LECLERCQ Aalst Huis Louis Cuvelier Veevoeders Lactogeen Het kwartier waar de gezondheidswerker! zouden moeten worden uitgevoerd werd in Mei 1940 verschrikkelijk gebombardeerd en ligt in de kuip van de stad. De achtbare Heer Minister van Wederop bouw heeft in de maand October, op mijn verzoek een bezoek gebracht aan de stad Aalst. Hij kent de toestand, maar het ligt niet in de bevoegdheid van zijn departement om maatregelen te treffen. Enkele weken nadien zou de achtbare Minister van Openbare Werken, de Heer Bohogne naar Aalst komen. Door ziekte belet was hij genoodzaakt zijn cabinetchef te sturen vergezeld van bevoegde techniekers. Nieuwe moeilijkheden reizen op. Steeds de grote bekommernis Door wie moeten de kosten worden gedragen De Stad of de Staat Ook het departement Stedenbouw heeft zijn woord mee te praten en door al die verwikkelingen heen blijven de ongezonde toestanden bestaan. Ik druk op de woorden "Ongezonde toe standen,,. In het midden van de stad wonen in de vroegere muziekschool 36 huisgezinnen, die alle soorten afvallen en mogelijke zaken doorheen de vensters in de waters van de Oude Dender keren. Ik leg de nadruk op het feit dat het lokaal vroeger, vóór dat de mu ziekschool daar werd ingericht, dienst heeft gedaan als hospitaal. De onaangename geuren en verrottingen zi|n schadelijk voor de gezondheid.Bovendien is het een broeinest van alle ongedierte. De ratten wandelen daar met honderden langs de kaaimuren en bouwplaatsen. Door overdaad van voedsel zijn zij te tam om weg te vluchten voor de voorbijgangers. Ik ben van oordeel achtbare Heer Minister dat uw departement, zonder financiële uitga ven te doen, de nodige maatregelen zou kun nen treffen in verstandhouding met het de partement van Openbare Werken, Bruggen en Wegen en de stad Aalst, teneinde aan die ongezonde toestanden, die een werkelijk ge vaar zijn voor de openbare gezondheid, een einde te stellen. Gij hebt verder een beeld opgehangen van de erbarmelijke toestand van het merendeel onzer openbare slachthuizen. Ons land heeft gebrek aan goed ingerichte slachthuizen. De private afslachtingen blijven een middel tot ontduiking van de rechten ten voordele van de Staat. Anderzijds zullen onze officiële or ganismen en het Ministerie van Economische Zaken inzonderheid, zolang de private afslach tingen blijven bestaan, zich niet in de moge lijkheid bevinden, juiste gegevens te bezitten, op gebied van slachtingen en vleesnoodwen digheden in ons land. Gij zult U misschien wel herinneren Acht bare Collega's, dat juist het gebrek aan onmis bare inlichtingen de reden is geweest van de ontreddering in onze ravitaillering in Mei 1940. Door de inspectie van uw departement achtbare Heer Minister, zijn in ons land, als ik goed ben ingelicht, twee stedelijke slacht huizen afgekeurd Brugge en Aalst. Kan de heer Minister de nodige maatrege len niet doen treffen opdat de nodige verbou- wingenzich in de kortst mogelijke tijd zouden verwezenlijken. Deze maatregelen zouden hun nut afwerpen ten voordele van de stede- delijke financiën en in het belang van de bevolking. (Toejuichingen bij de Liberalen). Bedienden, Werklieden, Stemt op 10 December onder nummer Verantw. Uitg. Liberale Partij, Graaf Egmont, Aalst Yzerwaren. Gereedschappen. Huishoudartikelen. Alle Yzerwerk voor gebouwen. H. Hartlaan, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1950 | | pagina 3