LECLERCQ Aalst Huis Louis Cuvelier Veevoeders Lactogeen NiNOVE. voor alleenstaanden. Dat is toch niet vol doende om een gans jaar met twee personen te leven. Zij moeten in ellendige toestanden verkeren, om een rentetoeslag te kunnen genieten. Die toeslag werd ingesteld om de ouderlingen die geen voldoende stortingen konden doen, te ondersteunen. Een gepensionneerde, geboren in 1875, die in 1940, 65 jaar werd, heeft een toeslag van 2,900 frank. Geboren na 1885, kan hij slechts aanspraak maken op 2,300 frank. Gedurende de tien laatste jaren kan hij het verschil compenseren door de lijfrente. In 1946 werd die toeslag verdubbeld, maar het verschil bleef en werd niet door een rente gecompenseerd. Het huidig ontwerp verhoogt dit verschil, dat nu ongeveer 250 fr. per maand bedraagt. Een ander voorbeeld een alleenstaande geboren vóór 1870 ontvangt een pensioen van 2,100 X 3 1,200 frank compensatie, terwijl een alleenstaande die in 1886 geboren is 3,000 frank minder per jaar ontvangt. Wat zullen die mensen met zo een karig pensioen beginnen Niet zelden zien zij zich verplicht als gevolg ervan hun eigen huisje te verlaten in hun oude dag en hun laatste dagen te gaan slijten in een ouderlingentehuis, in vele ge vallen, gescheiden van elkander. Met de toestand van weduwen en wezen van vrij-verzekerden is het nog erger gesteld. Een amendement docr mij ingediend strekt er toe de verplicht verzekerden en de vrij-verzekerden op gelijke voet te stellen. Aldus zal voor deze laatsten een onrecht hersteld worden waarvan zij sedert 1946 het slachtoffer zijn. De kabinetsraad heeft een duurtetoeslag van 8 fr. per dag aan de loontrekkenden toegekend. De zieken en werklozen moesten zich met 50 t.h. van die toeslag tevreden stellen. De pensioentrekkenden werden echter eens te meer vergeten. Een reden te meer om een algehele hervorming der pensioenen te eisen. De minister beloofde dit, na verslag over de sociale veiligheid, dat vóór einde December verwacht wordt. De liberale groep twijfelt niet aa.n de goede bedoe lingen van de minister, en rekent er stellig op dat de her ziening der pensioenen met de naar voren gebrachte opmerkingen rekening zal houden. (Handgeklap op de liberale banken). Verantw. Uitg. Liberale Partij, Graaf Egmont, Aalst Stedelijke Muziekschool. Aan de muziekschool, gevestigd in de loka len der Gemeenteschool, Oude Kaai, zullen met ingang van 15 Januari, de volgende nieuwe leergangen toegevoegd worden een leergang in Cello en Basviool, een leergang in de Individuele Zang en een leergang in de Voor drachtkunst en Toneel. De leergangen zullen gegeven worden door gespecialiseerde leerkrachten, dragers van een diploma van een Koninklijk Conservato rium en die in het door hen te onderwijzen vak een eerste prijs behaalden. De belanghebbenden kunnen zich nu reeds in de lokalen der school op de Oude Kaai, bij de Hr. Directeur, op volgende dagen laten inschrijven Maandag (van 16 tot 20 uur), Woensdag (van 19 tot 20 uur), Donderdag (van 16 tot 20 uur) en Zaterdag (van 18 tot 20 uur). De leergangen zijn kosteloos. Daarenboven hadden in de Muziekschool nog volgende uitbreidingen plaats het 1® jaar Notenleer werd gesplitst evenals de pianoles sen, gezien het hoog aantal leerlingen. Tevens werd aan de 5 bestaande klassen notenleer nog een 6e studiejaar toegevoegd en bestaan er thans ook klassen van Muziekgeschiedenis, Harmonie en Kamermuziek. Zodoende zal de Muziekschool over afzienbare tijd tot de rang van Muziekacademie kunnen verheven wor den. Men voorziet, dat dit prachtig initiatief naar waarde zal worden geschat en dat de inschrijvingen talrijk zullen zijn. Yzerwaren. Gereedschappen. Huishoudartikelen. Alle Yzerwerk voor gebouwen. H. Hartlaan, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1950 | | pagina 3