lij de Sportclub van de Denderstreek. Automobilisten, opgepast. Hei Feest van de Oud-Leerlingenbond 1° Dodelijke ongevallen overkomen aan het personeel van de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen a) Ongevallen die ressorteren onder de wet op de werkongevallen 23. b) Ongevallen waarop toepassing dient gemaakt van het besluit van 13 December '45 betreffende de ongevallen overkomen op de weg naar het werk 4. 2° Dodelijke ongevallen overkomen aan overwegen, aan personen vreemd aan de Nationale Maatschappij Ongevallen Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September October November December Doden 3 3 3 3 3 2 2 2 2 2 2 2 3 3 5 1 1 3 4 33 Totaal 27 31 Het voormeld totaal kan men onderverde len als volgt aj Aan onbewaakte overwegen 11 onge vallen, 11 doden. b) Aan onbewaakte overwegen, voorzien van automatische seininrichting 7 ongevallen 10 doden. c) Aan overwegen met barrelen 9 onge vallen, 10 doden. Verleden Zaterdag vergaderden 130 leden van de Bond der Oud-Leerlingen der Offi ciële scholen in het lokaal Burgershuis In afwezigheid van de Voorzitter de Heer Emiel Cornelis, in het buitenland weerhou den, werd de vergadering voorgezeten door de Heer Georges Steleman. De Heer Minister van Openbaar Onderwijs was vertegenwoordigd door de Heer Direc teur Knaepen van het Hoger Onderwijs. Tussen de gerechten in, dankte de Heer Steleman de vertegenwoordiger van de Minister en in gepaste termen dankte hij Mevrouw Weduwe Pierre Cornelis, de acht bare dame van onze te vroeg overleden Voor zitter, wijlen Schepen Pierre Cornelis, voor haar tegenwoordigheid. Namens de bond overhandigde de Heer Steleman prachtige bloemen aan Mevrouw Cornelis. De Heer Augustin Verhulst gaf lezing van het verslag. De Heer De Meyst sprak over het Boekenfonds en de Heer Gustaaf Van Malderen deelde de fïnantiële toestand mede. Voor het dessert verleende de Heer Stele man het woord aan Senator De Stobbeleir, stichter-bestuurslid van de Bond, die de wens uitdrukte dat in de kortst mogelijke tijd een Atheneum voor meisjes te Aalst zou worden opgericht in nieuwe aangepaste lokalen. De Heer Directeur Knaepen wijdde uitvoe rig uit over de verschillende aspecten van het onderwijs. Bij het einde van het avondmaal nam onze voorzitter, Heer Emiel Cornelis zijn plaats in en na een kort dankwoord werd de avond besloten met een zeer geanimeerde danspartij. Het was voorwaar een avond zoals VOOR de oorlog. De afwezigen hadden ongelijk. Verleden Zondag-middag vergaderden het bestuur en renners van de Denderstreek rondom de fijn opgesmukte tafelsin hun lokaal "Klein Gent,,. De Voorzitter, de Heer Combel uit Ninove was omringd door de H.H. Senator De Stob beleir en Schepen De Wolf. - Verders de bestuursleden en een veertigtal renners. De Voorzitter besprak de clubtoestand waarna de H.H. De Stobbeleir en De Wolf, ook een korte toespraak hielden. Verschillende dames van de. bestuursleden namen deel aan het diner dat tot in de puntjes was verzorgd. organiseerde verleden Zondag-avond voor de eerste maal sedert haar bestaan een Algemene Vergadering, voorafgegaan van een verzorgd smakelijk avondmaal. Juffrouw Portois haalt eer van haar werk. Burgemeester Schamp, omringd van zijn twee Schepenen, woonde het feest bij. De vergadering werd voorgezeten door de jongere broer Schamp omringd door Senator De Stobbeleir en Provinciaal Raadslid Arthur De Wael. - De Heer depute Amelot, die nog steeds ziek is liet zich verontschuldigen even als Provinciaal Raadslid Charles Van Der Cruyssen op een andere vergadering weer houden. Senator De Stobbeleir besprak de politieke toestand, Schepen De Ronne over de lokale

Waarheid | 1950 | | pagina 2