LECLERCQ Aalst Huis Louis Cuvelier Veevoeders Lactogeen ministers werd voorgelegd die van aard zou zijn voldoening te geven. Maar aan wie vol doening geven Volgens het blad 1° aan de G.V.P. die enkele spectaculaire manoeuvers vreesde in eigen midden 2° aan de C.V.P. om de eenheid trachten te herstellen die door de gebeurtenissen der laatste dagen fel was gekreukt 3° aan de C.V.P. om er in te sla gen de eenheid van haar parlementaire groe pen rond de regering te herstellen. De inzichten van de formateur om die drie doeleinden te bereiken komen nog meer tot uiting als men leest nog altijd in hetzelfde blad dat de achtbare Senatoren Meurice en De Boodt, alsook de achtbare volksverte genwoordigers Van den Daele en Héger, als onverbiddelijken zijn opgetreden om de com missie tot onderzoek, in de schoot van de C.V.P., op te richten en de verantwoordelijk heden vast te leggen. De h. Baur. C.V.P. Bemoei u met onze partij niet. Gij hebt genoeg werk met de uwe. De h. De Stobbeleir. Het doet mij groot genoegen te kunnen vaststellen dat gij zo enthousiast zijt om de regering te verdedi gen, mijnheer Baur dit was nochtans niet het geval enkele dagen geleden. De h. Baur. Zijt gij daar zeker van De h. De Stobbeleir. Kan het land ver trouwen hebben in de C.V.P. die twee van haar leden, de achtbare heren Eyskens en Wigny, die meer dan drie jaar deel hebben uitgemaakt van de regering, voorstelt als heb bende de volle maat gegeven van hun krach ten in kuiperijen en dubbelzinnigheid. Kan het land vertrouwen hebben inde C.V.P. die zich verheugt in de afstelling van haar achtbaar lid de h. Orban, er aan toevoegende dat die afstel ling een geluk is voor onze landbouw waarvoor hij niets heeft gedaan en dat de achtbare opvol ger heel wat werk zal hebben om de ver waarloosde toestand van onze landbouw erop te beuren Kan het land vertrouwen hebben in de C. V.P. als het weet dat de C.V.P. in de loop van de maand September een congres moet houden om over te gaan tot structuurhervor mingen in haar partij Daaromtrent lezen wij in het Vrije Volksblad van 12 Augustus 1950: Deze hervormingen zijn een absolute vereiste. Het is immers duidelijk gebleken dat de hui dige structuur van de volkspartij niet beant woordt aan de eisen die aan de meerderheids partij in België kunnen en moeten gesteld worden, een meerderheidspartij die daaren boven hoofdzakelijk gedragen wordt door de Vlaamse gewesten. Het is inderdaad het Katholieke Vlaanderen dat de sterke steun van de volkspartij uitmaakt. De structuurher vormingen in de partij moeten zich verder ook weerspiegelen in de samenstelling der rege ringsploeg. Een Vlaamse eerste-minister is, in de huidige omstandigheden, al het minste waarop de Vlaamse C.V.P.-leden aanspraak moeten maken. Wij moeten dus hervormingen verwachten. Kan het land vertrouwen hebben in de C.V. P. als het van nu af weet dat, na de struc tuurhervormingen van September, de samen stelling van deze regering moet gewijzigd worden Kan het land vertrouwen hebben in de huidige C.V.P.-regering die zal moeten gewijzigd worden als de onderzoekscommissie van de C.V.P., opgericht om de verantwoor delijkheden van de gebeurtenissen van 30, 31 Juli en 1 Augustus vast te leggen, uitspraak zal hebben gedaan (Vervolg toekomende week). Geef uw blad na lezing voort aan vrien den en kennissen, zodoende kan men nieuwe abonnenten aanwerven. Yzerwaren. Gereedschappen. Huishoudartikelen. Alle Yzerwerk voor gebouwen. H. Hartlaan, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1950 | | pagina 3