UIT AALST Weekblad der Liberale Partij j Stad Aalst. OPROEP. PROFICIAT. DEZELFDE AVOND KREGEN Verleden Maandag-namiddag WILLEMSFONDS - AALST. Kamermuziek-avond. 4de JAARGANG. - NUMMER 3. WAARHEI Ten einde het inkasseren te vergemak kelijken, doe ik een dringende oproep opdat onze vrienden zonder uitstel het bedrag van het abonnement, zijnde 75 fr. voor het jaar 1950, onmiddellijk zouden storten of vireren op postch. 2069.19 van M. Gustaaf De Stobbeleir, Churchilllaan, 79, Aalst. Moest de betaling binnen de acht dagen niet gedaan zijn, dan zullen wij laten ont vangen. - Wij rekenen op een beetje mede werking vanwege al onze vrienden. De Bond der Kleermakers en Kleermaak sters, werd verleden Zondag 15 Januari ont vangen in de prachtige feestzaal van ons Stadhuis. Het stadsbestuur was vertegenwoordigd door de HH. Burgemeester en Schepenen Haers, De Wolf en Keymeulen. Ook raadsle den Cooreman en De Stobbeleir. Proficiat aan de talrijke gedekoreerden en vooral aan de Voorzitter, de HeerEdmond De Loose en onze ijverige muzikant van de "Oude Garde,, en de Symphonie Heer Louis De Ridder. Proficiat ook aan de Symphoniekring "Door Eendracht Groot voor het prachtig Concert dat gegeven werd in de feestzaal te dier gelegenheid. Onze chef Heer Frans Van Cauwenberge dient geprezen. wij een prachtvertoning van Voor Taal en Vrijheid,,. Het toneelstuk Adieu en.... Au Revoir,, werd op een prachtige wijze vertolkt. Actricen en akteurs kenden hun rol in de perfectie en hebben die rol op een onberis pelijke wijze uitgebeeld. Vooral Mevr. De Vuyst-De Geyter wist de haar opgelegde taak tot een waar succes te brengen. Na het tweede bedrijf werd Mevrouw De Vuyst in de bloemen gezet. Met dergelijke vertoningen zou Voor Taal en Vrijheid twee bomvolle zalen moe ten kunnen vullen. greep in allen eenvoud, de burgerlijke begra fenis plaats van de Heer August SCHUÈRMANS. Ondanks dat geen doodbrieven werden uitgezonden, hadden honderden vrienden er aangehouden de laatste hulde te brengen aan de eenvoudige, stille, grootnijveraar en wel doener die de Heer Schuèrmans is geweest. De rouw werd geleid door de zoon Heer Charles Schuèrmans. Treffende lijkreden werden uitgesproken door de Heer Beele namens het bedienden personeel, en verders door een werkman van de fabriek uit Aalst en een andere van de fabriek te Ninove. Zaterdag, H Januari, werd door de stede lijke afdeling van het Willemsfonds een kamermuziek-avond ingericht. De zaal die zo bereidwillig door de Liberale Jeugd werd afgestaan, was werkelijk te klein voor het opgekomen publiek, waaronder wij bemerkten, o.a. Dhr. Senator De Stobbeleir Mevrouw Willy Breckpot, e.a. Ditmaal had het "Willemsfonds,, gezorgd voor de liefhebbers van klassieke muziek. Op het programma stonden trio's van Mozart en Beethoven, die uitgevoerd werden door Dhr. Germain De Raes, piano. Dhr. Van Wolput, viool, en Dhr. Gaston De Maeseneer, cello. Verder een paar liederen van dezelfde com ponisten, te zingen door Mej. Annie De Schaepdrijver. Na een kort woord van welkom, door Dhr. Robert Schotte, (zoon van Dokter René Schotte), werd ingezet met het trio n° 2 in Si b groot van Mozart, dat door fijne inhoud en genuanceerde uitvoering, dadelijk alle toe-

Waarheid | 1950 | | pagina 1