VOOR de Kiezing en NA de Kiezing. Het ÉÉN MEIFEEST HET LIBERAAL CONGRES van 7 April 1950 Brief aan de Heer Schepen van Openbare Werken. Waarde Heer Schepen, Het is Woensdag, en op Zaterdag 22 April heeft de plechtige opening plaats van de Gentse Floraliën. - Naar alle waarschijnlijk heid zal er geweldig verkeer zijn door Aalst en het meest langs de lanen. Mag ik U vragen voor het prestige van onze stad, of het niet wenselijk zou zijn vanaf Don derdag een vijftigtal werklieden de Leopold- Ill-laan, de Prins Regent Karei en Churchill- laan te laten opkuisen, vooral langs de boordstenen van de middenlaan, alsook het onkruid rond de bomen. - Er blijven slechts twee dagen. Wil aanvaarden, Waarde Heer Schepen, de verzekering van mijn oprechte groeten. GustaafDe Stobbeleir. van de Liberale Sociale Instellingen, heeft dit jaar plaats in de Rink, op Zondag 30 April, te 19.30 uur: De leden van de Liberale Maat schappijen, op vertoon van hun lidkaart, heb ben toegang. Er is gezorgd voor een zeer aan trekkelijk en afwisselend programma. TE DENDERLEEUW. Op Zaterdag 8 April greep te Denderleeuw de opening plaats van de Handels- en Land bouwtentoonstelling. Verleden jaar werden de parlementairen van de provincie daartoe uitgenodigd. De foto werd genomen en wij herkennen de Heren Baron Moyersoen, gecoöpteerd Senator, De Haeck (Senator), Volksvertegenwoordigers Moyersoen, Van Den Berghe, Moriau en Prosper De Bruyn. - Er waren geen liberale gekozenen. - Zij waren ook niet uitgenodigd. Nu dit jaar waren zij opnieuw allemaal gevraagd en er was slechts één lid van het parlement Senator De Stobbeleir. Een lid van het inrichtend comité zei Ge ziet dat het geen kiezing is - Wie weet voegde de andere er aan toe. In elk geval het was een geslaagde tentoon stelling die veel volk heeft gelokt. De inrichters en het gemeentebestuur die nen geloofd. Het was op een Vrijdag. Zeven honderd en vier en zestig afgevaardigden uit al de hoeken van ons land hadden de oproep van Voorzitter MOTZ beantwoord. - Er waren slechts een tiental tussenkomsten. - Een dagorde, die aangenomen werd door 763 aan wezigen, werd te dien tijde bekend gemaakt. Het getuigde van de eendracht in de Liberale Partij en van de vaste wil het land uit het moerras te halen. Senator De Stobbeleir nam het woord op die bijeenkomst. Hij drukte zich uit in onge veer deze zin. Mijnheer de Voorzitter, Dames en Heren, Het is ongetwijfeld een historische dag voor de partij en voor het land. Als onze achtbare voorzitter bij de aanvang van deze vergadering hulde heeft gebracht aan de achtbare Heer Deveze, dan was het wel in naam van alle liberalen. Maar na de achtbare Heer Minister Buisse- ret, houd ik er nog even aan te zeggen dat ook de Vlaamse Liberalen met bewondering de buitengewone krachtinspanning van de Heer Deveze hebben gevolgd en ik wens te herhalen wat ik gisteren de eer had aan de Hr, Deveze te zeggen in een privaat gesprek Mijnheer de Minister, gij hebt aan de Libe- rale Partij een grote en onschatbare dienst bewezen en wij zijn er U zeer dankbaar om. De Liberale Vlamingen hebben de geluk wensen niet nodig van de Vlaamse katholieke dagbladen om hun houding te bepalen of te bevestigen. Zij weten dat de huidige houding van de vlaamse C.V.P.dagbladen slechts van aard is om tweedracht in de rangen van de Liberale Partij te bewerkstelligen. Zij trachten ongetwijfeld door hun huidig optreden de tweedracht in hun eigen partij te verduiken. De Standaard van vandaag 7 April, schrijft immers De C.V.P. schijnt bereid te zijn de Heer Van Zeeland te volgen en het zal spoedig blijken in hoever de Heer Van Zeeland er zal in lukken een bres te slagen in de Liberale rangen. De Liberalen, en vooral de Liberale Vla mingen moeten geen lessen ontvangen van wege de vlaamse C.V.P.ers zomin op gebied v'an vaderlandsliefde als op gebied van ge hechtheid aan het Vorstenhuis en het Koningdom. Ik ben volledig akkoord met de voorgaande sprekers dat wij in het vaarwater niet moeten

Waarheid | 1950 | | pagina 2