Louis D'Haeseleer sprak in de Kamer dige [tr stuK, Kregen wij een lied van Mozart, "Abendempfindung,,. Wij geloven dat slechts weinige personen in de zaal ver moedden dat in Aalst een stem te vinden was, zoals die van Juffrouw De Schaepdrijver. Zij zong met zoveel nuances en gevoel, dat al de aanwezigen diep onder de indruk waren. Ook in "Adelaide,, wist ze de uitzonderlijke kwaliteiten van haar stem aan te passen aan de schoonheid van Beethovens lied. Onder de toejuichingen van de toehoor ders werden aan Juffrouw De Schaepdrijver bloemen aangeboden door het bestuur van het "Willemsfonds,,. Naast een deel van trio n° 4, op. 11 van Beethoven, werd echter nog de Is", trio op 1 uitgevoerd van dezelfde componist.Iedereen genoot hierbij zowel van de diepe schoonheid van de werken als van de verzorgde uitvoe ring. Dhr. Schotte dankte in naam van de voor zitter alle aanwezigen en vooral de medewer kers, die zo vriendelijk geweest zijn ons zo een kunstvolle avond te bezorgen. Liberaal Syndikaat van de Agenten der Openbare Diensten Op Zondag 29 Januari 1950, heeft te Brussel een Algemene Vergadering van het Liberaal Syndikaat van de agenten der Openbare dien sten plaats. Als l,te punt staat er op de dagorde: Verhoging der bijdrage met 5 fr. per maand met inganq van 1 Maart a. s., nochtans is het Comité van menig dat de agenten der Natio nale Maatschappij der Belgische Spoorwegen en de gepensionneerden zullen vrijgesteld worden. 2de punt. Volgens art. 22 van de statuten hebben de afdelingen of de groepen het recht een punt op de dagorde voor te brengen. Bij omzendbrief van 5 dezer vraagt het uit voerend Bestuur mij mijn leden hiervan te ver wittigen en hun advies hieromtrent in te win nen. Ten einde U in de mogelijkheid te stellen deze punten te bespreken zal er op Zondag 22 dezer, om 10 uur, in Graaf van Egmont, Grote Markt 1 te Aalst, een algemene verga dering plaats hebben. De leden die deze ver gadering niet kunnen bijwonen, zijn vriendelijk verzocht hunne zienswijze of gedacht met een makker mede te geven, ofwel vóór die datum het schriftelijk aan het bovengenoemd lokaal over te maken. De Voorzitter, A. MEGANCK. Dinsdag 17 Januari 1950. Bij de interpellatie van de HH. Major en Gailly (socialisten) tot de Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg (M. Bohogne, C.V.P.) in zake de inrichting, de verkiezing, het kiesrecht en de kiezerslijsten van de ondernemingsraden, kwam Volksvertegen woordiger D'Haeseleer aan het woord en drukte zich uit in volgende bewoordingen De heer D'Haeseleer. Na de interpella tie en het antwoord van de minister, is mijn taak erg gemakkelijk. Als syndicalist verheugt de verklaring van de minister mij, want nu zal recht kunnen geschieden en syndicale recht vaardigheid heersen. Toen de heer Troclet minister was, hebben de liberale organisaties werkelijk slagen gekregen. Het is noodzakelijk dat de drie syndicale organisaties zouden samenwerken met de on- dernemingshoofden, aldus bewijzend dat de arbeiders rijp zijn voor deze structuurhervor mingen. Het is in die geest dat de liberale vakbonden zullen medewerken, als we billijk vertegenwoordigd worden, wat helaas vroeger niet mogelijk was. Toen werd geëist een be paald aantal leden te hebben. Onze afgevaardigden zullen voldoende op geleid worden om samen met de onderne- mingshoofden de sociale en technische vraag stukken te bespreken. Zij zullen weten dat op gebied van boek houding zij slechts via de revisoren adviezen zullen uitbrengen en dat het gezag van het ondernemingshoofd geeerdbiedigd wordt Door het besluit van 12 Januari 1950 wer den gelukkige wijzigingen gebracht aan de vorige wetgeving. Ik wens de heer Major te antwoorden dat ik persoonlijk een enquête deed bij tien ondernemingen met meer dan twintig personeelsleden. Eén enkele had de verkiezingen voor de ondernemingsraden aan gekondigd. Het is nooit te laat een onrechtvaardigheid te herstellen. De heer Van Glabbeke, minister van volksgezondheid en van het gezin.—Zeer wel De heer Major. Ik mag niet antwoorden! De heer D'Haeseleer. Het is beter de ver kiezingen een paar dagen uit te stellen dan slechte verkiezingen te houden. Ten andere had de regeringsverklaring uitdrukkelijke waarborgen gegeven, die de liberale syndica ten zouden toelaten de plaats te bekleden die haar billijkerwijze toekomt. Het was de wens van de kamer het bedrijfs leven te organiseren, maar niet ten nadele van een bepaalde groep.

Waarheid | 1950 | | pagina 2