PARTIJLEVEN. Zij zijn ioch zo vooruitziend. 4d« JAARGANG. - NUMMER 26. 17 SEPTEMBER 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij Stad Aalst. Zondag, 17 September, Bal, zaal De Vriendt (Dorp, Impe, ingericht door de Liberale Jeugd van Lede. Zondag 24 en Maandag 25 Sept. Twee prachtopvoeringen van "Voor Taal en Vrijheid in Stadsschouwburg, Vredeplein. Begin telkens te 19 uur. Zondag 24 September, Jaarlijkse Koffie tafel van de Liberale Damesbond. Zaterdag 7 October, Groot Bal van de Liberale Jeugd, Aalst, in de zaal Pompierken. Zaterdag 4 November, Cabaret van de Oude Garde in de Rink. Maandag 20 November, Kunstconcert door de O.G. in de Feestzaal v. h. Stadhuis. Zondag 26 November, Ceciliafeest. Hier volgen de antwoorden van Kolonel De Greef, Minister van Landsverdediging. Brussel, 6 September 1950. Mijnheer de Senator, Ik heb Uw schrijven van 1 September wel ontvangen, betreffende de mogelijkheid thans een eenheid in garnizoen te Aalst te plaatsen. De kwestie zal niet uit het oog verloren worden tijdens het onderzoek der materiale vraagstukken, die de veranderingen van het militiestelsel aan het departement stellen. Ik zal U ter gelegener tijd op de hoogte houden. Met bijzondere hoogachting, Kolonel S.B.H. DE GREEF. Minister. Brussel, 12-9-50. Heer Senator, Ik heb de eer U goede ontvangst te melden van Uw schrijven van 4 September jl. Ik begrijp volkomen de ongerustheid van de militianen die, terug onder de wapens geroepen ten uitzonderlijken titel, vrezen hun betrekking te verliezen. Ik zal niet nalaten de Ministerraad over dit belangrijk probleem te raadplegen en zal mijn uiterste best doen om deze wettelijke opvor dering tot een goed einde te brengen. Met bijzondere hoogachting. Kolonel S.B.H. DE GREEF. WIJ WACHTEN EN WIJ HOPEN. De leden van de homogene C.V.P. rege ring zijn toch zo vooruitziend. Op Woensdag 5 Juli 1950, richtte Senator De Stobbeleir het woord bij ordemotie tot de C.V.P.-regering in verband met het opkopen die van toen af reeds begonnen, (zie ons blad N° 19 van 22 Juli j.l.) Hij zegde onder meer het volgende Ik veroorloof mij aan de regering te vra- gen welke maatregelen zij meent te moeten treffen om daartegen in te gaan. Welke maatregelen de regering meent te moeten treffen om te verhinderen dat de midden- standers, de bedienden en de werklieden het slachtoffer zouden worden van het op- schroeven der prijzen en om te maken dat zij gespaard zouden blijven van zwarte- marktmethodes De eerste Minister in een lange rede ant woordde aan onze Senator en zegde dat alles in orde was en dat de nodige maatrege len zouden getroffen worden. En wat hebben zij gedaan Niets. Driemaal niets. Op Dinsdag 5 September heeft het hoofd bestuur van de C.V.P. de wens uitgedrukt opdat de homogene C.V.P. regering de nodi ge maatregelen zou treffen om de dolle koop- zucht tegen te gaan, om het stijgen der prij zen tegen te houden, enz. enz.

Waarheid | 1950 | | pagina 1