1 LECLERCQ Aalst Huis Louis Cuvelier Veevoeders Lactogeen J GROOT PRIVAAT BAL Enkele Wetenswaardigheden. Daartoe zou het natuurlijk nodig zijn deze Nationale Raad te bezetten met mannen en vrouwen die over invloed en gezag beschik ken elk in hun eigen sfeer. Vreest men in de camarilla, die nu het lot van de partij al te uitsluitend in handen heeft, dat de Nationale Raad te veel invloed zou krijgen Men is geneigd dit te geloven als men ziet met welke onbekende figuren men nu die Nationale Raad volpropt, mensen die niemand van ver of van nabij kent, die geen politiek verleden hebben, die nergens enige invloed kunnen doen gelden. Erger nog wordt het als het eenvoudig af hankelijke tweede of derde rangsfiguren zijn a la devotion van één van de zeer omstreden bonzen die met alle middelen hun wegkwij nende macht proberen te handhaven. jawel, ook hier heeft men de democratische schijn gered en de goede demos verschalkt met een goed voorbereide verkiezing, maal laten de bonzen zich geen illusies maken, demos is zo zot niet als zijn muts staat en de partij kan alleen lijden onder zulke praktijken. De Libre protesteert tegen het opvissen bij coöptatie van Mej. de Lalieux de la Rocq, die zakte op het Buitengewoon Congres van de C.V.P. Dat wij de verdiensten van die dame niet kennen is tamelijk normaal, maar dat wij de verdiensten van de Vlaamse leden in de meeste gevallen niet eens kunnen vermoeden is zeer erg voor het gezag én van de Natio nale Raad én van de C.V.P. in Vlaanderen. Op Zaterdag 11 November zal een groot privaat Bal plaats grijpen onder de bena ming BAL van de SENATOR Vooraanstaande personaliteiten zullen het Bal met hun tegenwoordigheid vereren. Voor uitnodigingen en plaatsbesprekingen zich schriftelijk wenden tot Senator De Stob- beleir, Churchilllaan, 79, Aalst. Prijs per persoon 50 fr. Tafels 25 fr. Iedereen weet dat de Leopoldscampagne veel geld heeft gekost aan de C.V.P.en dat een vooraanstaand waals industrieel in chemische produkten er miljoenen heeft aan verspeeld. Naar in sommige ministeriële middens wordt gefluisterd zou die geldmagnaat thans een brief hebben gezonden naar een van de C.V.P.-ministers om hem enigzins te vergoe den. - Er zou spraak zijn aan die Heer een fabriek van chemische produkten over te laten, aan een civiel prijsken, als tegenpres tatie voor bewezen diensten. - Het fabriek staat voorlopig nog onder sekwester. 1787 Het Cabaret der Oude Garde 1950 gaat door in de Zaal RINK, De Ridderstraat, Aalst op ZATERDAG 4 November, te 19.30 u. Verlenen hun medewerking de "Oude Garde,, de Symphoniekring de orgel-vir tuoos Vlaeminck gekende revue-artisten het dans-orkest "Victoria,, met FrankConlin Hidawa Cow-boys, enz. Chrochet-wedstrijd begiftigd met 1000 fr. prijzen. De deelnemers laten zich inschrijven de dag der uitvoering, van 3 tot 5 uur, in de zaal Rink en 's avonds aan de ingang. Inkomprijs 15 fr., Bal inbegrepen. 5 fr. vermindering per persoon voor de leden der "Oude Garde,, op vertoon der lid- kaart voor't jaar 1951. Vermindering aan de leden der Mutualiteiten. Het Bestuur. Verantw. liitg. Liberale Partij, Graaf Egmont, Aalst Yzerwaren. Gereedschappen. Huishoudartikelen. I Alle Yzerwerk voor gebouwen. H. Hartlaan, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1950 | | pagina 3