UIT AALST NEEN - NEEN DE LEOPOLDKWESTSE. 4dc JAARGANG. - NUMMER 10. 18 MAART 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij Stad Aalst. Wij vergeten het niet... Het Half-Vastenbal van de Koninklijke Symphoniekring Door Eendracht Groot Het gaat dpor heden Zaterdag 18 Maart, in de ruime zaal "Rink,,. Prachtige prijzen voor/Me mooist gekostu- meerden. - Nog enkele tafels te huren in het lokaal "Tenor,, Gentsestraat. - De fameuze orgelist O. Vlaminck is opnieuw van de partij. De vertoningen van "Voor Taal en Vrij heid,, gaan door op Maandag 20 en Zondag 26 Maart 1950 in de Stadsschouwburg. - Buireel te 18.30 u. Gordijn te 19 u. zeer stipt. Aan het toneelspel "HOFGUNST,, dat wordt opgevoerd verlenen hunne gewaar deerde medewerking Mevr.Leona De Vuyst- De Geyter en Mejuffer Grietje. Demi, uit Brussel, Mevrouw A. Meganck-De Moor, Mejuffer Annie De Schaepdrijver, Mejuffer Jeanne De Schaepdrijver en het volledig Gezelschap. - Neem uwe kaarten op voorhand. De stemming is voorbij maar de kwestie is nog niet opgelost. - Het is niet meer nodig hier in ons blad de resultaten te herhalen die reeds een ganse week verschenen zijn in al de bladen van ons land. Ongetwijfeld is het voor de koning in de vlaamse arrondissementen een succes geweest. Als ik zeg Vlaamse arron dissementen dan bedoel ik natuurlijk ook de distrikten rond Brussel zoals Asse, Lennik, Halle, enz. Ook het arrondissement Verviers waar de nieuwe belgische broeders (Eupen en Malmedy) zich als één man voor Koning Leopold hebben uitgesproken. Als wij de kaart nagaan, dan bestatigen wij dat België is doorgesneden en dat een groot gevaar bestaat om de eenheid in het land te bewaren.In het Vlaamse land werd het gegeven woord door de liberalen geeerbiedigd. Dat ge geven woord was De Leopoldkwestie is een vrije kwestie,,. De liberale mandatarissen hebben zich dan ook buiten de strijd gehouden. Wel is waar zijn er hier en daar troebelwater- vissers geweest die de atmosfeer zijn komen verpesten. Zo bij voorbeeld is het een niet te ontkennen fout vanwege de Heer Notaris Evenepoel. uit Ninove, een manifest uit te geven gedrukt in blauwe inkt, om vooral de liberale kiezers te misleiden. Het is van wege de Heer Evenepoel een niet te ontkennen fout die Liberaal, als 't past... te laten verschijnen als onder voorzitter der Liberale Associatie van Ninove. als door die zelfde associatie geen propa ganda werd gemaakt en geen manifesten wer den uitgegeven. Het is een niet te ontkennen fout dat mani fest op het allerlaatste ogenblik te laten uit dragen wat een bewijs is van de slechte bedoelingen die de uitgever bezielde om de mensen te misleiden en te verschalken. En toch zijn de vrienden uit Ninove er ingeslaagd in extremis enkele strooibiljet ten te laten verspreiden. Het een lokt dan het andere uit. Zelfs verscheen nog een klein manifest van 14 lijnen vanwege de Voorzit ter van de kring der Reserve-Officieren (De Heer Edmond Slagmuylderj die aan Mijnheer Evenepoel ook het recht ontkende een motie over te drukken in dat manifest. En nu schijnt de C.V.P. in de wolken met het bekomen aantal stemmen. - In "De Gazet van Aalst meent de reporter te moeten zwaaien met de scepter van de "ontbinding,,. Voor sommige mensen kan het een nacht merrie worden, maar niet voor de gekoze nen van het arrondissement Aalst. Weet goed heren van de C.V.P. dat de gekozenen van Aalst het vertrouwen van hun kiezers niét hebben verloren. Weet goed dat zij de Leopoldkwestie vrij hebben gelaten omdat zij wisten dat in hun middens even rotsvaste liberalen te vinden waren die met klem zich uitspraken de enen tegen en de anderen voor Leopold III. Weet goed heren dat de twee liberale ge kozenen sedert hun verkiezing hardnekkig hebben gewerkt en dat zij zich talrijke nieuwe sympatiën hebben weten te verwerven.

Waarheid | 1950 | | pagina 1