gij inkomsten voor een bedrag van 12.722.209 franken en geeft gij 17.652.624 franken uit of een te kort van 4.930.000 franken. - Gij vindt dus het middel om nog 1.665.600 franken meer uit te geven en meer schuld te maken. - Er zijn nog andere punten die ik zal bespreken bij de bespreking van de begroting zelf. - Maar gij sluit uw begroting 1950 af met een te kort van twee miljoen, - Gij hebt nog een saldo van 13 miljoen, drie honderd en dertig duizend franken van vorige dienstjaren, dank zij mijn onverantwoordelijk finantieel beleid zoals gij het in de kiesstrijd hebt gezegd. Ondanks het te kort van TWEE miljoen op 1950 zal uiteindelijk de begroting sluiten met een overschot van 9.695.000 franken. Gij hebt als plicht, Mijnheer de schepen van finantiën de leningen die de stad heeft aangegaan op korten termijn, om die af te leggen. - Gij staat met een schuldpost van drie miljoen 200 duizend franken alleen voor last van leningen, daar moest gij ontlasting voorzien. - Ik zal mijn kritiek bij de bespreking van de begroting verder uiteenzetten. Deze uiteenzetting, die zo op het onver wachts gebeurde, maakte indruk en NIE MAND van de C.V.P. was bij machte om maar een woord te weerleggen. M. Schelfhout moest woordelijk toege ven Mijnheer De Stobbeleir heeft gelijk.

Waarheid | 1950 | | pagina 2