Witte CINZANOee» wonder Voor al uwe verzekeringen A. G. GuStdSf Dc Stobbclcif? nodige manschappen kunnen leveren om de divisies te vormen. Maar wij beweren dat zulks kan geschieden met een diensttijd van 18 maanden inplaats van 24, zoals de C.V.P. het halsstarig en koppig wil doordrijven. Door toedoen van de regering, die de politiek voert van de christelijke volkspartij, is dan ook een onmogelijke toestand geschapen wat de landsverdediging betreft. Wij hadden gedacht dat de regering met de libera len zou in overleg treden om aan een vraagstuk zoals de landsverdediging een werkelijke nationale oplossing te geven. Dat is echter geenszins het geval. De besprekingen in de Kamer tonen het ten over vloede aan. De legerkwestie dreigt een partijkwestie te worden wat onvermijdbaar nadelig uitvalt, niet alleen voor de goede faam van het land, maar ook voor het leger zelf. Stelt U voor, Waarde Luisteraars, een diensttijd van 24 maanden gestemd door ÉÉN partij die slechts TWEE stemmen meerderheid heeft in de Kamer en in het land op 4 Juni 1950, slechts 47 °/G van de bevolking vertegenwoordigde. Hoeveel °/o zou die homogene partij thans nog behalen Die toestand had haar moeten aansporen, om al het mogelijke te doen, opdat de politieke tegenstellingen vooral thans, op de achtergrond zouden komen. Wat moet men echter denken in de vreemde over een beleid, dat tot zulk een geharrewar aanleiding geeft En welk zal de weerslag zijn op het gebied van de verdediging indien de indruk wordt gewekt, dat eenzij dige partij bedoelingen op het gebied van de Landsverde diging de doorslag geven Wie deze vragen stelt, kan ze onmiddellijk beant woorden. Van Liberale zijde zijn de nodige vermaningen aan het adres van de regering gebeurd. De Liberalen hebben zichzelf bereid verklaard tot besprekingen, om een vergelijk mogelijk te maken. Tot nu toe heeft niets kunnen baten, en men heeft de indruk, dat de legerwet, die aangenomen werd door de Kamer, ongewijzigd zal doorgedreven worden in de Senaat. De Liberalen zullen evenwel in GANS het land de bevolking op de hoogte brengen van de vriendjespolitiek die door de homogene C.V.P. regering wordt gevoerd. De Liberalen beschikken over de nodige elementen om ook langs de buitenlandse pers de wereld in te lich ten over de nadelige politiek in zake militaire en interna tionale aangelegenheden die de C. V. P. doordrijft. Anderzijds weet onze bevolking dat de Liberalen op Vaderlandsgebied geen lessen moeten ontvangen zomin van de C.V.P. als van de Socialisten en zeker niet van de Communisten. Wat de Communisten inzonderheid betreft, verwijs ik naar het prachtig artikel van oud-minister Jean Rey, over enkele dagen verschenen, die de drie grondgedach ten ontwikkelde die ons, Liberalen, van de Communisten scheiden. Als men anderzijds van dicht bij de politiek volgt die thans door de homogene C.V.P. regering ge voerd wordt, dan is het werkelijk bedroevend. Reeds in Augustus 1950 trok ik de aandacht van de C.V.P. regering op het opkopen en de stijging van de prijzen. Wij hebben onze voorzorgen genomen ant woordde de regering en alles is in orde Wij voelen het best hoe alles in orde is. Kijkt naar het index-cijfer. Tot driemaal toe vroeg ik om de kredieten te be houden teneinde de erkende kredietmaatschappijen toe te laten aan hunne beloften te voldoen voor het bouwen van huizen en het uitvoeren van de voorziene openbare werken. De ene minister beloofde, de andere minister legde de kredieten lam en de eerste minister verklaarde te Luik "Alles gaat opperbest,,. In de Senaat werd gedurende verschillende dagen beraadslaagd over het wetsontwerp van de regering op finantieel en fiscaal gebied. De regering heeft geen ENKEL amendement aangenomen. Men weet hoeveel bezwaren, vooral vanwege de middenstand en in verband met de kleine ondernemingen tegen het finantieel ontwerp van de regering werden ingebracht. Niets mocht baten. Zelfs schikkingen, die van aard waren om de toe passing van de nieuwe wet te lenigen en eenvoudiger te maken, werden verworpen. Binnen enkele weken krijgen wij de wet op de bedrijfsrevisoren waarvan de oprichting overeenkomt met het instellen van ene finantiële Staatspolitiemacht. Daarna komt de wet op de boekhouding in de ondernemingen die de ondergang van talrijke bedrijven zal meebrengen. Beide wetsvoorstellen zullen de liberalen hardnek kig bekampen omdat zij getuigen van de marxistische princiepen die door sommige C.V.P.ers zo overtui gend worden verdedigd als door de socialisten. Men mag getuigen, dat zij op politiek gebied in een ongezonde toestand verkeren, waardoor zelfs de werking van onze instellingen in het gedrang komt. Onze opvat tingen zijn er niet op gericht, om de belangen van deze of gene klasse te dienen, maar wel om in de schoot van de nationale gemeenschap een harmonische samenwer king na te streven. Onze opvattingen tekenen zich duidelijk af met die van de C.V.P. Deze partij voert "in schijn,, een scherpe anti-communistische politiek. Het was immers ook te Luik dat de Voorzitter van de C.V.P. verklaarde Er bestaat in België maar EEN grondwettelijke en demokratische partij en dat is de C.V.P.. De andere partijen zijn revolutionnairen. De voorzitter van de homogene partij zal NOOIT vermoed hebben dat ENKELE weken later in zijn EIGEN partij een beweging zou ontstaan die het communisme zou ophemelen. Sommige van die C.V.P. leiders zetelen op de banken van Kamer en Senaat. De verschillende C.V.P. bladen en vooral "La Libre Belgique,, gaven een Churchilllaan, 79, Aalst. Tel. 247.91 Brand, Autos, Leven, Ongevallen, Velos, Personeel, Individueel Pensioen.

Waarheid | 1951 | | pagina 2