Voor onze Aalslerse Beroepsarlisten. UIT AALST HEDEN ZATERDAG AVOND RUIM TWEE HONDERD 4de JAARGANG. - NUMMER 5. ■1 FEBRUARI 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij t Stad Aalst. gaat het feest door van de Bond der Oud leerlingen van de officiële scholen. - Lokaal Burgershuis. - Na het traditioneel avondmaal, zal een danspartij deze avond besluiten. Alleen toegankelijk voor de leden van de Bond. Men kan zich evenwel laten lid maken aan de ingang. - Stadskledij. Liberale vrienden namen verleden Zaterdag avond deel aan het Ceciliafeest van de Koninklijke Liberale Harmonie re NEDER- BRAKEL. - De Heer Cosyns zat voor. - Senator De Stobbeleir en Prov. Raadslid Charles Van der Cruyssen voerden het woord. Waren ook tegenwoordig de Heer De Waele, Prov. Raadslid, Heer Oscar Hoebeke van de Top bronnen, verschillende burgemeesters en schepenen uit het omliggende. Voorwaar, een prachtig geslaagd feest. Feest der Gedecoreerden, Brussel. Op Zondag 29 Januari, werd te Brussel overgegaan tot uitreiking van Eretekens aan verdienstelijke leden der A.C.L.V.B. Onder de 48 gedecoreerden waren er twee leden aangesloten bij de afdeling Aalst, n.l. De Vos Petrus, van Lede, medestichter van de onderafdeling Lede, welke sedert 1929 onafgebroken op de bres staat om de belan gen van de arbeidende klasse te verdedigen, en De Lat P., uit Erpe, bediende, dewelke sedert 1934 samen met onzen betreurden vriend A. De Loose het administratief werk der afdeling Aalst regelde. Wij sluiten ons zeer gaarne aan bij de pas sende hulde dewelke hen door de Nationale Voorzitter de Heer Minister Van Glabbeke te Brussel werd gebracht, en wensen hen nog vele jaren in dienst van Vak- en Ziekenbond en partij. G.D.S. De begroting 1950 voorzag een som van 25.000 fr. voor kunstaanmoedigingen. Raadslid G. De Stobbeleir vroeg om die som enigzins te verhogen gezien de slechte periode die onze Aalsterse beroepsartisten doormaken. Wij hebben de som die verleden jaar inge schreven was, nog niet eens uitgegeven, zeg den de H.H. schepenen Schelfhout en Haers. Dat is juist verkeerd, replikeerde De Stob beleir. - In tijden van ekonomische krisis hebben de kunstenaars de meeste hulp nodig. Ik vraag de niet uitgegeven som van 25.000 fr. die verleden jaar voorzien was, te voegen bij die van 1950. - Op die manier zouden er dus 50.000 fr. zijn voor 1950. Gij moet dus de 25.000 franken van 1949 niet boeken bij de niet uitgegeven kredieten Het voorstel werd aangenomen. En voor de Autoverkopers. Een bedrag van 200.000 fr. staat in de bui tengewone begroting voor het aankopen van een nieuwe auto. M. De Stobbeleir vroeg voorafgaandelijk aan de diensten de lijst van de auto's gekocht in 1948 en 1949, het bedrag en de naam van de leverancier. Hier volgt die lijst. 1948 Juni 1 Austin (Modderzuiger) F. L. Stevens, Gent 350.150 fr. 1948 Oktober 1 International, Garage L. De Smet, Erpe 168.000 fr. 1948 December 1 International, Garage L. De Smet, Erpe 126.860 fr. 1949 Juli 1 Ford, Station-wagen, Ford Cie, Antwerpen 153.522 fr. 1949 Nov. l International, Garage L. De Smet, Erpe 130.000 fr. M. De Stobbeleir betreurde dat de stad geen prijsaanvraag heeft gedaan aan de Aalsterse verkopers van auto's, bekende mer ken en die dienstig kunnen zijn voor de stadsdiensten. Waarom geen aanbesteding doen zoals het ten andere voor alle aankopen moet geschieden. - M. D'FIaeseleer deed op merken dat er maar een M. De Smet is die Internationaal verkoopt en C.V.P. burge meester is van Erpe.

Waarheid | 1950 | | pagina 1