LEST LACHT, BEST LACHT. Stadsbestuur van Ronse. IN DE SENAAT. Van 5 Juli tot 6 September, juist twee maanden nadien en al het kwaad is ge beurd. - Ja, ja, zij zijn vooruitziend. - En er waren aalsterse C.V.P.ers die VOOR twee maanden zegden dat het belachelijk was. Voor een paar weken heeft ons C.V.P.blad een artikeltje laten verschijnen in verband met de tussenkomst van Senator De Stobbeleir, bij de bespreking van de regeringsverklaring Pholien. Het was een belachelijke tussenkomst heeft de C.V.P. geschreven. Deze week krijgen onze lezers een eerste gedeelte van die tussenkomst. Het vervolg toekomende week. De lezers zullen best oor delen of het een gepaste tussenkomst was of niet. Dat de C.V.P. er geen plezier aan be leefd heeft, dat is best aan te nemen. Zij wa ren in tegendeel allemaal zeer kittelachtig. Één vaste betrekking van TEKENAAR is te begeven VOORWAARDEN a) Belg zijn, van goed gedrag, zeden en burgertrouw b) Voldaan hebben aan de militiewet c) Ouderdom ten minste 18 jaar en ten hoogste 35 jaar oud zijn. Voor diegenen die het voordeel van art. 8, par. 2 van de voor- rangswetten van 3.8.1919 en 27.5.47 kunnen inroepen, wordt de leeftijdsgrens met 5 jaar verlengd d) De Vlaamse taal machtig zijn en vol doende kennissen hebben der Franse taal e) Één jaar proeftijd doen f) De stad Ronse bewonen vanaf de defi nitieve benoeming g) Verbod bijbedieningen te vervullen, zich rechtstreeks of onrechtstreeks voor reke ning van bijzonderen of andere besturen met beloonde werken bezig te houden h) houder zijn van het getuigschrift van hoger middelbaar onderwijs EN van het diploma of getuigschrift van tekenaar, afge leverd door een door de Staat erkende Tech nische school De aanvragen, gericht aan het College van Burgemeester en Schepenen moeten, onder aangetekende omslag, ter post neergelegd worden, ten laatste op 20 September e. k. Voor verdere inlichtingen zich wenden tot Senator De Stobbeleir, Aalst, op de gewone spreekuren. Tussenkomst van Senator De Stobbeleir bij de bespreking van de regeringsverkla ring Pholien. Zitting 18 Augustus 1950. De h. Voorzitter. Het woord is aan de heer De Stobbeleir. De h. De Stobbeleir. Mijnheer de voorzitter, achtbare collega's, ik heb de samen stelling van de tweede homogene C.V.P.- regering met enig ongeduld verwacht omdat ik hoopte dat de C.V.P. er zou in slagen een regering samen te stellen die aan het land de nodige rust en onwankelbaar vertrouwen zou terugschenken, een vertrouwen waaraan het land zozeer behoefte heeft. Ik twijfel er sterk aan dat de C.V.P. door de samenstelling van de huidige regering dit doel heeft bereikt. Wat ik ten tweede hoopte was, dat de C.V.P. er in zou gelukken een regering aan het parlement voor te stellen die aan de be trachtingen en verwachtingen van zovele hon derdduizenden kiezers en kiezeressen, die op 4 Juli j.l. het vertrouwen in haar hebben ge steld, voldoening zou geven.Die nieuwe rege ringsploeg welke ons nu wordt voorgesteld is ook niet van aard om aan die betrachtingen te voldoen. Het is aan de hand van wat door sommige huidige ministers werd verklaard en van wat in de laatste dagen in de C.V.P.-pers is verschenen, dat ik de nodige argumenten vind om te staven wat ik vooropzet. In een artikel verschenen op 16 Augustus in de Libre Belgique, lees ik dat de heer èerste- minister niet in een regering wilde treden waarvan mensen deel uit maken die door de openbare opinie werden verloochend. De achtbare heer eerste-minister Pholien sprak de exclusieve uit tegen de achtbare h. Eyskens. Het is een wedstrijd om personen geweest in de schoot van de C.V.P. waarbij de landsbe langen totaal werden vergeten. De h. Jespers. C.V.P, Maakt gij deel uit van het C.V.P.-comité De h. De Stobbeleir. Ik weet niet waarover gij u opwindt. Mijn argumenten komen uit het blad van de C.V.P. De h. Jespers. Het stoort ons niet. Maar waar haalt gij al die gegevens. De h. De Stobbeleir. Zij komen uit uw bladen. Natuurlijk, als men hier over C.V. P.-bladen spreekt, dan kent gij ze niet. Maar in de verkiezingsperiodes maakt gij gretig gebruik van deze pers om uw mening te zeg gen en om de meerderheid te kunnen behalen. De h. Jespers. Dat is zeer juist. De h. De Stobbeleir. Hetzelfde blad schrijft o.m. dat aan de goedkeuring van de Koninklijke Prins een ploeg van kandidaat-

Waarheid | 1950 | | pagina 2