Overlijden van dn leer Hippoliet Schotte PARTIJLEVEN. JAARGANG. - NUMMER 39. 24 DECEMBER 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij i Stad Aalst. Bij de Symphoniekring. Door een spijtige vergissing werd in het verslag over de Ceciliafeesten, de vermelding vergeten van het huldebetoon dat plaats greep ter ere van de vriend Jozef De Saedeleer, die sedert 1919 spelend lid is van onze kring. Door de achtbare Voorzitter, Heer Kamiel Boterberg, werd aan de Jubilaris een prachtig geschenk aangeboden, Van harte proficiat en nog vele jaren. Liberale Damesbond. Ondanks het echte winterweer waren een honderdtal leden in het lokaal, ter gelegen heid van het Kerstfeest. Na de gebruikelijke toespraken greep een tombola plaats die naar ieders voldoening, tot op het einde toe, de beste stemming hield onder de leden. Senator De Stobbeleir woonde de feeste lijkheid bij. - Hartelijke felicitaties voor al de bestuursleden, voor de perfecte inrichting. Een Concert te Ninove. Opgepast. - Meer dan waarschijnlijk zullen onze Harmonie en onze Symphonie een Kunstconcert geven in het Liberaal Huis "Roosevelt,, te Ninove, op Maandag 15 Januari 1951. Meer daarover volgende week. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is de Hr. Hip. Schotte overleden] op zijn kasteel "Regelsbrugge,, omringd van zijn familie en naaste medewerkers. In de maand Juni werd de achtbare vriend ziek en ondanks zijn buitengewoon sterk ge stel zou hij de ziekte niet overwinnen. Zijn heengaan is niet alleen een onherstel baar verlies voor de zijnen, zijn vrienden, zijn kennissen, maar talrijke arme mensen en min- bedeelden zullen zijn heengaan ten zeerste betreuren. - Hi; was een weldoener zoals er thans geen meer worden geboren. De begrafenis plechtigheden van verleden Woensdag waren groots en indrukwekkend. De volkstoeloop was geweldig. Op het kerkhof werden lijkreden uitgespro ken door Senator De Stobbeleir, de Heer Jozef Wauters, directeur van deTannerie en door de Directeur v. de Brouwerij "Dendria,,. Wij laten hier de redevoering volgen van Senator De Stobbeleir. Zeer achtbare Familie, Waarde Toehoorders, In de vijf laatste jaren heeft de stad Aalst het heengaan te betreuren van drie bij uitstek graag geziene figuren. Ik noem wijlen Schepen Pierre Cornelis. wijlen Dokter André Goffaerts en vandaag brengen wij de laatste afscheidsgroet aan de Heer en Vriend Hippoliet Schotte. Zes en twintig p. r geleden en meer bepaald op 24 December 1924 bracht ik, als sekretaris van de Liberale Partij, een erkentelijke en dankbare hulde aan de eerbied waardige vader, wijlen de Heer Jozef Schotte. Voorzitter van de Liberale Associatie en Bestuurslid van onze Koninklijke Harmonie Les Vrais Amis Constants Op 22 Mei 1947 stuurde ik een laatste vaarwel aan de Heer Achiel Schotte, de oudste broer van Mijnheer Hippoliet Schotte. Maar niemand heeft ooit kunnen ver moeden dat de onverbiddelijke dood na een zo korte tijdspanne het sterk gestel zou ondermijnen van de Heer Hippoliet Schotte. Samen met zijn vader en broers had hij met zijn onge ëvenaarde wilskracht en zijn ruwe taaiheid de nodige kracht geput voor het verstevigen van de nijverheid die papa Schotte hier te Aalst in 1870 kwam oprichten, nijverheid die zij zouden uitbouwen tot diegene die wij thans kennen en die wereldfaam verworven heeft. Mijnheer Hippoliet Schotte was een karaktermens die voor niets terugdeinsde. Zijn doel was immer groter en sterker. Hij was nooit rusteloos. Daarvan getuigen de nijverheden die hij wist te scheppen en uit te bteiden. Ondanks de hoge stand die hij bekleedde in onze samenleving, was hij de eenvoudige mens gebleven die door groot en klein geacht werd. Hij was de industrieel die kon leiden en bevelen en ook meewerken. Dat vooral strekte hem tot eer en menigmaal ging hij er prat op het begin van de Tannerie Schotte in herinnering te brengen. Ik herinner mij de inhuldiging van de sociale dienst in de lederfabriek. Hippoliet Schotte en Zoon op 17 Juni 1950 en alwaar de leiding, de medewerkers en de werk lieden omringd waren door vooraanstaande personali teiten van het ministerie en uit de handelswereld. Alleen de Heer Hippoliet was afwezig, weerhouden door de aanvang van de ziekte die zijn sterk gestel zou overwinnen. Die afwezigheid drukte op de ganse verga dering en zowel de werklieden als de onmiddellijke medewerkers waren door de afwezigheid van de Heer Poliet, zoals zij hem noemden, ten zeerste bedroefd

Waarheid | 1950 | | pagina 1