UIT AALST DE LIBERALEN en DE CARNAVAL. 4de JAARGANG. - NUMMER 7. 18 FEBRUARI 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partii Stad Aalst. Wij zijn nu in een week van plezier en van leute. Wij gaan ons dan ook deze week van elke politieke bekommernis onthouden. Er zijn maar werkelijk die dagen van carnaval om alle bezorgdheden te vergeten. De carnaval moet aan Aalst blijven. Wij moeten de carnaval dan ook waardig vieren. Ik ken nog de moeilijkheden van 1921 toen ik met de Heer Alfred Kelders en enkele forains (er was nog nen congolees bij) op tafel moesten slaan om de carnaval er door te krijgen. Het gebeurde eens met de Heer Burgemeester De Hert en ook met wijlen de Heer Van Opdenbosch, d.d. Burgemeester. En hoe heb ik moeten vechten om na de oorlog 1940-1945, reeds in 1946, opnieuw de carnaval herin te richten en het maskeren toe te laten. Zelfs mijn beste vrienden ver lieten mij en toch dreef ik het door, gesteund door wijlen Burgemeester Alfred Nichels. De vrees was moeilijkheden, verwijtingen en vechten. Weerstanders tegen de zwarten en de collaborateurs. De aalstenaars houden veel te veel aan hun carnaval om die schone dagen te bederven en diegenen die zich iets te verwijten hebben zullen weten dat zij best thuis blijven, rede neerde ik. Ik won het pleit, het maskeren ging door en er werd geen enkel proces-verbaal opgesteld. En nu, met die volksraadpleging.... op i2 Maart a.s. Ik ben van oordeel dat de aalstenaars opnieuw hun verstand zullen gebruiken en dat zowel de geweldige Leopoldgezinden als de anti-Leopoldgezinden zullen weten dat de Leopoldkwestie met de Carnavaldagen niet moet besproken worden, want in die dagen zal de Leopoldkwestie ook niet op gelost geraken. Zij zal een stap vooruitgaan op 12 Maart en dan nog niet opgelost zijn. Maar de opgezweepte jeugd, en daar richt ik mij vooral tot de jeugd van de Leopold- gezinde strekking, moet niet denken dat het haar zou toegelaten zijn, gezien de C.V.P.- meerderheid, een zet uit te halen op het laatste ogenblik. Het zou verkeerd kunnen uitdraaien want dan alleen zouden de anti- Leopoldgezinden ook het recht hebben te riposteren.... en dan nog.... Leopoldkwestie en Carnaval, hebben met elkander niets te zien. - Laat ons de Aalsterse Carnaval in eer houden. G.D.S. MAANDAG-AVOND, in de zaal RINK het Verkleed Gala-Bal van Voor Taal en Vrijheid Kroning van de Koningin van het Bal. Versterkt orkest. Op uitnodiging van Sen. De Stobbeleir, zul len de H.H. Senator Motz, voorzitter v. de L.P. van België, Senator Leo Schalckens, de kabinetssekretaris van Minister Liebaert, de Heer De Baerdemaecker en de Heer Verké, privaatsekretaris, het bal bijwonen. Dinsdag-namiddag, 21 Februari, de jaar lijkse uitstap der "Oude Garde,,. - Vertrek op de Grote Markt, te 14 uur. - Het bestuur heeft besloten de uitstap meer in het center van de stad te houden, ten einde niet te veel gemaskerden te verliezen onderwege. Vertrek Grote Markt, Molenstraat, Sint Annabrug (halt), Pierre Corneliskaai (halt), terug St. Annabrug, Vaartstraat, Albert Liénartstraat, Statieplein (halt), Vooruitgang-, Veld-, Dirk Martens-, School- en Gentse straat (halt), terug langs de Vlaanderenstraat, Nieuwstraat, Markt, Lange- en Korte Zout- straat, Zonnestraat (halt), Houtmarkt (halt), Park (halt) Van der Noot- en Brabantstraat (halt), Houtmarkt, Nazareth-, Klapstraat en Brusselsestraat fhalt), Kerkstraat en Markt (rondgang). En de Zaterdag 25 Februari, het tradi tioneel bal der "Oude Garde,, in de Rink. Kroning der Koningin van het Bal. - Mede werking van de Orgel-virtuoos C. Vlaminck en de humorist Frank Conlin. - Oud en jong zullen er een aangename avond doorbrengen.

Waarheid | 1950 | | pagina 1