LECLERCQ Aalst Veevoeders Lactogeen Huis Louis Cuvelier Spotten... dat is gemakkelijk... dat zij niet vrezen de uitspraak van de ganse bevolking als de krachtproef zal uitgewezen hebben wat zij eigenlijk was en welke gevol gen zij in de heel naaste toekomst met zich zal meebrengen. En het Fair-play... De vlaamse C.V.P. bladen hebben thans de mond vol van FAIR-PLAY Het is om er bij te barsten. Fair-Play wil bij hen zeggen onderduims gekruip. Wie schrijft die arti kels in de bladen als "De Standaard,, e.a. Waar zouden die mensen hun belgische ge voelens wel zitten V. Wat voelen zij voor Leopold III Veel liever Elias dan Leopold. Met die mensen is niets aan te vangen. Ons besluit Devèze heeft een grote daad gesteld en hij heeft, voor het gevaar, en alvorens de krachtproef gebeurde, de verzoening willen brengen onder de mensen van goeden wil. dienst bewezen met aan te tonen dat de liberale partij nog steeds bereid was toegevin gen te doen voor zoveel dat ook de C.V.P. zou willen inzien dat haar ingenomen positie onhoudbaar is. En zij is onhoudbaar. Waarom willen de Kristen Demokraten uit de C.V.P. geen homogeen C.V.P, regering vormen Is het omdat zij willen vermijden dat in geval van moeilijkheden de C.V.P. alleen de verantwoordelijkheid niet zou moeten dragen? Waarom zou M. Van Zeeland zich tevreden stellen uit Vlaamse liberale Ministers Waarom wil M. Van Zeeland ten koste van alles toch liberalen, zelfs extra-parlementairen, als er maar een liberaal cachet opstaat, in zijn regering hebben Waarom die onbeduidende kleine liberale partij niet laten vliegen Waarom liberalen in die regering willen heb ben die geen enkele politieke verantwoorde lijkheid dragen Waarom komen de C.V.P.verantwoor- delijke leiders tot het besluit om aan de onderhandelaars voor te stellen dat men zal zien hoever de moeilijkheden gaan als de koning terug is om hem dan te verzoeken het af te stappen Komt dat niet overeen met de formuul Devèze Waarom zoveel belang hechten aan de besluiten en de deelname van de Liberalen De liberalen moeten luisteren naar de Om reden van het Paaperlof, zal ons blad logemannen... naar wie luisteren de volgende week niet verschijnen. C V P. V.1 Wie zal zeggen Koning Leopold... UW tijd van heengaan is aan- Verantw. Uitg, Liberale Partij, Graaf Egmont, Aalst, gebroken IV. Maar... Pierlala drijft de spot met het bezoek van M. Devèze aan de Koning. Die poging van de Hr. Devèze was zo belachelijk niet. Jammer genoeg, hij is te oprecht geweest. Hij heeft aan de C.V.P.vertegenwoordigers zijn laatste troef te vroeg uitgespeeld. Hij heeft aan het land het bewijs geleverd dat de liberale partij de Koningskwestie wenste op te lossen zonder moeilijkheden in het land te veroorza ken. Hij heeft de Liberale Partij een grote Devèze is mislukt maar... Zelfs de C.V.P. formateur zal tot het zelfde besluit komen Wat Devèze van Leopold III niet openhartig en niet open lijk heeft kunnen bekomen, dat zal de C.V.P. bereiken en die zal de overeenkomst stilletjes in zijn zak bewaren. Yzer waren. Gereedschappen. Huishoudartikelen. Alle Yzerwerk voor gebouwen. H. Hartlaau, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1950 | | pagina 3