OPROEP. De homogene C.V.P. Over de Coöptatie. aan wie de ganse wereld de overwinning van de tweede wereldoorlog te danken had. - Zijn naam werd met verering uitgesproken, evenals als die van Roosevelt en Sta/in. Het is een schande zes jaar nadien de naam Churchill in onze straatbenainingen te weren. Anderzijds brengt het nieuwe (tosten mee voor de bewoners van die laan. Het is schepen Juul Schelfhout die zou ant woorden namens het Schepencollege. Voor hem is het een fout dat de namen van Churchill, Roosevelt en Stalin aan een straat werden gegeven en daardoor de folklore in onze stad is verdwenen. Wij moeten de folklore in onze stad in ere bouden, zegt hij. Ten andere, de inwoners van de Cburcbil/iaan en aanpa lende straten vragen dat die naam zou verdwij nen en opnieuw Capucijnenlaan zou heten. Dat is nu reeds 50 jaar dat het Capucijnenlaan was (hij vergeet dat de laan slechts in 1929 werd geopend en de beton gelegd werd in 1931). Ten andere, voegt hij er aan toe, moeten wij ook de Rooseve/tlaan herdopen in Keizerlijke Plaats. Hij spreekt natuur/ijlt niet van de protesten die ook door Vaderlandse verenigingen (Vuur- kruisers) werden ingezonden aan bet Schepen college. - M. Moens de Hase, voorzitter van de C.V.P., verheugt er zicb over dat de naam Roosevelt zal vervangen worden door Keizerlijke Plaats en vraagt die wijziging maar zo spoedig moge/ijk. Raadslid D'baeseleer komt tussen in dezelfde zin als De Stobbeleir. Hij wijst op de grote /tguur van Churchill, op de geestdrift rond de naam Churchill zes jaar geleden, op de verering rond de naam Churchill in alle steden van ons land. In Aalst alleen, zegt hij, wordt de naam Churchill aan kant gezet. Gans de C.V.P. steunt de wijziging aange bracht door het Schepencollege en wij mogen ons dan ook aan nog andere veranderingen ver wachten. Het schepencollege ALLEEN beschikt over die macht. Waarom niet Leopold-JlI-laan en de Regent Prins Kareüaan ook gewijzigd Heeft de zoon van onze Schepen Juul Schelf hout misschien een telegram gedaan dat bet gin der slecht gaat in een kolonie van Churchill s vaderland of een Staat van Roosevelt s vader land - M. Schelfhout zou die beide landen ZEER dankbaar moeten zijn, Ondankbaarheid is 's wereld loon Churchill en Roosevelt zullen een straatbena ming krijgen daar ergens aan het ROKKE LI/F,.. - Voor dat soort van vaderlanders is dal al wel genoeg. Geef uw blad na lezing voort aan vrienden en kennissen. Naar BRUSSEL op 29 October. Algemene vergadering van het Liberaal Vlaamsch Verbond. - Zij gaat door in het hotel COSMOPOLITE Rogiersplein, Noord-station. - Begin 10.30 uur. Te 13 uur, gezamentlijk eetmaal.Inschrij ving 100 franken per persoon, drank en bediening inbegrepen. Hervatting te 15 uur. Storting te doen op postch. 73699 van Lib. Vlaams Verbond te Brussel of bij Gust. De Stobbeleir of Louis D'Haeseleer. Wij hopen dat talrijke vrienden ons zullen vergezellen. Op bet congres heeft de C.V.P. de schijn ge geven van opnieuw een eendrachtige partij te zijn. De verdeeldheid is nog groter dan vroeger. In de eerste dagen zullen de hoofden vallen van hen die het vertrouwen van andere C.V. P.ers niet meer waardig zijn. De cheffen kunnen uitgesloten worden uit de partij, uit de verschillende C.V.P. organismen. Zij kunnen overal uitgesloten worden behalve uit het parlement. Zij zijn de gekozenen van de Natie, van het Volk. Niemand kan hen ver plichten ontslag te nemen. Zij zelf, die koppen, moeten daarover oordelen. Het is te hopen dat zij meer moed en gewe tensvol zullen zijn als VOOR en NA eersten Augustus. - Als een eerlijk mandataris zich niet meer in akkoord bevindt mèt zijn kiezers, dan moet hij van zich zelf weten dat hij de plaats moet ruimen. Zo schrijven de C.V.P.bladen zelf. LEO, een medewerker van het C.V.P. blad "De Gazet van Aalst,,, heeft patersstreken in zijn lijf. - Hij kan de coöptatie van Senator De Stobbeleir moeilijk kroppen. - Spijtig voor hem. - Maar LEO vergeet de geschiedenis in zijn eigen partij. Hij vergeet dat Baron Moyersoen sedert jaren zich NIET MEER mocht laten voordra gen op de lijsten der verkiezingen omdat hij niet populair genoeg was en hij meer schade zou be rokkenen aan de lijst als voordeel... dat Baron Moyersoen dan telkenmale gecoöp teerd werd... dat Baron Moyersoen, ondanks hij voorzitter was geweest van de Senaat. Minister en tevens

Waarheid | 1950 | | pagina 2