PARTULEVEN. Nog geen tijd gehad. K R i II E K. 4de JAARGANG. - NUMMER 27. 24 SEPTEMBER 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij t Stad Aalst. Zondag 24 en Maandag 25 Sept. Twee prachtopvoeringen van "Voor Taal en Vrijheid in Stadsschouwburg, Vredeplein. Begin telkens te 19 uur. Zondag 24 September, Jaarlijkse Koffie tafel van de Liberale Damesbond. Zaterdag 7 October, Groot Bal van de Liberale Jeugd, Aalst, in de zaal Pompierken. Zaterdag 4 November, Cabaret van de Oude Garde in de Rink. Maandag 20 November, Kunstconcert door de O.G. in de Feestzaal v. h. Stadhuis. Zondag 26 November, Ceciliafeest. Dc Liberale Jeugd van Lede, Het bal ingericht door de Lib. Jeugd van Lede kende een buitengewoon succes. - Ongeveer twee honderd leden, waarvan de meesten vergezeld door ouders, brachten enige zeer aangename uren door in de bal zaal van Gustaaf De Vriendt, te Impe. Senator De Stobbeleir en Provinciaal raads lid Fernand Daelman waren tegenwoordig. Het wakker bestuur dient hartelijk geluk gewenst en steeds maar vooruit. In verband met de aanvraag van Senator De Stobbeleir tot de Minister van Landsver dediging om van Aalst een garnizoenstad te maken, richtte Senator De Stobbeleir een schrijven aan Minister Moyersoen. Het doel was de hulp vragen van een minister-Aalste- naar,, die ook al zijn krachten zou inspannen om de handeldrijvende bevolking van zijn ge boortestad een dienst te bewijzen. Jammer genoeg heeft de aalstenaar-minister tot heden geen tijd gevonden om op die brief van de Senator een klein antwoordje te geven. De C.V.P. moet kreveren door de kritiek in eigen rangen. Kritiek omdat onbevoegde mensen worden aangewezen om naar Amerika te vertrekken en er deel te nemen aan de besprekingen van de U.N.O. Kwestie van sommige misnoegden of ande ren die de ministerportefeuille hebben gemist, een vergoeding te geven. - Zijn daardoor de belangen van België gediend Kritiek omdat M. Duvieusart vertrokken is naar Amerika inplaats van zijn eigen persoon en zijn regering te verdedigen op het congres van de C.V.P. dat Zaterdag en Zondag moet plaats grijpen. Een speciale commissie werd samengesteld en de bizonderste acteur vertrekt naar Amerika. - Hij kan van ginder uit langs de radio een toespraak houden. De Heer Moyersoen, minister van Justitie, wordt door Europe-Amerique,, een blad met zeer aardige strekking maar in dienst van de C.V.P., voorgesteld als volgt Ludovic meet 1.90 m. - Hij is deftig als een struisvogel, zo ernstig als een koster, heeft de gemaakte plechtigheid van een lijkbidder die een begrafenis van eerste klas voorafgaat. Hij heeft de grijsachtige haren gesneden a la brosse een neus in vorm van snoeimes op fijne dicht bijeen genepen lippen, een gele kleur die hem in Aalst zo beroemd maken,door zijn vervelende statig- heid waarmee hij zich afscheidt als Jean Duvieusart te Charleroi. Maar Ludovic Moyersoen, echte Stafford Crips van de C.V.P., geboren végétarier, is ook een groot werker en de eerlijkste der mensen. De kritiek tegen Minister Moyersoen gaat uit van verschillende zijden naar gelang men de repressie in een of twee tijden wil oplossen. Kritiek is en zal er altijd zijn en M. Moyer soen weet ongetwijfeld dat hij aan iedereen geen voldoening zal kunnen geven. Lees en verspreid het weekblad WAARHEID Verantw. Uitg. Liberale Partij, Graaf Egmont, Aalst

Waarheid | 1950 | | pagina 1