en teneergeslagen. Een bewijs te meer van de genegenheid en de waardering die gans zijn personeel hem toedroeg. Hij was de Aalstenaar, innig gehecht aan zijn geboorte stad, ten zeerste verknocht aan haar tradities en tevens stille bewonderaar van haar kunst en haar monumenten. Daarvan getuigen zijn bescherming en sterke financiële steun. Op nationaal gebied maakte de Heer Schotte zich ten zeerste verdienstelijk en bewees aan onze economie onschatbare diensten, door de uitbreiding van zijn bedrij ven, de werkverschaffing en het verspreiden van de faam der gefabriceerde producten. De manier waarop de Heer Schotte erop gesteld was zichzelf zijn verdere werktaak op te leggen, werd in de schaduw gesteld door de stijgende inspanning die zulks vergde. De onverbiddelijke ziekte loerde en de sterke wil van de Heer Schotte kon het mirakel niet verwezenlijken, die zijn buitengewone wilskracht gewoon was te over winnen. De Liberale Partij verliest in de Heer Hippoliet Schotte een trouwe vriend, een edel vertegenwoordiger van ons ideaal van vrijheid, verdraagzaamheid en vooruitgang. Hij is steeds een verdediger gebleven van de grote liberale princiepengezonde financiën, vooruitziende economische politiek, aangepaste en eerlijke sociale wetgeving, en vooral de gehechtheid aan de vrijhandel. De Hr. Schotte was begaafd met de vaste kennis van de grote stromingen zo op zakengebied als van de openbare meningen. Hij genoot het vertrouwen van zijn politieke vrienden en ook de eerbied van de anders denkenden. In de komende strijd en de moeilijke en lastige perioden die wij tegemoet gaan zullen wij zijn wijze raadgevingen moeten missen. Waarde Heer, Vriend Hippoliet, de Dames en de Heren, uw vroegere trouwe medewerkers zullen zich rond uw zoon scharen, waarvoor wij ook. uw vrienden, de grootste eerbied hebben. Zij zullen uw nalatenschap ver dedigen, versterken en verschonen pmdat zij weten dat zij op die manier uw aandenken vereren en uwe onwan kelbare wilskracht eerbiedigen. Uw vrienden. Vriend Hippoliet. verliezen in U een goeie vriend, soms een beetje bars, maar zo eerlijk en belangloos, zo zeker en broederlijk, zo jong en sterk, en rijk aan ondervinding. Gij zijt te vroeg heengegaan. Vriend Hippoliet, onze grote vriendschap werd 26 jaar geleden gesmeed bij het overlijden van uw eerbiedwaar dige Vader. Wij hebben steeds op elkander in volle recht schapenheid kunnen rekenen. Gij leefde met mij. mijn politieke strijd en politieke loopbaan van dient bij mede. Uw afsterven pijnigd mij ten zeerste en drukt mij ter neer. Vriend Hippoliet. Uwe vrienden en ik zelf zullen U steeds met eerbied en achting gedenken. Aan Mevrouw Hippoliet Schotte de rouwende Weduwe, aan de Heer en vriend Paul, zijn welbeminde zoon, die voor een ontzaglijke taak gesteld wordt, aan de achtbare dames Lucie en Yvonne, zijn treurende dochters, aan de Heren Van Der Haegen en Proost, zijn beminde schoonzoons, aan de achtbare zusters en familieleden, zeg ik in naam van de Liberale Partij, in naam van de vrienden en in mijn persoonlijke naam, de verzekering van onze algehe e deelneming in het afsterven van deze grote Aalsterse figuur en edele weldoener die de Heer Hippoliet Schotte geweest is. Vriend Hippoliet, Vaarwel, Vaarwel. De nagedachtenis van de Heer Hippoliet Schotte, zal nog lange jaren in dankbare her innering blijven voortleven. De Redactie van ons blad sluit zich aan bij de hulde die de Heer en Vriend Hippoliet Schotte werd gebracht. Parlementaire Werkzaamheden. Hieronder laten wij de tussenkomst volgen van Deputé D HAESELEER in de Kamerzitting van 14 December 1950. Vragen gesteld door de Hr. D Haeseleer. De Hr. D'Haeseleer. Al wie zich met de maatschappelijke vraagstukken bezighoudt gaat er mede akkoord dat het huidig pensi oenstelsel moet herzien worden. Talrijke wets voorstellen werden dan ook ingediend om de bestaande toestand in de mate van het moge lijke te verhelpen. Duizenden pensioentrekkenden koesterden de hoop dat dit ontwerp hen eindelijk voldoe ning zou schenken. Het werd, helaas een bittere ontgocheling, want het bestendigt de vroegere toestanden. Wat belet u de ouderlingen te geven, waarop zij recht hebben De pensioenwetgeving ziet de zorgwek kende toestand van de ouderlingen en vooral van de vrij-verzekerden over het hoofd. Vol gens artikel 1 van onderhavig ontwerp moeten de werklozen 15 frank per maand betalen voor elke volledige maand werkloosheid. De com missie verwierp een amendement, dat de uit betalende organismen wilde verplichten de pensioensbijdragen van de vergoedingen af te houden en aan de verzekeringsorganismen te storten. Men vond mijn amendement te radikaal. Ik weet niet waarom. Talrijk zijn de werkloze arbeiders, geboren na 1885, die de werklozencontrole hebben ondergaan, voor wie de nodige stortingen niet regelmatig werden gedaan en die dus geen volledig pensioen zullen genieten. Zal de regering ook aan deze mensen denken Artikel 4 van het wetsontwerp voorziet amnestie voor de loontrekkenden geboren tus sen 1880 en 1886. Dit zal ontegensprekelijk voordeel bijbrengen aan tal van arbeiders. Het is te hopen dat de bestuulrijke diensten die met het onderzoek der desbetreffende pensioenaanvragen zullen zijn belast, te werk zullen gaan met gezond verstand en welwil lendheid. Verongelijkt daarentegen zijn de weduwen van arbeiders geboren tussen 1866 en 1886 en wier echtgenoot overleed vóór 1945. Indien de echtgenote in leven is, wordt amnestie verleend. Is de arbeider na 1932 overleden, moet bewezen worden dat stortin gen verricht werden, zoniet geniet de weduwe niets. De vrij-verzekerden worden stiefmoederlijk behandeld. Hun pensioen is vastgesteld op 5,600 frank voor gehuwden en 3,800 frank

Waarheid | 1950 | | pagina 2