PARTIJLEVEN. De Partij van de onbeleefderikken. Voor onze Geteisterden. 4J' JAARGANG. - NUMMER 28. 1 OCTOBER 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij t Stad Aalst. Zaterdag 7 October, Groot Bal van de Liberale Jeugd, Aalst, in de zaal Pompierken. 1787 Het Cabaret der «Oude Garde 1950 gaat door in de Zaal RINK, De Ridderstraat, Aalst op ZATERDAG 4 November, te 19.30 u. Verlenen hun medewerking de "Oude Garde,, de Symphoniekring de orgel-vir tuoos Vlaeminck gekende revue-artisten het dans-orkest "Victoria,, met FrankConlin Hidawa Cow-boys, enz. Crochet-wedstrijd begiftigd met 1000 fr. prijzen. De deelnemers laten zich inschrijven de dag der uitvoering, van 3 tot 5 uur, in de zaal Rink en 's avonds aan de ingang. Inkomprijs 15 fr., Bal inbegrepen. 5 fr. vermindering per persoon voor de leden der "Oude Garde,, op vertoon der lid- kaart voor 't jaar 1951. Vermindering aan de leden der Mutualiteiten. Het Bestuur. Maandag 20 November, Kunstconcert door de O.G. in de Feestzaal v. h. Stadhuis. Zondag 26 November, Ceciliafeest. In datum van 4 Augustus, richtte Senator De Stobbeleir een schrijven tot het Stadsbe stuur in verband met het stuk gooien van de ruiten in zijn huis. - Tot op heden, 28 Sep tember, geen antwoord. In datum van 1 September, richtte Senator De Stobbeleir een schrijven tot de Heer Ludovic Moyersoen, minister van Justitie, om zijn hulp in te roepen, van Aalst, zijn geboor testad en de stad waar hij als mandataris opkomt om de belangen te verdedigen van de handeldrijvende bevolking, om van Aalst dus een garnizoenstad te maken. - Tot op heden, 28 September, heeft de Heer Minister nog niet kunnen antwoorden. Op 7 September stuurde Senator - raadslid De Stobbeleir een brief aan het Aalsters C.V.P.-college, om te vragen de gemeente raad bij hoogdringendheid samen te roepen om een motie te stemmen in verband met het garnizoen te Aalst. - Tot op heden nog geen antwoord. Voorwaar de C.V.P. burgemeester, de C.V.P. minister, het C.V.P. schepencollege behoren alle drie tot de partij van de onbeleef derikken. Senator De Stobbeleir stuurde onderstaand schrijven aan de Minister van Wederopbouw. Aalst, 22 September 1950 Waarde Heer Minister, Vandaag verneem ik langs de pers dat gij heden aan de kabinetsraad een nieuw ont werp gaat voorleggen in verband met de wet op de oorlogsschade en dit met het oog om de procedure voor het afhandelen van de dossiers te bespoedigen. In afwezigheid van de voorzitter van de Senaatscommissie voor Wederopbouw, oud minister Robert De Man in het buitenland weerhouden, ben ik zo vrij, in akkoord met de onder-voorzitter van de commissie, Senator Pincé, U te vragen mij te willen laten weten of gij de mogelijkheid inziet, en voor zoveel gij het nuttig acht, een vergadering van de commissie voor Wederopbouw te willen bij wonen. Die vergadering zou ik dan bijeen roepen, in akkoord met de Heer Pincé in de week van 3 tot 10 October die dus de opening van het Parlement voorafgaat. - Na een be spreking in de commissie, en voor zoveel gij het wetsvoorstel zoudt neerleggen op het bureel van de Senaat, zouden wij ook geen tijd verliezen voor de bespreking in de Senaat. In afwachting U te lezen, wil aanvaar den Waarde Heer Minister, de verzekering van mijn bizondere achting.

Waarheid | 1950 | | pagina 1