LECLERCQ Aalst Huis Louis Cuvelier Veevoeders Lactogeen II De Koningskwestie. ^g©©©©©©©©.©©©©©©©©©©©©©©©®®®®®®©®®®®®®®®®®®©®®®®®®®®®®®®®®®®®^®®®®®®® lopen van de C.V.P. Maar wij moeten ook niet in het vaarwater terecht komen van de socialisten. De Liberale Vlamingen willen NIET aanleunen NOCEI bij een C.V.P.politiek NOCH bij een socialistische politiek. De Libe rale Vlamingen willen in elk geval NIET de naam hebben en willen GEEN houding aan nemen die zqu bestempeld worden als een politiek van Front Populair Ik betreur het einde van de regering Eyskens-Deveze, omdat die regering zich had ingespannen om een groot nationaal werk te verrichten. Ik breng hulde aan al onze Liberale Minis ters en aan al hun medewerkers die ten koste van buitenmenselijke inspanningen reeds een zo vruchtbare taak hebben verwezenlijkt. Ik betreur dat hun taak werd onderbroken want ongetwijfeld, met de verschillende ont werpen die ter studie liggen en die hun uit werking in 1951 moeten hebben, zouden onze Liberale Ministers onschatbare diensten bewijzen aan het Land en aan de Partij. Wij hadden immers reeds een deel van onze kiesbeloften van 26 Juni 1949 bereikt en alles liet voorzien dat wij in 1951 de alge heelheid van onze beloften, zouden hebben verwezenlijkt. Ik druk de vurige wens uit dat, als hier van daag een dagorde moet worden gestemd, dat die dagorde het algeheel akkoord van deze vergadering zou behalen. Om die reden kan die dagorde heel kort zijn, en wel in volgende zin Dat geen enkel Liberaal mandataris een minister porte-feuille zou aanvaarden zonder de toestemming van de partij. Een dergelijke houding omvat alleszij behoudt de eenheid in onze partij, zij breekt alle bruggen niet op zoals daar zoeven werd bevestigd en zij stelt de C.V.P. alleen voor de grote verantwoordelijkheid die zij zelf heeft gezocht. Lees en verspreid het weekblad WAARHEID Verantw. Uitg. Liberale Partij, Graaf Egmont, Aalst Op initiatief van Senator De Stobbeleir zal een herdenkingsavond Schepen Pierre Cor- nelis worden ingericht. Datum Zaterdag 20 Mei 1950. Meer daarover in ons volgend nummer. Op het ogenblik dat deze lijnen verschijnen zal de regering nog niet samengesteld zijn. De drie partijen zoeken naar "De nationale oplos sing,,. Dit is het gevolg van de boodschap van Koning Leopold III, boodschap die in het land in gunstige zin werd onthaald. Het valt niet te betwijfelen dat de werking van Minister Deveze, ondanks de kritiek die door de C.V.P. tegen zijn formateurschap heb ben uitgebracht, oneindig veel heeft bijgedra gen tot de huidige stand van zaken. Wat hij begonnen is, de oplossing in een geest van Nationale overeenkomst, wordt thans door de Heer Van Zeeland voortgezet. Onze Aalsterse Pierlala, is zoals naar gewoonte, de alweter. De artikels die hij in de laatste drie weken laat verschijnen, zijn noch mossel, noch vis. Het ware interes sant met Pierlala eens een openbaar debat aan te gaan met als basis de bespreking van de artikels die reeds versche nen zijn in "De Nieuwe Gids,,, en "De Standaard,,, en "'t Vrije Volksblad,,, en de "Libre Belgique,,, en "De Gazet van Aalst,,. Voorwaar het zou interressant zijn. Moest Meneer Pirenne dan nog verslag uitbrengen over de artikels van "lof,, en de "artikels van kritiek,, uitge bracht door de C.V.P. op zijn persoon, het zou waarlijk plezierig zijn. En dan de aanvallen tegen de Prins Regent Karei. Er is zelfs spraak dat ons C.V.P.bestuur de naam zou veranderen van onze Prins Regent Karellaan. Yzerwaren. Gereedschappen. Huishoudartikelen. Alle Yzerwerk voor gebouwen. H* Hartlaan, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1950 | | pagina 3