Met onze Oude Garde Wie is het nu Mijnheer Van Der Vorst WIJ VERZOEKEN De C.V.P. schakelt de kommunisten uit en kan die stemmen niet aannemen als Belgische stemmen. Zi) heeft gelijk. Maar waarom rekent de C.V.P. als Belgi sche stemmen al die stemmen van Voor het Belgieksken.... nieksken van de mannen van onzen BEER Is de C.V.P. vergeten dat in 1922, toen Prins Leopold, onze huidige koning naar Aalst kwam om het monument in te huldigen van de Pupillenschool, dat diezelfde Leopold uitgejouwd en uitgefloten werd door de man nen van de Molenstraat. - Hier was toen nog geen spraak van de kommunisten. Weet de C.V.P. nog dat op dat ogenblik bizondere maatregelen moesten worden getroffen om moeilijkheden te vermijden Diegenen waren nu de grootste propa gandisten Waarom Om de moeilijkheden te helpen opdrijven Wij weten het niet. Maar wat wij wel weten dat is dat een dezer dagen de aap uit de mouw zal komen en dat de C.V.P. er de scheuringsgevolgen in eigen partij zal van dragen. Weet de C.V.P. dat talrijke kommunisten JA hebben gestemd om zij ook, van hun kant, de tweedracht in het land aan te moe digen Weet de C.V.P. dat in Brussel de kommu- nistische depouillanten, als er twijfel was om JA stembrieven goed te keuren, dat zij altijd en met een buitengewone breedheid al de brieven voor )A goedkeurden tot grote verbazing van de C.V.P. getuigen En de moeilijkheden zijn niet gedaan. Binnen enkele dagen zal het parlement zich moeten uitspreken. Iedereen zal zijn verant woordelijkheid nemen. De Liberalen zullen opnieuw de vrijheid opeisen om te stemmen JA of NEEN voor de afschaffing van de wet van 19 Juli 1945. TWEE grote feesten in het verschiet Op Zondag 23 April, Concert in de Flora- lien, te Gent, van 10 tot 11 uur. Op tweede Sinxendag (de Maandag dus) Concert op de Grote Markt, te Ninove, ter gelegenheid van de Kermis. Verleden week werden in de stad uitnodi gingen rondgezonden van de Belgische Soci alistische Partij in verband met een meting van depute Thielemans. De oproep als voorzitter van de partij was ondertekend"de voorzitter Frans Blanckaert,,. Enkele dagen nadien kwam een tweede briefje ook namens de partij met als voorzitter Jan Bomon. Het schijnt dat er nogal kermis is geweest in verband met die twee voorzitters. Hoe gaan er de mensen nog wijs uit geraken Voorwaar, de eenheid is er schitterend. De enige oplossingAlle twee over boord en onze vriend Leon Lauwereys aanstellen als superpresident. die uit Antwerpen gekomen was om te spre ken op de leopoldmeting van de C.V.P. werd voorgesteld als een liberaal voorman. Wij heb ben verleden week gezegd wie M. Van Der Vorst was. In elk geval heeft hij de C.V.P. enkele plezierige momenten verschaft. De Heer Van Der Vorst riep uit Er is in gans de wereld nooit geen enkele koning aangevallen zoals Leopold II. Het was een schandaal op de manier dat die grote koning het mikpunt was van de laag ste en gemene aanvallen op moreel, zede lijk en zelfs finantieel gebied. Hij werd maar aangevallen door één partijdoor de katholieke partij. De aanvallen waren zo hevig dat Leopold II op het punt stond af stand te moeten doen van zijn troon. En daar waren tegenwoordig de H.H. Baron Moyersoen die zich ongetwijfeld die periode nog zal herinnert hebben, en nevens hem al de vooraanstaanden van de C.V.P.partij. Ik voeg er aan toe dat op dat ogenblik de Heer Van Der Vorst niet werd toegejuicht. In een van de laatste nummers schrijft "La Libre Belgique,, het fanatieke C.V.P.blad dat Koning Leopold II aangevallen werd door al de partijen. Als de Koning door al de partijen werd aangevallen, hoe kon hij dan blijven Voorwaar, wij zijn nog niet aan het einde. onze abonnés die nog niet hebben betaald zonder uitstel de som van 75 fr. te storten op postcheckrekening 206919 van M.Gustaaf De Stobbeleir, Churchilllaan, 79, te Aalst.

Waarheid | 1950 | | pagina 2