LECLERCQ Aalst Veevoeders Lactogeen Huis Louis Cuvelier WIJ MENEN DAT Zij zou het einde van de eendrachtige samen werking van de katholieken, die met zoveel moeite kon in stand gehouden worden, kun nen inluiden. Sedert de Hr. Weemaes, de Hr. Pirenne vervangt, gaat het veel beter. Voorwaar, zonder kommentaar. het niet ongepast is een uittreksel te geven van een artikel dat verschenen is van de hand van de Heer Henri Liebaert, Minister van Financiën, artikel dat verschenen is op Zon dag 9 April 1950. Hier volgt de tekst Bij het verlaten van de Wetstraat. Bi) het verlaten, in de huidige omstandighe den, van het bestuur van zijn Departement, voelt de titularis van het Ministerie van Financien zich van zware zorgen, kommernis sen en hard labeur ontlast. Maar het is nochtans met spijt dat hij zijn taak halverwege verlaat, en vaarwel moet zeggen aan wetsvoorstellen die tot in de punt jes ingestudeerd, maar nog niet verwezen lijkt zijn. Blijft voor hem het genoegen zich te mogen getroosten op zijn best de grote nationale belangen te hebben gediend, die toever trouwd zijn aan dezen die de taak opgedra gen werd het land te regeren. En indien zij op de acht verlopen maanden terugblikken, mogen de leden van de uittre dende regering, en de liberale ministers in het bijzonder, fier zijn op de weg die zij hebben afgelegd bet herstellen van een onrustwekkende finan ciële toestand tekort van 4,5 milliard), de begroting van 1949 met boni besloten, de begroting van 1950 in evenwicht, de werking van de Schatkist verzekerd, bet vertrouwen hersteld, de leningen van Staat, IJzerwegen en Kongo in enkele dagen, ja zelfs in enkele uren, ingetekend, de rentecours stevig, de Beurs in steiging, de markt op termijn geopend, de eerste fiscale ontlasting verwezenlijkt, de hervorming en de vermindering der 25 rechtstreekse belastingen aan de Commissie van Financiën voorgelegd, een beslissende stap in de zin van de fiscale vrede bij middel van formele en herhaalde instructies ten einde de wetten met wijsheid en matigheid toe te passen de aanpassing van de munt op het onver wachts met succes verwezenlijkt. de economische toelagen, de bijkomende ver goedingen, het tekort van de IJzerwegen, op de baan naar opslorping volgens een voor opgesteld plan, het uitbetalen van de oorlogschade verruimd en bespoedigd, de openbare werken opgedreven op een tot nu toe niet gekend tempo met het gevolg dat het economisch vermogen van de Natie stijgt en de werkloosheid wordt opgeslorpt. Dat alles werd verwezenlijkt op econo misch en financieel gebied. De liberale ministers hadden het inzicht de taak aan dewelke zij zich met hart en ziel hadden toegewijd, voort te zetten met al hun kracht, in een atmosfeer van nationale vrede en eendracht. Verantw. Uitg. Liberale Partij. Graaf Egmont, Aalst Yzerwaren. Gereedschappen. Huishoudartikelen. Alle Yzerwerk voor gebouwen. HL Hartlaan, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1950 | | pagina 3